برخی از رایج‌ترین اشتباهاتی که ممکن است شما به‌عنوان یک کاربر پیام‌رسان واتس‌اپ مرتکب شوید را فهرست کرده‌ایم.

کدخبر : 9221
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

کاربران واتس‌اپ هر روز اشتباهات بزرگی مرتکب می‌شوند؛ آیا شما یکی از آنها هستید؟

یک کلاهبرداری هوشمندانه وجود دارد که باید از آن آگاه باشید. این حمله حول کد تأیید ۶ رقمی است که واتس‌اپ زمانی که می‌خواهید دوباره به حساب خود دسترسی پیدا کنید، می‌دهد.

همچنین شامل یک هکر است که کنترل یکی از حساب‌های واتس‌اپ مخاطب شما را در دست می‌گیرد و به شما پیام می‌دهد و وانمود می‌کنید که اوست.

هکر در همان زمان که شما یک پیامک یا ایمیل از واتس‌اپ دریافت می‌کنید، پیامی برای شما می‌فرستد که به اشتباه شماره شما را وارد کرده و کد اشتباهی برای شما آمده است و سپس درخواست می‌کند که کد را به او بدهید.

فراموش نکنید که این کد فقط زمانی داده می‌شود که سعی کنید تغییراتی در حساب خود ایجاد کنید.

هکر (که به‌عنوان دوست شما ظاهر می‌شود) وانمود می‌کند که به طور تصادفی کد تأیید را درخواست کرده است تا به شماره شما ارسال شود و از شما می‌خواهد که آن را ارسال کنید.

هرگز نباید کد شش رقمی را با کسی به اشتراک بگذارید. اگر این کار را انجام دهید، هکر می‌تواند حساب شما را تصرف کند. دیگر به حساب خود دسترسی نخواهید داشت و هکر می‌تواند سعی کند از دوستان شما کلاهبرداری کند و پیام‌های خصوصی شما را بخواند.

اگر پیام مشکوکی از دوستی دریافت کردید، سعی کنید با او تماس بگیرید تا ببینید آیا می‌توانید حضوری با او صحبت کنید و بررسی کنید که چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

ذخیره خودکار رسانه را غیرفعال کنید

مطمئن شوید که واتس‌اپ شما همه فایل‌های رسانه‌ای را در حافظه گوشی شما ذخیره نمی‌کند. واتس‌اپ را باز کنید، روی «تنظیمات» و سپس «ذخیره و داده» کلیک کنید.

سپس روی «Chats» کلیک کنید و یک کلید به نام «Save to Camera Roll» را خاموش کنید.

همچنین می‌توانید برنامه دانلود رسانه را از چت‌های فردی متوقف کنید.

کافی است به چت مورد نظر بروید، روی عنوان آن در بالا کلیک کنید و از طریق گزینه "Save to Camera Roll" تنظیمات را تغییر دهید.

راستی‌آزمایی دو مرحله‌ای را تنظیم کنید

اکنون باید تأیید صحت دو مرحله‌ای را روشن کنید. این یک مرحله اضافی برای تأیید شماره تلفن شما است تا به جلوگیری از ورود هکرها کمک کند. هکرها مرتباً سعی می‌کنند به حساب‌های واتس‌اپ نفوذ کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه