فروش فوق العاده سایپا

فروش بدون قرعه‌کشی خودروهای سایپا از دوم تیرماه شروع شده، اما کماکان لاین فروش چهار خودرو از این شرکت به دلیل عدم استقبال متقاضیان باز می‌باشد. علت استقبال کم مردم چیست؟

کدخبر : 8951
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

فروش فوق العاده سایپا طرحی است که در آن، خودرو های تولید ملی به فروش می رسند. فروش فوق العاده سایپا سبب بالا رفتن توان خرید خودرو از سوی افراد جامعه می شود. طرح فروش فوق العاده سایپا نیازمند مدارک تکمیل کننده جهت ثبت نام در سایت است. همیشه برای ثبت نام فروش فوق العاده سایپا، زمان محدود و مشخصی در نظر گرفته می شود. افراد برای ثبت نام در طرح فروش فوق العاده سایپا، باید واجد شرایط مورد نظر باشند.

فروش فوق العاده سایپا

مشخص نبودن قیمت تمام‌شده خودرو‌های سایپا و حاشیه سود کمتر آن‌ها نسبت به محصولات ایران‌خودرو از دلایل استقبال کم خریداران از طرح فروش بدون‌ قرعه‌کشی محسوب می‌شود.

فرارو گزارش داد، طرح پیش‌فروش بدون قرعه‌کشی سایپا با گذشت شش روز از آغاز ثبت‌نام کماکان ادامه دارد.

از دومین روز تیرماه پنج محصول سایپا در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو عرضه شدند که از بین آنها فقط ظرفیت فروش شاهین G تکمیل شده و تا ظهر روز سه‌شنبه هفتم تیر پیش‌فروش کوئیک معمولی، کوئیک S، کوئیک R و ساینا S ادامه داشت.

استقبال کم خریداران از طرح پیش‌فروش بدون قرعه‌کشی سایپا را می‌توانیم از دو منظر بررسی کنیم.

اول اینکه قیمت تمام‌شده این خودرو‌ها مشخص نیست. سایپا علی‌الحساب از متقاضیان این محصولات ۵۰ درصد قیمت خودرو‌ها را دریافت می‌کند و الباقی مبلغ را به‌قیمت روز خودرو‌ها محاسبه می‌کند.

موضوع دوم به حاشیه سود کمتر خرید و فروش محصولات سایپا نسبت به خودرو‌های کارخانه رقیب ارتباط دارد. خرید و فروش پنج محصول عرضه شده در طرح پیش‌فروش بدون قرعه‌کشی سایپا همین الان ۲۵ تا ۳۰ درصد سود دارد درحالی که این رقم برای پژو ۲۰۶ تیپ دو و دنا تیپ یک تقریبا ۱۰۰ درصد است.

مشخص نبودن قیمت تمام‌شده

البته این محصولات به‌قیمت روز تحویل مشتری داده می‌شوند و مشخص نیست قیمت تمام‌شده محصولات سایپا برای خریداران چقدر خواهد بود.

قیمت کوئیک S در کارخانه تقریبا ۱۸۵ میلیون تومان است و از متقاضیان طرح پیش‌فروش بدون قرعه‌کشی سایپا ۹۲ میلیون تومان دریافت می‌کنند.

کوئیک R با قیمت ۱۷۸ میلیون تومان در کارخانه فروخته می‌شود و از متقاضیان آن در طرح پیش‌فروش بدون قرعه‌کشی فعلا ۸۹ میلیون تومان می‌گیرند.

متقاضیان طرح پیش‌فروش بدون قرعه‌کشی سایپا بابت خرید کوئیک معمولی درحالی علی‌الحساب ۸۴ میلیون تومان می‌پردازند که برای خرید این خودرو از کارخانه باید ۱۶۸ میلیون تومان کنار گذاشت.

همچنین رقم دریافتی علی‌الحساب سایپا از متقاضیان طرح پیش‌فروش بدون قرعه‌کشی ساینا S درحالی نزدیک ۸۵ میلیون تومان است که قیمت کارخانه ساینا S حدود ۱۶۹ میلیون تومان است.

حاشیه سود کمتر خودرو‌های سایپا نسبت به ایران‌خودرو

متقاضیان محصولات سایپا از روز دوم اقدام به‌ثبت‌نام کردند و به‌جز شاهین G، ظرفیت پیش‌فروش کوئیک S، کوئیک R، کوئیک معمولی و ساینا S تکمیل نشده است.

یکی از دلایل استقبال کم خریداران از محصولات سایپا در طرح پیش‌فروش بدون قرعه‌کشی می‌تواند حاشیه سود کمتر این مدل‌ها نسبت محصولات ایران‌خودرو باشد.

خرید و فروش مدل‌های عرضه شده در طرح پیش فروش بدون قرعه‌کشی تیرماه سایپا بین ۲۵ تا ۳۰ سود دارد درحالی که این رقم برای برخی محصولات ایران‌خورو مثل پژو ۲۰۶ تیپ دو و دنا تیپ یک به ۱۰۰ درصد می‌رسد.

فروش فوق العاده سایپا

اولین مرحله از فروش محصولات شرکت سایپا در سال ۱۴۰۱ (بدون قرعه کشی) از پنجشنبه آغاز خواهد شد.

به اطلاع متقاضیان محترم و نمایندگی های مجاز گروه خودروسازی سایپا میرساند، شرایط پیش فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا بدون قرعه کشی تا تکمیل ظرفیت در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به شرح جداول ذیل اعلام میگردد:

متقاضیان محترم میتوانند از ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ با ورود به “سامانه یکپارچه تخصیص خودرو” پس از ثبت اطلاعات شخصی و دریافت کد کاربری و رمز عبور اخذ شده از سایت، نسبت به انتخاب نوع خودرو و ثبت نام اقدام نمایند. لازم به ذکر است شرکت در این طرح صرفاً از طریق سایت فوق امکان پذیر بوده و در صورت استفاده متقاضی از سایر آدرس ها، عواقب آن بر عهده گروه خودروسازی سایپا نخواهد بود .

فروش فوق العاده سایپا

فروش فوق العاده سایپا

شرایط عمومی بخشنامه :

– محدودیت کد ملی برای ثبت نام ها اعمال خواهد شد (هر کد ملی مجاز به ثبت نام یک دستگاه خودرو می باشد) .

– حداقل سن متقاضیان خرید خودرو ۱۸ سال و ملزم به ارائه گواهینامه رانندگی خودرو حداقل پایه سوم می باشند.

– امکان صلح (خرید انصرافی) و انتقال خودرو بصورت وکالتی وجود ندارد .

– متقاضی طی ۴۸ماه گذشته ثبت نام و صدور فاکتور خودرو نزد شرکت های خودروساز نداشته باشند.

– امکان ثبت نام برای متقاضی دارای پلاک فعال انتظامی (نصب بر روی خودرو) میسر نمیباشد .

تبصره : در خصوص متقاضیان خرید خودرو شاهین، بند ۵ رعایت نمیگردد و بند ۴ نیز برای متقاضیانی که از ابتدای سال ۱۴۰۱ نسبت به خرید خودرو شاهین اقدام نموده اند، مجاز به ثبت نام خودرو مذکور نمی باشند .

– شماره کارت , شماره حساب بانکی و شماره شبا که وجوه خرید خودرو از آن به حساب شرکت خودروساز واریز می گردد الزاماً باید متعلق به شخص متقاضی باشد. درصورت درج اطلاعات نادرست (شماره شبا)، تمام مسئولیت آن متوجه متقاضی ثبت نام کننده خواهد بود.

– شماره تلفن همراه اعلام شده می بایست متعلق به شخص متقاضی باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه