مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از امروز تا چهارشنبه ‌‌۵ خرداد‌ احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، وقوع صاعقه و برق گرفتگی، وقوع سیلاب، آبگرفتگی معابر، خیزش گردو خاک، کاهش کیفیت هوا و خسارت به محصولات کشاورزی در چندین استان وجود دارد.

کدخبر : 351
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

به گزارش پیشنهاد ویژه به نقل از فارس، صادق ضیائیان ، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز در استان‌های اصفهان، گیلان، مازندران همچنین شمال‌غرب و غرب کشور، بخش‌هایی از جنوب‌ غرب، شمال فارس، غرب گلستان، غرب یزد، شرق هرمزگان، برخی مناطق جنوب سیستان و بلوچستان و برخی مناطق کرمان، همچنین دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های تهران، سمنان، البرز و قزوین، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و در برخی مناطق ریزش تگرگ، پیش‌بینی می‌شود. 

وی ادامه داد: امروز و فردا در برخی نقاط استان‌های البرز، مرکزی، قم، سمنان و تهران احتمال وقوع گرد و خاک وجود دارد. 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد:‌ امروز شدت بارش‌ها در استان‌های زنجان، کردستان، اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی خواهد بود. 

ضیائیان اضافه کرد:‌ روز چهارشنبه ۵ خرداد در برخی مناطق غرب و شمال‌غرب کشور، شرق سواحل خزر، برخی مناطق مرکز کشور، برخی نقاط استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان، شمال‌شرق کشور، خراسان جنوبی و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز شامل تهران، البرز، قزوین و سمنان رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید و ریزش تگرگ در برخی مناطق پیش‌بینی می‌شود. 

وی افزود: شدت بارش‌ها روز چهارشنبه در استان‌های مازندران و گلستان و همچنین ارتفاعات البرز مرکزی و البرز شرقی خواهد بود و در این روز در سواحل خزر کاهش نسبی دما را خواهیم داشت. 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از امروز سه‌شنبه ‌۴ خرداد تا چهارشنبه ‌‌۵ خرداد‌، در نقاطی که ذکر شد رگبار و رعدوبرق، وزش با شدید، گردوخاک و در مناطق مستعد تگرگ‌ پیش‌بینی می‌شود در این راستا احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، وقوع صاعقه و برق گرفتگی، وقوع سیلاب، آبگرفتگی معابر، خیزش گردو خاک، کاهش کیفیت هوا و خسارت به محصولات کشاورزی وجود دارد.

ضیائیان افزود: توصیه می‌شود اجتناب از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پرهیز از صعود به ارتفاعات و احتیاط در چرای دام‌ها در ارتفاعات و در مجاورت رودخانه‌ها و مسیل‌ها ‌در دستور کار باشد.

وی گفت: روز پنج‌شنبه ۶ خرداد در شرق و جنوب‌شرق کشور، نواحی مرکزی و جنوب کشور وزش باد شدید خواهیم داشت و در برخی مناطق، خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست. 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز پنج‌شنبه در شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، ارتفاعات البرز، برخی مناطق خراسان شمالی و خراسان رضوی رگبار پراکنده گاهی رعد و برق گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود. 

ضیائیان اظهار داشت: روزهای جمعه و شنبه پیش‌رو در اغلب نقاط کشور جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود. 

وی با بیان اینکه از امشب تا جمعه دریای خزر مواج خواهد بود، گفت: روز چهارشنبه نواحی مرکزی دریای عمان همچنین خلیج‌فارس و تنگه هرمز مواج است. 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: روز آینده اهواز و بندرعباس با بیشینه دمای ۴۰ درجه بالای صفر گرمترین مراکز استان و شهر کرد با کمینه دمای ۵ درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهند بود.

ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت بیان کرد: آسمان تهران روز آینده نیمه ابری در برخی ساعات افزایش ابر گاهی ‌ رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۳۰ و ۱۷ درجه خواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه