وام فوری | وام قرض الحسنه

بانک کشاورزی برای دامداران وام فوری در نظر گرفته است.

کدخبر : 9656
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

وام فوری همیشه طرفدار زیادی داشته است. بسیاری از افراد ازجمله جوانان و بازنشستگان همیشه طرفدار وام فوری بوده اند. وام فوری بعنوان یک کمک هزینه محسوب میشود. وام فوری اصولا کم بهره است. در ادامه توضیحات بیشتری از وام فوری خواهید خواند.

وام فوری

وام فوری بانک کشاورزی

بانک کشاورزی به منظور کمک به دامداران سراسر کشور، در قالب طرحی به نام «دامدار کارت» وام ۲۰۰ میلیون تومانی پرداخت می‌کند. بانک کشاورزی این طرح را به منظور رونق واحدهای تولیدی دام و طیور ارائه داده است.

وام 200 میلیونی بانک کشاورزی

بانک کشاورزی وام ۲۰۰ میلیون تومانی دامدار کارت را با نرخ ۱۰ تا ۱۲ درصد به متقاضیان واجد شرایط می‌پردازد. براساس اطلاعات موجود، نرخ سود این تسهیلات خرید نهاده‌های دامی برای واحدهای کوچک ۱۰ درصد است.

سال گذشته اعلام شد که این تسهیلات در قالب اقدامات کوتاه مدت است و مدت زمان بازپرداخت آن حداکثر یکسال خواهد بود. افراد واجد شرایط با مراجعه به بانک کشاورزی می‌توانند از ضمانت‌های این طرح آگاه شوند.

با توجه به مبلغ وام، نرخ سود ۱۰ درصد و مدت زمان بازپرداخت معین شده، هر قسط ۱۷ میلیون و ۵۸۳ هزار و ۱۷۷ تومان است. کل سود این وام ۱۰ میلیون و ۹۹۸ هزار و ۱۲۹ تومان خواهد بود.

 آشنایی با انواع وام بانکی

دریافت وام، بهترین راهکار برای کنترل بحران‌های اقتصادی است و فاصله ما تا اهداف‌مان را کوتاه می‌کند. وام انواع مختلفی دارد که باتوجه به شرایط هر فرد می‌تواند به او تعلق بگیرد.

وام فوری

وام ضروری در ذیل مطلب آمده است:

۱- وام ازدواج، از کم‌سودترین انواع وام در ایران

وام ازدواج از تسهیلات پرطرفدار بانکی است و کمک‌هزینه بسیاری از جوانان برای تامین مخارج در شروع زندگی محسوب می‌شود. این وام با سود ۴ درصد ارائه می‌شود و مبلغ آن بستگی به سن عروس و داماد دارد. حداکثر مبلغ این وام به هر یک از زوجین ۱۵۰ میلیون تومان است که به داماد زیر ۲۵ سال و عروس کمتر از ۲۳ سال تعلق می‌گیرد. برای عروس و دامادهای بزرگ‌تر از این سن، مبلغ وام نفری ۱۲۰ میلیون تومان خواهد بود.

۲- وام مسکن، کمک‌هزینه‌ای برای خانه‌دار شدن

بسیاری از بانک‌های کشور مبلغ مشخصی را به‌عنوان وام مسکن پرداخت می‌کنند و شرایط دریافت این وام از هر بانک می‌تواند با دیگری متفاوت باشد. البته ناگفته نماند که بانک مسکن، پیشرو در پرداخت تسهیلات خرید مسکن است و طرح‌های متنوعی برای ارائه این نوع وام دارد. وام مسکن جوانان، خانه‌اولی‌ها، وام با سند و... از جمله تسهیلات متنوع خرید مسکن است که دریافت هر کدام شرایط خاصی دارد. سن متقاضی، استان مورد نظر و... در مبلغ وام موثر خواهد بود.

۳-وام جعاله، مخصوص بازسازی خانه‌های قدیمی

صاحبان خانه‌های قدیمی می‌توانند برای بازسازی منزل خود از وام جعاله تعمیر مسکن استفاده کنند. تقریبا تمامی بانک‌ها وام جعاله تعمیر مسکن را ارائه می‌دهند.

۴- وام خرید خودروهای نو و تعویض فرسوده‌ها

وام خرید خودرو یکی دیگر از انواع وام است که بسیاری از بانک‌های کشور آن را ارائه می‌دهند. این وام برای کسانی که قصد خرید خودرو دارند، کمک‌هزینه کارآمدی خواهد بود. البته فراموش نکنید که وام خرید خودرو مخصوص محصولات داخلی است. سقف مبلغ این وام به نوع خودرو و بانک موردنظر بستگی دارد و معمولا با سود ۱۸ درصد ارائه می‌شود. نوعی دیگر از وام خرید خودرو وجود دارد که به صاحبان اتومبیل‌های فرسوده تعلق می‌گیرد. این طرح به‌منظور حذف خودروهای فرسوده از خیابان‌های شهر و کاهش آلودگی هوا اجرا می‌شود.

۵- وام خرید کالا

وام خرید کالا یکی از پرمتقاضی‌ترین انواع وام در سال‌های اخیر است و با شرایطی متنوع ارائه می‌شود. بسیاری از بانک‌های کشور و همین‌طور سامانه‌های مالی، با شرایط مختلفی وام خرید کالا را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند. وام خرید کالا برای خرید انواع محصولات استفاده می‌شود و تنوع این محصولات به نوع وام و فروشگاه‌های طرف قرارداد با بانک یا سامانه پرداخت‌کننده بستگی دارد. لوازم خانگی از کالاهای اصلی قابل‌خرید با این وام‌های بانکی است.

۶- وام مضاربه برای فعالان اقتصادی

وام مضاربه یکی دیگر از انواع وام بانکی است که با شرایطی مشخص به صاحبان سرمایه و فعالان اقتصادی تعلق می‌گیرد؛ بنابراین متقاضی وام مضاربه باید پروانه کسب و دیگر مدارک اثبات‌کننده فعالیت اقتصادی خود را ارائه دهد. دیگر مدارک لازم برای دریافت این وام، به بانک موردنظر بستگی دارد. وام مضاربه در واقع یک نوع قرارداد است که بین بانک و فعال اقتصادی بسته می‌شود. مبلغ این وام باید در یک نوبت یا به‌صورت دوره‌ای در بازه‌های زمانی تعیین‌شده به حساب وام‌گیرنده واریز شود.

سایر وام‌های بانکی

بانک‌های کشور اصلی‌ترین منابع ارائه انواع هستند. تسهیلات بانکی در دسته‌های گوناگونی چون وام مسکن، وام ازدواج، وام خودرو، وام خرید کالا، وام بانوان، وام قرض‌الحسنه، وام جعاله و... ارائه می‌شوند؛ بنابراین در هر شرایطی از زندگی می‌توانید روی وام‌های مختلف به‌عنوان کمک‌هزینه حساب کنید. فقط باید بتوانید شرایط خود را بسنجید و بهترین را انتخاب کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه