طبق اعلام وزارت بهداشت با تزریق ۲۵۲ هزار و ۳۴۸ دوز واکسن در شبانه روز سه شنبه تا چهارشنبه رکورد واکسیناسیون روزانه در کشور شکسته شد.

کدخبر : 1950
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

  بنابراین تا عصر دیروز  ۵ میلیون و ۳۳۱ هزار و ۷۸۰ نفر دوز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۱۹۱ هزار و ۹۳۶ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۷ میلیون و ۵۲۳ هزار و ۷۱۶ دوز  رسید.

آغازثبت‌نام برای بالای 60سال

سامانه ثبت‌نام واکسیناسیون کرونا به نشانی salamat.gov.ir برای متولدان ۱۳۴۰ و قبل از آن از دیروز چهارشنبه باز شد. افراد ۶۰ سال به بالا که تاکنون واکسینه نشده‌اند می‌توانند در سامانه واکسیناسیون کرونا ثبت‌نام کنند. ثبت‌نام کنندگان باید حتما منتظر پیامک نوبت بمانند و از مراجعه بدون نوبت به پایگاه‌های واکسیناسیون خودداری کنند.

ابلاغ برای واکسیناسیون  بالای ۵۰ ساله ها در ۵ استان

وزیر بهداشت در نامه ای به معاون خود، آغاز واکسیناسیون جمعیت بالای ۵۰ سال ساکن در ۵ استان‌ سیستان‌وبلوچستان، هرمزگان، بوشهر، خوزستان و خراسان جنوبی را ابلاغ کرد. در این نامه آمده است:  به جز جزایر کیش و قشم که در مرحله بعدی اعلام خواهد شد، جمعیت ساکن همه جزایر خلیج همیشه فارس، از ۱۸ سال به بالا واکسینه شوند. (این پوشش شامل جمعیت مواج و غیربومی نمی شود. البته کلیه ساکنان دایم، بومی تلقی می ‌شوند.)

منبع: روزنامه خراسان

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه