وزارت کشور طی اطلاعیه‌ای از شروع محدودیت‌های تعطیلات از ساعت ۱۸ امروز خبر داد.

کدخبر : 2153
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

در اطلاعیه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا جزئیات اعمال محدودیت‌های کرونایی در سراسر کشور و تعطیلی استان‌های تهران و البرز در پایان هفته جاری اعلام شد.

متن کامل اطلاعیه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا بدین شرح است:

«باسمه تعالی

نظر به درخواست وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، مبنی بر تعطیلی همزمان دو استان تهران و البرز با توجه به تعطیلات پایان هفته جاری و بررسی این پیشنهاد در نشست فوق العاده مشترک قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی، اجتماعی وانتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و با عنایت به موافقت رییس‌جمهور محترم با پیشنهاد ارائه شده، جزئیات تعطیلی یکپارچه تمامی دستگاه¬های دولتی، بانک¬ها و گروه‌های پرخطر اصناف و مشاغل به شرح ذیل به استحضار عموم مردم در استان‌های تهران و البرز و سایر استان‌های کشور می‌رسد؛

۱- اعمال محدودیت‌ها از ساعت ۱۸:۰۰ روز دوشنبه مورخ ۲۸-۴-۱۴۰۰ شروع و تا ساعت هفت صبح روز دوشنبه ۴-۵-۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

۲- خروج خودرو‌های شخصی، با پلاک استان‌های تهران و البرز و ورود خودرو‌های شخصی با پلاک‌های دیگرشهر‌ها به تهران و البرزممنوع است.

۳- سفر از/ به تمامی شهر‌های دارای وضعیت قرمز کرونایی سراسرکشور، مطلقاً ممنوع است.

۴- عوامل نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی رانندگی، به منظورجلوگیری از تردد خودرو‌ها به صورت محسوس و نامحسوس، نسبت به تشدید کنترل‌ها در مبادی اصلی وفرعی ورودی وخروجی به مقاصد دو استان اقدامات لازم را معمول می‌کنند.

۵- خودرو‌های شخصی دارای پلاک این دواستان، چنانچه برای خروج مراجعه نمودند، عودت و درصورت عدم تمکین، علاوه بر اعمال قانون، عودت می‌شود.

۶- نیروی انتظامی وفرمانداری‌ها درفاصله زمانی یاد شده دربند (۱) ازصدورمجوزتردد غیراضطراری تعریف شده قبلی، مطلقاً خودداری می‌کنند و تمامی مجوز‌های صادره قبل از این مصوبه، غیرقابل استفاده و باطل اعلام می‌شود.

۷- وزارت راه وشهر سازی؛ حداکثر همکاری‌های لازم را برای کنترل مسیر‌ها و مسدود نمودن محور‌های مورد درخواست نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی به عمل می‌آورد.

۸- استانداران و فرمانداران سراسرکشور، به فوریت ضمن تشکیل جلسات استانی وشهرستانی ستاد مدیریت بیماری کرونا واعمال مقررات محدودیت‌های کرونایی، بر اساس رنگ بندی هر شهرستان، از صدور هر گونه مجوز برای ورود خودرو‌های شخصی به تهران و البرز خودداری کنند.

۹- وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضمن اطلاع رسانی مستمر از وضعیت شیوع و بروز بیماری و دادن هشدار‌های لازم به مردم، تلاش کند؛ تا مردم ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از هر گونه تجمع و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی اجتناب ورزند.

10- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران؛ سریعاً به کلیه بانک‌های عامل درسطح استان‌های البرز و تهران ابلاغ می‌نماید؛ تا ضمن افزایش حداکثری خدمات غیر حضوری بانکی، نسبت به تعطیل نمودن تمامی شعبه‌های بانک‌ها در این دو استان، در بازه زمانی اعلامی، اقدام شود.

۱۱- ضمن یادآوری مجدد محدودیت‌های اعمالی در خصوص اصناف و مشاغل بر اساس طرح جامع محدودیت‌ها و متناسب با رنگ بندی شهر‌های مختلف کشور، و در اجرای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا با عنوان تشدید اعمال محدودیت‌ها در شهر‌های قرمز تعطیلی مشاغل با نظارت اتاق اصناف به شرح ذیل، در همه شهر‌های قرمز کشور در سراسر کشور، مورد تأکید قرار می‌گیرد؛ رستوران‌ها و قهوه خانه‌ها (به استثنای فعالیت‌های بیرون بر)

- تالار‌های پذیرائی

- سالن‌های سینما و تأتر

- پاساژ‌ها و بازار‌های سربسته

- استخر‌های سرپوشیده و باشگاه‌های بدن سازی

- شهربازی‌ها و باغ وحش‌ها

- نمایشگاه‌های عمومی و تخصصی

روابط عمومی و اطلاع رسانی قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا»

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه