با آغاز پیک پنجم کرونا در ایران، اغلب شهرها قرمز اعلام شده است. تهران یکی از شهرهای قرمزی است که به نظر می رسد با محدودیت های رفت و آمد و تعطیلی مشاغل همراه شده است.

کدخبر : 1401
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

با شروع موج جدید کرونا در کشور، از امروز شنبه 12 تیر ماه 70 درصد کارمندان دورکار می‌ شوند و فقط 30 درصد کارمندان دولت باید در محل کار خود حضور داشته باشند. اما این محدودیت درباره مشاغل ضروری کمی متفاوت است. در مشاغل حضوری 50 درصد کارمندان باید حضوری در محل کار حاضر شوند و 50 درصد دورکار باشند. تقسیم‌بندی این مساله و تعیین تعداد کارمندان دورکار و حاضر در خود ادارات مشخص می‌شود.

با آغاز پیک پنجم کرونا محدودیت‌ های جدیدی در تهران و بسیاری از شهرها وضع شده است. محدودیت‌ هایی برای فعالیت مشاغل و کارمندان.از امروز شنبه 12 تیرماه شرایط کرونایی تهران قرمز شد. این بار هم مانند چهار پیک قبلی کرونا، قرار است در تهران محدودیت‌ هایی اعمال شود. از محدودیت در ساعات رفت و آمد. تا تعطیلی برخی از مراکز فرهنگی و ورزشی.اما این محدودیت‌ها فقط محدود به برخی از مشاغل و ادارات است و تهران تعطیل نشده است.

کدام مشاغل در تهران تعطیل شد؟

این بار هم مانند دفعات قبل، تنها مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت هستند و مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ به مدت ۱۰ روز تعطیل هستند. یعنی از ۱۲ تیر ماه تا ۲۲ تیرماه.

بر این اساس تمامی بوستان‌ها، مراکز تفریحی، بازار، مراکز شماره‌گذاری خودرو، آرایشگاه‌ها، باشگاه‌های بدنسازی و مراکز خرید تعطیل در تهران تعطیل است.

با توجه به اینکه فعالیت کسبه بازار تهران هم جزو مشاغل گروه ۲ و ۳ محسوب می‌شود، از امروز ۱۲تیرماه بازار بزرگ تهران هم تعطیل شده است.

روابط عمومی تئاتر شهر هم اعلام کرد که از امروز ۱۲ تیرماه فعالیت این مجموعه تعطیل شده و فعلا فعالیت نمی‌کنند.

همچنین کلیه ورزشگاه‌ها و فعالیت‌های ورزشی در تهران تعطیل شد. با این محدودیت‌ها می‌توان تهران هنوز تعطیل نشده است. اما به حالت نیمه تعطیل درآمده است.

هنوز خبر جدیدی از محدودیت رفت و آمد در ساعات شبانه‌روز در تهران منتشر نشده است. اما به نظر می‌رسد فعلا محدودیت رفت و آمد به روال قبل است. یعنی هر گونه تردد با خودروی شخصی از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد ممنوع است و افرادی که در این ساعات در سطح شهر تردد می‌کنند جریمه می‌شوند.

گفتنی است این محدودیت‌ها برای مشاغل و تعطیلی برخی مشاغل در تهران در حالی از امروز انجام می‌شود که در فروردین ماه هم همین محدودیت‌ها وضع شد. اما نکته این بود که همه کسبه و مشاغل به این تعطیلی‌ها تن ندادند و بسیاری از آنها به فعالیت خود ادامه می‌دادند.

تعطیلی مشاغل

 
 
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه