رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، با بیان اینکه مردم انتظار دارند رئیس جمهور نسبت به عملکرد هشت ساله خود پاسخگو باشد، تاکیدکرد که عملکرد دو دوره فعالیت آقای روحانی باید در دادگاه مردمی مورد بررسی قرار گیرد.

کدخبر : 141
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

به گزارش پیشنهاد ویژه به نقل از  فارس،  نصرالله پژمانفر در نشست علنی امروز (چهار‌شنبه 29 اردیبهشت‌ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: ضمن عرض ارادت خدمت مردم شهیدپرور کشور عزیزمان و آرزوی صحت و سلامتی برای مقام معظم رهبری باید به مردم حوزه انتخابیه‌ام مشهد الرضا ارادت ویژه‌تری داشته باشم چرا که بیش از 60 درصد اقتصاد این شهر بر محور خدمات و ظاهر محور بوده و به واسطه کرونا صدمات زیادی را دیده‌اند و متاسفانه به دلیل این مشکلات، اقتصاد این شهر در آستانه سخت‌ترین وضعیت قرار دارد و فشارهای فراوانی به آنها وارد شده است.

تشکیل میز بررسی عملکرد رئیس جمهور موجب اعتماد بیشتر مردم به نظام خواهد بود

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر کسانی نگاه به اصول 130 تا 155 قانون اساسی داشته باشند می‌بینند که رئیس جمهور عالی ترین مقام رسمی کشور است البته بعد از مقام معظم رهبری که وظایف خاص دیگری دارد.

وی تصریح کرد: این روزها که در آستانه مباحث انتخابات ریاست جمهوری قرار داریم که مردم باید کارنامه دو دوره چهار ساله رئیس جمهور فعلی را جمع بندی کنند چند نکته قابل توجه است.مردم ما انتظار دارند که آقای روحانی نسبت به عملکرد خود نه در یکصد روزه که وعده دادند نه در چهار سال، بلکه نسبت به عملکرد هشت ساله خود پاسخگو باشد.

وی خطاب به رئیس جمهور، گفت: آقای روحانی بفرمایید سیاست‌های گلابی شما با سفره‌های مردم،، با اشتغال جوانان تحصیلکرده چند میلیونی این کشور چه کرده است؟ مردم این روزها بعد از هشت سال می‌گویند دریغ از پارسال.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: آقای روحانی در کنار میز مذاکرات و مناظرات باید میز پاسخگویی برای مردم پهن کند و در یک دادگاه مردمی عملکردش مورد بررسی قرار گیرد.

پژمانفر خطاب به رئیس جمهور، یادآور شد: مردم ما بارها و بارها به شما گفته‌اند مشکل ما سیاست خارجی آن هم به سبک ذلت باری که شما نسبت به آن انجام داده‌اید، نیست، بلکه مشکل ضعف مدیریت داخلی شماست که بر آن اصرار دارید. شما بلایی بر سر مردم آوردید که همه مسئولان شرمسار هستند.

وی افزود: مردم ما می‌گویند در گام دوم انقلاب، مصونیت غیرقانونی مسئولان برخلاف قانون، شرع و عقل است و باید مصونیت‌های بی وجه مثل خیلی از کشورهای دنیا برداشته شود، تشکیل میز بررسی عملکرد رئیس جمهور موجب اعتماد بیشتر مردم به نظام خواهد بود.

پژمانفر گفت: کسانی که قائل هستند رئیس جمهور اصلا هیچ اختیاری ندارد سوال از آنها این است که چرا وارد این عرصه شده اید و سالها کار را به دست گرفتید، امروز هم با ولع دنبال این امور هستید. عزیزان مردم دست شما را خوانده اند و می‌دانند بی عرضگی و ناتوانی شما را به این وضع انداخته است. مردم ما خیلی فراموشکار نیستند که کسی را که در کشور بالاترین نقش را در سالهای گذشته به عهده داشته و در مدیریت یک قوه و تاثیر در دو قوه دیگر ایشان، زبانزد خاص و عام است، را فراموش کنند.

وی افزود: آقایی که ژست‌های‌هالیوودی بازی می‌کنید، مردم شما را باز دیکتاتور می‌دانند و شما را روی دیگر سکه روحانی؛ هر چقدر شما را روتوش کنند واقعیت فراموش شدنی نیست، بر خود لازم می‌دانیم که از مردم مقاوم، صبور و شهیدپرور یمن که در اوج عزت و با راهبرد مقاومت، دماغ سعودی‌ها را به خاک مالیده اند، تشکر کنم و همچنین مردم یمن در کنار تلاش خود در این روزها جدیت از مردم فلسطین حمایت کردند و تجمعات جدی داشتند، ایکاش دیپلمات‌های ما هم از شما درس می‌گرفتند و از مردم فلسطین حمایت می‌کردند.

ملت ایران؛ اقدام تروریستی جریان تکفیری در افغانستان را محکوم می‌کنند

پژمانفر تصریح کرد: ما و ملت ایران اقدام تروریستی جریان تکفیری در افغانستان را که موجب به خاک و خون کشیده شدن دختران این کشور شد را محکوم نموده، شما مردم افغانستان ما را در غم خود شریک و در تلافی کردن همراه بدانید.

وی افزود: در آستانه سالگرد مجلس لازم می‌بینم چند مساله را در ارتباط با کمیسیون اصل 90 بیان کنم، ان‌شاءلله گزارش سالیانه نسبت به فعالیت یکساله این کمیسیون را ارائه خواهیم داد. در موضوع چک با اقدامات صورت گرفته مجلس، یک مقدار بازار از وضعیت نابسامان خارج شد و بخش قابل توجهی از پرونده‌های قضایی کاهش پیدا کرد، در رابطه با سامانه املاک و اسکان که از دیگر کارهای کمیسیون است اگرچه سامانه به صورت خوداظهاری فعال شده اما انتظار کمیسیون همراهی تمامی دستگاه‌های مسئول در این سامانه است و همه مسئولان بدانند که ما تمامی ابزارهای نظارتی خود را در ارتباط با راه اندازی این سامانه انجام خواهیم داد.

وی افزود: در ارتباط با واکسن علی رغم اینکه دستور رسیده بود و مجلس هم مصوب کرد در گزارش کمیسیون هم آمده بود که از واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی باید پرهیز شود، متاسفانه تفسیر غلط آقای روحانی کشور را به خطر انداخته، امروز ایشان فرمودند که باید واکسن‌هایی را که از کشورهای دیگر ولو با همان ترکیب آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها باشد وارد کنیم که ما در رابطه با این مساله هشدار می‌دهیم، آقای روحانی با جان مردم بازی نکنید.

پژمانفر به رئیس جمهور، عنوان کرد: در ارتباط با فعالیتی که در حوزه سربازها داشتیم الحمدلله پیگیری‌ها به اینجا رسید که توانستیم حقوق سربازان را به وضعیت قانونی خودشان برگردانیم، عزیزان ستاد مشترک کاری کنید که حقوق سربازان مثل پرسنل واقعی شما داده شود.

وزیر نیرو به موضع بحران آب در مشهد ورود کند

وی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه اش، تاکید کرد: در موضوع آب در مشهد بحران داشتیم، وزیر نیرو دستور برگزاری جلسات به صورت یک ماه در میان دادند اما ساده انگاری کردند و در دوسالی که ترسالی شد، این جلسات را قطع کردند، من خواهش می‌کنم نسبت به این موضوع ورود پیدا کنند.

اعلام اراضی ملی؛ راه نجات ارتفاعات مشهد است

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، افزود: از رئیس قوه قضاییه تقاضا دارم موضوع ارتفاعات مشهد را جدی بگیرند که از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است و تنها راه نجات هم این است که این اراضی را ملی حساب کنیم.

رئیس رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ما در ارتباط با کارهای خودمان در کمیسیون اصل 90 پیگیر خواهیم بود و به طوری جدی دنبال خواهیم کرد.

انتهای پیام/

 

منبع: فارس
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه