اخبار کرونایی/ واکسن کرونا/ واکسیناسیون؛

خریداری کارت‌های جعلی واکسیناسیون توسط برخی از دانشجویان تبدیل به یکی از نگرانی‌های جدید مسئولان دانشگاه‌های آمریکا شده است.

کدخبر : 2728
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 زمانی‌ که شخصی در آمریکا واکسن کووید-۱۹ تزریق می‌کند، یک کاغذ کوچک به نام «کارت ثبت واکسیناسیون کووید-۱۹» دریافت می‌کند.

در این کاغذ، با لوگو مراکز کنترل و پیشگیری از کرونا،‌ نام و روز واکسیناسیون به طور رسمی ثبت می‌شود. اما از آنجا که صدور چنین کارتی فرآیند بسیار ساده‌ای دارد،‌ به راحتی جعل می‌شود.

در این میان،‌ بسیاری از مردم آمریکا نسبت به تزریق واکسن کووید-۱۹ تردید دارند. اما از آنجا که دانشگاه‌ها و مراکز کاری در آمریکا،‌ برای پذیرش افراد نیاز به اثبات واکسیناسیون دارند،‌ برخی از آمریکایی‌ها بدون اینکه واکسن بزنند،‌ در حال خریداری کارت‌های جعلی واکسیناسیون هستند.

بنا به گزارشات منتشر شده از سوی اسوشیتدپرس، در حال حاضر، دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های سراسر آمریکا نگران این کارت‌های جعلی واکسیناسیون هستند.چرا که به نظر می‌رسد بسیاری از دانشجویان این کشور مشتاق خرید این کارت‌ها هستند.

فروشندگان این کارت ها، برای فروش از برنامه‌هایی چون اینستاگرام و تلگرام استفاده می‌کنند و قیمت کارت‌ها نیز بین ۲۵ تا ۲۰۰ دلار متغیر است.

گفته شده یکی از دانشجویان در یکی از سایت‌ها نسبت به خرید این کارت‌ها اقدام کرده و نوشته است: من دوست ندارم «خوکچه هندی» (حیوان آزمایشگاهی) باشم.

در حال حاضر، بیش از ۷۰۰ دانشگاه و کالج آمریکایی برای پذیرش دانشجویان، دریافت کارت واکسیناسیون را الزامی اعلام کرده اند.

به این ترتیب، برخی از دانشگاه‌های آمریکا وجود کارت‌های جعلی را کتمان می‌کنند و برخی دیگر اعلام کرده‌اند که باید قانونی وضع شود تا فرآیند این جعل کارت واکسیناسیون تحت پیگرد قانونی قرار گیرد./ ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه