کدخبر : 1264
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

گنج وسوسه آمیز برای این 8 مرد در شهرکرد دردسرساز شد.این گنج تاریخی به قدری ارزشمند بود که این 8 مرد برای یافتن این گنج خود را به هر سختی و دردسری انداختند. این 8 مرد برای رسیدن به گنج مشغول حفاری بودند که شناسایی شدند.  گنج  های تاریخی در استان های مختلف ایران تا کنون افراد زیادی را به وسوسه انداخته است.

 فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای امسال تاکنون در استان هشت قاچاقچی اشیای فرهنگی و تاریخی دستگیر شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 60 درصد رشد داشته است.

محمدرضا محمدی‌مقدم امروز در شهرکرد گفت: از ابتدای امسال تاکنون در چهارمحال و بختیاری هشت قاچاقچی اشیای فرهنگی و تاریخی دستگیر شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 60 درصد رشد داشته است.

 دستگیری 8 قاچاقچی اشیای فرهنگی و تاریخی در چهارمحال و بختیاری

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: همچنین از ابتدای سال‌جاری تاکنون 6 هزار و 600 سرکشی از آثار تاریخی در استان انجام شده است.

وی افزود: این تعداد بازدید نسبت به مدت مشابه سال قبل که پنج هزار و 832 مورد بوده 12 درصد رشد را نشان می‌دهد.

محمدی اضافه کرد: در سه ماهه نخست سال‌جاری 2 دستگاه فلزیاب کشف، یک مورد ساخت و ساز در حریم آثار تاریخی و یک مورد تخریب آثار تاریخی شناسایی شده است.

وی عنوان کرد: در این مدت 2 مورد حفاری غیرمجاز در چهارمحال و بختیاری کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 100 درصد افزایش داشته است.

منبع: رکنا
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه