فصل تازه فعالیت‌های موسیقایی محمد معتمدی، در عرصه‌های بین‌المللی با تولید و اجرای پروژه کنسرت-نمایش بشنو از نی با محوریت مهاجرت ایرانیان رقم خورد.

کدخبر : 1668
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

فصل تازه فعالیت‌های موسیقایی محمد معتمدی، خواننده شناخته‌شده موسیقی ایرانی در عرصه‌های بین‌المللی با تولید و اجرای پروژه کنسرت-نمایش بشنو از نی با همراهی کویینتت بادی کلفکس از کشور هلند در قالب یک اثر اینترنتی پیش روی مخاطبان قرار خواهد گرفت.

پروژه کنسرت-نمایش بشنو از نی که طی روزهای اخیر به صورت تصویری ضبط شده و شامگاه پنجشنبه (سوم تیرماه) با زیرنویس فارسی و هلندی از طریق کانال‌های ارتباطی مجموعه پارادیزو در آمستردام هلند، پخش و منتشر شد.

به گفته محمد معتمدی در این اجرا که به دعوت مجموعه پارادیزوی هلند تهیه و ضبط شده، با محوریت مثنوی معروف بشنو از نی مولانا، به زندگی کسانی پرداخته می‌شود که از کشور مادری خود مهاجرت کرده و باید با فرهنگ و آداب و رسوم یک جامعه جدید، خود را تطبیق دهند. در این میان موسیقی گاهی تفاوت ها و گاهی اشتراکات فرهنگی را به نمایش می گذارد و سعی دارد تا راه‌های نزدیک شدن این دو فرهنگ به یکدیگر را نیز پیدا کند.

آهنگساز برخی از قطعات این کنسرت محمد معتمدی بوده و تنظیم کنندگانی همچون کاوه وارث و آفتاب درویشی برخی از قطعات را برای این اجرا تنظیم و پوریا جابری نیز به عنوان نوازنده دف و تنبور در این اجرا حاضر خواهد بود. محمد معتمدی برای اولین بار در یک اجرای صحنه‌ای در یکی از قطعات به نوازندگی ساز نی نیز پرداخت.

منبع: ایرنا

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه