اخبار کرونایی/ جولان کرونا/ تزریق سرم به بیماران در خیابان‌ها؛

ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که نشان می‌دهد به تعدادی از بیماران در خیابانی در بابل سرم وصل کردند، اما واقعیت ماجرا چیست؟

کدخبر : 2519
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

در ویدیویی که در فضای مجازی منتشر شده است، چند دستگاه خودرو مقابل یک مرکز درمانی توقف کرده‌اند و چند بیمار که در خودرو نشسته‌اند، در حال دریافت سرم هستند. فردی که این تصاویر را ضبط کرده است، از کمبود امکانات و تخت‌ها بیمارستانی گله می‌کند. پیگیری‌های اولیه نشان می‌دهد، این اتفاق مقابل یک درمانگاه خصوصی افتاده است.

دانشگاه علوم پزشکی بابل قرار است جوابیه‌ای در این خصوص صادر کند.

دکتر سید فرزاد جلالی، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی بابل در خصوص انتشار کلیپ وصل سرم در خیابان‌های این شهر گفت: تصاویری که در فضای مجازی منتشر شده است، مربوط به مراکز وابسته به این دانشگاه علوم‌پزشکی بابل نیست.

او با بیان اینکه وضعیت کرونا در بابل همانند تمام کشور وضعیت مناسبی ندارد و اکنون ١٤٠٠ بیمار کرونایی بسترى دائم و موقت هستند، افزود: با توجه به زیرساخت‌های مناسب و میزان تخت‌ها نسبت به جمعیت، وضعیت نسبتا بهترى از میانگین کشورى داریم و تاکنون در پذیرش بیماران کرونایی که نیاز به بستری قطعی دارند، کمبود تخت نداشته ایم.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی بابل در خصوص پذیرش بیماران کرونایی سرپایی هم گفت: هفته گذشته مرکز بسترى موقت در سالن ورزشی مخابرات بابل راه‌اندازی شد که روزانه می‌تواند به ٦٠٠ بیمار سرپایی خدمت ارائه دهد.

دکتر جلالی ادامه داد: این پایگاه علاوه بر چهار بیمارستانى است که بسترى دائم و موقت بیماران را انجام می‌دهد و در مجموع بیمارانی که در این مرکز و بیمارستان‌ها می‌توانند خدمت سرپایی دریافت کنند نزدیک به ١٠٠٠ بیمار در ٢٤ ساعت است./ باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه