قیمت نفت برنت دریای شمال که دیروز یک درصد افزایش یافته بود، امروز با 32 سنت معادل 0.44 درصد افزایش به 72 دلار و 54 سنت رسید.

کدخبر : 759
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

پس از آنکه وزیر امور خارجه آمریکا گفت که حتی اگر آمریکا بر سر احیای توافق هسته ای با ایران به توافق برسد، صدها تحریم دیگر علیه تهران پابرجا باقی خواهد ماند، قیمت نفت امروز در بازارهای جهانی شاهد افزایش بود.

این سخن بدان معناست که صادرات نفت ایران حداقل در آینده نزدیک افزایش نخواهد یافت.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا اظهار داشت: «من انتظار دارم حتی در صورت بازگشت به پایبندی به تعهدات برجامی، صدها تحریم دیگر پابرجا خواهد ماند که از جمله می توان به تحریم های وضع شده توسط دولت ترامپ اشاره کرد.»

بر اساس این گزارش، قیمت نفت برنت دریای شمال که دیروز یک درصد افزایش یافته بود، امروز با 32 سنت معادل 0.44 درصد افزایش به 72 دلار و 54 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم که دیروز شاهد رشد 1.2 درصدی بود، امروز با 35 سنت معادل نیم درصد رشد به 70 دلار و 40 سنت رسید.

فیل فلین تحلیلگر بازار نفت در موسسه پرایس فیوچرز در شیکاگو گفت: «بلینکن به دنبال ارائه نگاهی واقع بینانه از وضعیت است و می گوید حتی اگر توافق حاصل شود، هنوز راه درازی در پیش است.» وی افزود: «همه کسانی که انتظار سرازیر شدن نفت ایران به بازار را داشتند ناامید شده اند.»

آمریکا روز سه شنبه از ایران خواست تا به آژانس بین المللی انرژی اتمی اجازه دهد فعالیت های نظارتی خود را آنگونه که در توافق تمدید شده تا 24 ژوئن ذکر شده ادامه دهند.

دو مقام ایرانی و دو تحلیلگر مسائل سیاسی گفتند، در آستانه از سرگیری مذاکرات این هفته بین تهران و قدرت های جهانی، موانع پیش روی احیای توافق هسته ای همچنان باقی است.

اما در عین حال آمارها در مورد کاهش 14 درصدی واردات نفت خام چین در ماه می مانع از افزایش بیشتر قیمت ها شد

منبع: رکنا
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه