نماینده مردم آبادان در مجلس با تاکید بر اینکه آبادان فاقد اولویت‌های زندگی مدنی است، گفت: آبادان و خرمشهر همچنان در وضع جنگ زدگی قرار دارند.

کدخبر : 140
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

به گزارش پیشنهاد ویژه به نقل از  فارس ، سید مجتبی محفوظی در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه، 29 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: سلام و درود بر ارواح پاک شهیدان و امام شهیدان روح الله کبیر و بر خلف صالح ایشان که پدرانه حکیمانه، داهیانه، شجاعانه، دلسوزانه و با از خود گذشتگی، کشتی انقلاب مقدس را در اقیانوس‌های پر تلاطم فتنه‌های سهمگین و طوفانی سالم و با سربلندی هدایت نموده اند. امامی که مصداق آیه کریمه «لَتُسئَلُن‌َّ یَومَئِذٍعَن‌ِ النَّعِیم‌ِ» ‌هستند، به راستی که راجع به نعمت‌ها از شما سوال خواهد شد و چه نعمتی بالاتر از نعمت ولایت.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنده نماینده ام، نماینده شهری که روزی به دلیل ربودن گوی سبقت در توسعه و پیشرفت در حوزه‌های مدرنیته و مدنیت مردمش را به لاف زنی متهم می‌نمودند. بله شهر اولین‌ها، شهر مدرنیته، شهر نخل‌های مقاوم بی سر، شهر اروند و بهمن شیر، شهر مقاومت، ایثار و مردان دلیر، شهری که محاصره اش باید شکسته می‌شد، شهر لجمن دفاع از تمامیت ارضی، آبادان کبیر، نگین تابناک خلیج فارس در سپیده دم تاریخ. اما افسوس و صد افسوس که شهر اولین‌ها پس از پایان جنگ تحمیلی تبدیل به شهر آخرین‌ها شده است و فاقد اولویت‌های زندگی مدنی است.

وی افزود: آبادان امروز نه آب دارد، نه فاضلاب، نه زیر ساخت دارد نه آسفالت، نه فضای سبز دارد و نه مبلمان شهری، برگشته ایم به زمان ما قبل از تاریخ، آیا این همه عقب افتادگی و تاخر و کم برخورداری حق مردم آبادان است؟ مردمی خون گرم، شریف، نجیف و با حجب و حیا و مرزداران غیور همیشه در صحنه.

این نماینده مردم در مجلس به گذشت 33 سال از پایان دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: بنده به نمایندگی از مردم شریف پس از انکه، از دولت‌های گذشته و کنونی خیر قابل ملاحظه ای مشاهده ننموده ایم روی به سید و ملایمان، پدر حکیمان می‌نمایم و با زبان مردم آبادان و به زبان سید مقاومت به حضرتش عرض می‌دارم.

محفوظی افزود: سید ما سرور ما همانگونه که معمار کبیر انقلاب دستور تاریخی شکست حصر آبادان را صادر نمودن و صد البته حصر شکسته شد، از معظم اله درخواست می‌نمایم، دستور تاریخی دیگر برای آبادان و دل آبادانی‌ها صادر نمایید. تا این بار شکسته شود حصر عقب افتادگی و عقب ماندگی، حصر غرق شدن در سیلاب و فاضلاب،  حصر تشنگی نخل‌های بی آب، حصر زمین‌های حاصل خیز تبدیل شده به شوره زار و نیزار، حصر گریه و زار، گریه بی خانمان و مردان مستأصل و حیران، حصر جاده ای پر از چاله ، کوچه‌های پر از نخاله و جوانان بی کار و نحیف، مدیران نا کارآمد و ضعیف،  مدیرانی که یک بار بابت ضعف و نا مدیر بودنشان آبادان را به صدر اخبار می‌‎برند و یک بار برای عمل قبیح واکسن دزدی.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر کشور عنوان کرد: چرا با وجود این همه ضعف و عقب ماندگی در مدیریت شهری شهرستان ویژه و حساس ابادان و اطلاع و اذعان شما به این مورد، همچنان بر ابقای مدیریت ضعیف اصرار دارید. چرا با وجود دستور مستقیم رئیس جمهور و معاونش همچنان با خائنین قائله واکسن پاکبانان بی نوا، برخوردی نشده است ؟ ابقا انها در جایگاه کنونی خودشان یعنی حمایت آشکارا و هویدا از این گونه اتفاقات ناشایست.

این نماینده مردم در مجلس خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیر عامل شستا، افزود: مگر شما از اتفاقات عجیب و غریب پتروشیمی آبادان بی خبر هستین ؟ ما که بارها به شما گفتیم و از شما خواستیم تا افتضاح به بار آمده جمع گردد، اما حمایت مستمر شما از افراد معلوم الحالی که تصاویر آنچانیشان شهره عام و خاص شده است چه دلیلی می‌تواند داشته باشد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در زیارت عاشورا داریم که می‎‌ فرمایند "لعن الله الممهدین بتمکین" و در قرآن می‌فرماید " وَقِفُوهُمْ إِنَّهُمْ مَسْئُولُونَ" ، چه آنکه واکسن پاکبانان را دزید  و چه آنکه تصاویر کذایی اش منتشر شد، چه آنکه از آنها حمایت کرد، چه آنکه با آنها عکس یادگاری گرفت و یا اینکه از دست آنها هدیه ای دریافت کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: فراموش نکنید که مردم ما صدام کُش و شاه افکن هستند و آبادان و خرمشهر همچنان در وضع جنگ زدگی قرار دارند.

انتهای پیام/

 

منبع: فارس
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه