مهمترین فاکتورها برای خرید کفش ایمنی

مهمترین فاکتورها برای خرید کفش ایمنی
کدخبر : 13681
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 

امروزه شاهد تنوع بسیار وسیع و گسترده در ارائه‌‎ی انواع کفش‌های مختلف هستیم. اما نکته مهم اینجاست که: کفش مناسب و ایمن در فصول سرد از چه ویژگی‌هایی برخوردار می‌باشد؟! اگر به دنبال خرید کفش ایمنی ایده‌آل و مناسب برای فصول سرد هستید، باید به برخی از فاکتورهای مهم در این زمینه توجه نمایید.

کفش ایمنی مناسب فصول سرد، (در صورتی که به طور صحیح انتخاب شود) مزایای بسیار زیادی را برای مصرف کننده به همراه خواهد داشت. امروزه شاهد برخی از استانداردهای مهم در زمینه‌ی بهره برداری از کفش‌های ایمنی در کشورهای اروپایی، خواهیم بود. اما برای یک انتخاب هوشمندانه، موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

برای اینکه بدانیم اهمیت استفاده از کفش ایمنی چقدر است باید کاربرد آن را بشناسیم. کفش های ایمنی با دوام، دارای پنجه های محافظ تقویت شده هستند که از شما در محل کارتان محافظت می کنند. محل کار شما می تواند کارخانه ها، پروژه های ساختمانی، فرودگاه ها، نیروگاه های هسته ای و غیره باشد. این نوع کفش ها ضمن ارائه تمامی ویژگی های ایمنی کفش های سنتی فولادی، کفش های غیر فلزی و کفش های چرمی بر اساس استاندارد های خاصی طراحی می شوند. بیشتر کفش‌ های ایمنی دارای یک صفحه کفی مناسب هستند تا از پاهای شما در برابر سوراخ‌ شدن از طریق اجسام تیز محافظت کنند و برای ایمنی مطلوب کاربر طراحی شده‌اند.

از فاکتورهای مهم در خرید کفش ایمنی مناسب فصول سرد، توجه به استانداردهای کفش مناسب است. بسیاری از کشورهای اروپایی، با توجه به استانداردهای مهم، اقدام به عرضه‌ی این کفش‌ها به بازارهای رقابتی خواهند نمود. از جمله فاکتورهای مهم و مشخصات اصلی کفش‌های ایمنی استاندارد، می‌توان به:

  1. برخورداری از زیره مناسب: (کفش‌هایی که از زیره UP و یا پلی یورتان برخوردار هستند، بسیار مرغوب و باکیفیت تلقی می‌گردند. بهتر است توجه داشته باشید که زیره کفش در برابر مواردی مانند: روغن، لغزش، آب و ... مقاومت بالایی داشته باشد.)
  2. برخورداری از سرپنجه مناسب: (یکی از فاکتورهای بسیار مهمی که کفش ایمنی مناسب فصول سرد را با کفش‌های دیگر متمایز می‌کند، برخورداری از سرپنجه مناسب است. اغلب این کفش‌ها به دو دسته‌ی کامپوزیتی و فولادی دسته بندی می‌شوند. با یک بررسی کوتاه، می‌توانید بهترین گزینه را انتخاب نمایید.)
  3. برخورداری از قابلیت تنفس پذیری: (یکی از مهمترین ویژگی‌های این کفش‌های مرغوب، قابلیت تنفس پذیری بالای آنها است. این نوع از محصولات به نحوی طراحی شده‌اند که از تعریق پا و رشد میکروب‌ها و ... جلوگیری می‌کنند. در نتیجه سلامت پاها را به همراه خواهند داشت.)
  4. وزن ایده آل و مناسب: (توجه داشته باشید که ساعات بسیار زیادی باید از این کفش‌ها استفاده کنید. بنابراین توجه به وزن کفش ایمنی مناسب فصول سرد، بسی ضروری است. اغلب کفش‌هایی که از سرپنجه کامپوزیتی برخوردار هستند، وزن بسیار سبکی را در بر دارند.)

نقش لباس ایمنی چیست؟

مدت هاست استفاده از لباس ایمنی مناسب به عنوان یکی از بهترین راه هایی که به وسیله آن می توان ایمنی و حفاظت در محیط کار را ارتقا داد، مطرح شده است. با این حال، با وجود چنین اظهاراتی، هنوز شرکت ها و افراد زیادی وجود دارند که اهمیت چنین چیزی را دست کم می گیرند. از نظر برخی استفاده از لباس کار ضروری است، در حالی که برخی دیگر اطمینان یافتن از اینکه لباس ایمنی از سر تا پا محافظت لازم را انجام می‌دهند اما بسیار زمان‌بر و پر زحمت است.

قبل از هر چیز، توجه به این نکته مهم است قوانین و مقررات متعددی در مورد چگونگی ارتقای ایمنی در محل کار توسط سایت‌های ساختمانی وضع شده است. این به این معنی است که استفاده از لباس های ایمنی و کار که بر اساس خطراتی که ارزیابی می شود طراحی شده اند، ضروری است. اگر شرکت نتواند کارکنان را وادار به پوشیدن لباس مناسب کند، آنها در معرض خطر قانونی برای چنین اقدامی قرار خواهند گرفت زیرا این کار باعث سهل انگاری مدیریت می شود.

به طور کلی، لباس کار مناسب مهم است زیرا ایمنی اعضای تیم را ارتقا می دهد و خطرات آشکار را کاهش می دهد. در حالی که ممکن است کنترل‌های اداری و مهندسی وجود داشته باشد که خطرات را کاهش دهد، ممکن است ناکافی باشند، به همین دلیل پوشیدن لباس کار بسیار مهم است.

چرا باید لباس کار و ایمنی مناسب بپوشید؟

لباس ایمنی مناسب همچنین مستلزم نیاز به استفاده از عینک و سایر مواردی است که برای محافظت کامل از چشم طراحی شده است. به عنوان مثال، ممکن است مواد شیمیایی به طور تصادفی در چشمان شما پاشیده شود و باعث سوزش و سایر اشکال درد شود که استفاده از محافظ را ضروری می کند.

اگر محل کار بیش از حد پر سر و صدا باشد، مانند زمانی که از تجهیزات سنگین استفاده می شود، نیاز است که کارگران از گوش گیر استفاده کنند. این کار باعث می‌شود تا نویز قابل تحمل‌تر باشد و از این رو، به شما این فرصت را می‌دهد که با هر کاری که در سایت انجام می‌دهید بهره‌وری بیشتری داشته باشید.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه