رتبه بندی معلمان | رتبه بندی فرهنگیان

احمد محرم زاده یخفروزان مجلس شورای اسلامی ضمت تسلیت ایام سوگواری ماه محرم گفت: از توجه رئیس جمهور به قانون جهش تولید مجلس که اخیرا به وزارت مربوطه دستورات لازم را صادر کرده اند تشکر می کنم آقای رئیس جمهور منابع مالی پیش بینی شده برای این موضوع جهت صندوق مسکن، تسهیلات باید تامین و اجرایی شود، تسهیلات مسکن روستایی تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان برای هر متقاضی تا کنون ابلاغ نشده است، فصل کاری سپری می شود ضرورت دارد هر چه سریعتر ابلاغ شود.

کدخبر : 9618
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

​طرح رتبه بندی معلمان دغدغه‌ای دیگر در حوزه آموزش و پرورش است که پس از گذشت حدود ۱۰ سال از تصویب آن اکنون تصویب لوایح آن در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است.طرح رتبه بندی معلمان از اقداماتی است که در وهله اول برای ارتقای کیفیت آموزشی و سپس در راستای بهبود وضعیت معیشت معلمان در نظر گرفته شده است.طرح رتبه بندی معلمان یکی از طرح های پر سرو صدای این روزها در مجلس است . زیرا با انجام طرح رتبه بندی معلمان حقوق معلمان افزایش چشمگیری خواهد داشت.در ادامه به آخرین اخبار از طرح رتبه بندی معلمان می پردازیم.

رتبه بندی معلمان

نماینده مجلس تاکید کرد: مقام معظم رهبری معلمان را افسران پیشرفت کشور خطاب کرده اند، توجه به معلمان نگاه ویژه ای را می طلبد لذا از دولت و وزارت مربوطه انتظار می رود نسبت به حل مشکلات قشر عظیمی از فرهنگیان کشور اهتمام جدی به عمل بیاورد.

نماینده اهر و هریس در مجلس ادامه داد: رئیس جمهور و  نوری از آنجایی که آموزش و پرورش یکی از مولفه های پیشرفت، اساس و شالوده هر کشور است و مقام معظم رهبری معلمان را افسران پیشرفت کشور خطاب کرده اند، توجه به معلمان نگاه ویژه ای را می طلبد لذا از دولت و وزارت مربوطه نسبت به حل مشکلات قشر عظیمی از فرهنگیان کشور اهتمام جدی به عمل بیاورد.

وی گفت: قانون رتبه بندی معلمان حداقل کار و اقدام در دفاع از کرامت و منزلت فرهنگیان عزیز بود انتظار داریم آیین نامه قانون مذکور منطبق اهداف این قانون هرچه سریعتر اجرایی شود. به کار گیری نیروهای جدید در آموزش و پرورش با توجه به کمبود شدید معلم، اعمال مدرک تحصیلی معلمان با توجه به تصویب در قانون رتبه بندی با حذف قید و شرط ها، تعیین تکلیف آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی از سال ۱۳۹۱ به بعد، تعیین تکلیف معلمان خرید خدمات آموزشی، حق التدریسی، غیر دولتی ها و کارنامه سبزی ها، اختصاص نیروهای خدماتی و سرایداری به مدارس شهری، کسورات بازنشستگان عزیز دیرتر به مناطق و نواحی وصول می شود که منجر به نارضایتی بازنشستگان عزیز می شود.

این نماینده مجلس بیان کرد: وزیر نیرو تسریع در پروژه ها حوزه انتخابیه بنده ضرورت دارد، شروع عملیات اجرایی سد هریس، شروع عملیات سد ایثار و سد اهر، شروع عملیات فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی هریس، تسریع در اتمام تصفیه خانه و عملیات اجرایی فاضلاب شهر هریس، آقای وزیر وضعیت دریاچه ارومیه بسیار نامطلوب است و زندگی جمعیت بالغ بر ۱۴ میلیون را تحت تاثیر قرار داده است به دادش برسید و هر چه سریع تر تمهیدات اندیشده شده را اجرایی کنید.

محرم زاده مطرح کرد: وزیر کشاورزی در شروع عملیات علاج بخشی سد هریس تسریع شود، اختصاص تسهیلات کم بهره برای کشاورزان و دامداران بسیار ضروری است، اهتمام جدی برای اجرای طرح های آبخیردازی در سطح کشور برای تغذیه سفره های زیر زمینی و جلو گیری از سیلاب، تامین نهادهای دامی برای دامداران و برخی از عشایر غیور که سهم بزرگی در تولید دارند در شرایط فعلی مظلوم واقع شده است بر شما است که به داد آنها برسید.

وی اظهارداشت: وزیر صمت استقلال مس آذربایجان مطالبه جدی مردم این منطقه است هر چه سریعتر اجرایی شود کوره دوم کارخانه آهک اهر یکسال است کلنگ زنی شده است اما عملیات اجرایی آن شروع نشده انتظار می رود سریعا اجرایی شود تبدیل وضعیت ایثارگران در شرکت های اقماری شرکت ملی مس اجرایی شود. بهبسازی و آسفالت جاده این معدن شروع شود عدم فعال شدن معادن معدنی که از ۲۹ مورد پهنه ثبتی به غیر از یکی دو مورد مابقی راکد هستند از مسئولیت شما است.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس تاکید کرد: وزیر میراث ثبت جهانی بقعه شیخ مطالبه جدی مردم منطقه است بازسازی و پوشش دادن سقف ضلع غربی بازار تاریخ نصیر بیگ ضرورت دارد. تبدیل اهر به عنوان شهر ملی ورنی به شهر جهانی ورنی مطالبه دیگر مردم است. وزیر ورزش، ورزشگاه ۵ هزار نفری یک پروژه چندین سال است که هنوز شروع نشده است چندین بار پیگیر شده ام متاسفانه نتیجه حاصل نشده است. هر چه سریعتر اجرایی شود. پروژه چمن مصنوعی ورزشگاه هریس که تنها محل ورزش هفتاد هزار جمعیت شهرستان است هر چه سریعتر شروع شود.

این نماینده مجلس گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بین المللی شدن تئاتر کوتاه ارسباران مطالبه جدی مردم منطقه است ضمن تشکر از اقدامات انجام شده لطفا نهایی کنید. رئیس جمهور معرفی هر چه سریعتر وزیر کار، تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی، همسان سازی حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری، ابلاغ افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی موارد هستند که انتظار داریم دستور اجرای آنها را صادر کنید. وزیر بهداشت شبانه روزی کردن درمانگاه، ایجاد اورژانس در شهر حوزه انتخابیه و در نظر گرفتن آمبولانس برای درمانگاه انتظار ما است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه