معاون اجتماعی و سخنگوی ناجا گفت: از ابتدای سال ۹۹ تا آخر فروردین ماه سال جاری نزدیک به ۸۰ هزار دستگاه استخراج ارز دیجیتال و لوازم جانبی به ارزش بیش از پنج هزار میلیارد ریال توسط پلیس‌های تخصصی ناجا توقیف شده است.

کدخبر : 227
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

به گزارش پیشنهاد ویژه به نقل از ایرنا، سردار مهدی حاجیان افزود: نیروی انتظامی در برخورد با استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال در کشور جدی بوده و با همکاری مردم نسبت به شناسایی و انهدام تعدادی زیادی از مزارع مربوطه اقدام کرده و در این زمینه نزدیک دو هزار پرونده تشکیل و به همراه متهمان به دستگاه قضائی معرفی شده است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به ناامن بودن خرید و فروش و سرمایه گذاری در رمزارزها، اظهارداشت: محیط داد و ستد ارزهای دیجیتال جولانگاه کلاهبرداران حرفه ای بوده و تاکنون تعدادی زیادی از هم وطنان به دلیل نداشتن علم و دانش کافی در این حوزه، با گرفتاری در دام مجرمان حرفه ای سرمایه های خود را از دست داده اند.

معاون اجتماعی ناجا با توجه به تهدیدات زیاد خرید و فروش ارزهای دیجیتال و احتمال از بین رفتن کلیه سرمایه آنها، به مردم توصیه کرد در انجام معاملات ارزهای دیجیتال ریسک نکنند.

سردار حاجیان با اشاره به نقش مخرب فعالیت غیرقانونی اینگونه دستگاه ها در نظام اقتصادی کشور و شبکه توزیع و برق رسانی به دلیل مصرف بیش از اندازه برق گفت: پلیس در راستای وظایف قانونی، آمادگی کامل برای همکاری با نهادها و ارگان های ذی ربط مخصوصا وزارت نیرو در خصوص شناسایی و توقیف ماینرها و جمع آوری مزارع غیرقانونی استخراج ارزهای دیجیتال و دریافت اطلاعات مردمی در این خصوص از طریق پل ارتباطی ۱۱۰ را دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه