«چرا می‌پرم؟» با موضوع کودکان مبتلا به اوتیسم نوشته «نائوکی هیگاشیدا» و ترجمه «ریحانه ظهیری» که عنوان پرفروش‌ترین اثر «نیویورک تایمز» را به دست آورده وارد بازار کتاب شد.

کدخبر : 336
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

کتاب چرا می‌پرم؟ نوشته نائوکی هیگاشیدا و ترجمه ریحانه ظهیری از سوی نشر چشمه رونمایی و راهی بازار نشر شد. این کتاب عنوان پرفروش‌ترین اثر «نیویورک تایمز» و همچنین عنوان پرفروش‌ترین اثر «ساندی تایمز» در میان کتاب‌های جلد سخت ادبیات مبتنی بر واقعیت را کسب کرده است.

چرا می‌پرم؟ روایت زندگی کودکان اُتیستیک است که تا چه حد می‌توانند با وجود تفاوت‌هایشان شگفت‌انگیز باشند. نویسنده کتاب در  پنج سالگی با بیماری اُتیسم شدید، ارتباط برقرار کردن را با استفاده از شبکه الفبای دست ساز فرا گرفت و شروع به نوشتن شعر و داستان کوتاه کرد.

در قسمتی از کتاب آمده: آدم‌های معمولی فکر می‌کنند ما آنقدر به توجه و کمک دیگران نیازمندیم که نمی‌توانیم بدون حمایت مداوم‌شان زندگی کنیم، اما در حقیقت در بعضی موقعیت‌ها، ما فیلسوف‌های رواقی، قهرمانانی هستیم که در برابر ناملایمات روزگار خم به ابرو نمی‌آوریم...

نائوکی هیگاشیدا نویسنده این کتاب در سال ۱۹۹۲ در کیمیتسوی ژاپن متولد شده و در ۱۳ ‌سالگی کتاب چرا می‌پرم؟ را نوشته و کتاب در سال ۲۰۰۷ در ژاپن انتشار پیدا کرده است. ترجمه انگلیسی آن نیز در سال ۲۰۱۳ و بعد از آن به بیش از ۳۰ زبان منتشر شد.

ریحانه ظهیری مترجم این کتاب، متولد بهمن ماه ١٣٦٧ تهران، دانش‌آموختهء رشته پژوهشگری علوم اجتماعی است. او از سال ۲۰۰۸ در  دبی اقامت دارد و در این سال‌ها هم‌زمان با فعالیت‌های ادبی و سینمایی در مدارس انگلیسی زبان دبی به فعالیت در کنار بچه‌های اتیستیک مشغول بوده است.

وی اکتبر سال ۲۰۱۷ تحقیقات مستند کوتاه پلاک ۱۳ با موضوع اختلال اُتیسم را آغاز کرد و در ادامه با نگارش هفتگی یادداشت‌های ستون «پازل آبی رنگ» در بخش اجتماعی روزنامه اعتماد به مشکلات خانواده‌های دارای فرزند اتیستیک و نیازهای فرزندانشان پرداخت.

 کتاب چرا می‌پرم؟ با ۱۵۰ صفحه در یکهزار نسخه منتشر شده است. علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را به صورت حضوری یا آنلاین تهیه کنند.

 

منبع: ایرنا
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه