رییس جمهور از عدالت به عنوان سنگ زیربنای جامعه صالح و جامعه اسلامی یاد کرد و گفت:‌ روابط اجتماعی باید براساس عدالت استوار شود.

کدخبر : 8890
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

سید ابراهیم رئیسی رییس‌جمهور در مراسم گرامیداشت هفته قوه قضاییه ضمن گرامیداشت یاد خاطره شهدای هفتم تیر و هفته قوه قضائیه، خاطرنشان کرد: جریان نفاق تلاش داشت در جریان ترور آیت الله بهشتی نمادهای انقلاب را حذف کند.یا آنها را ترور شخص یا شخصیت کند.

رییس جمهور با اشاره به حوادث دهه ۶۰ در کشور گفت:‌جریان نفاق با پشتیبانی نظام سلطه قصد داشت جبهه انقلاب ، جریان انقلاب و نمادهای انقلاب را ترور فیزیکی و شخصیتی کنند.

وی ادامه داد: منافقین همواره تلاش می‌کردند جریان‌هایی که نماد انقلاب و مجاهدت و ایستادگی بودند، با پخش شایعات، تهمت‌ها و افترا تخریب کرده و به حاشیه برانند و یا با تررو از صحنه حذف کنند.

رئیس‌جمهور با یادآوری روزهای دهه شصت گفت: به یاد بیاورید روزهای دهه شصت را که منافقان چگونه با پخش شایعه و تهمت و افترا خواستند بزرگان انقلاب را به حاشیه برده و هر چهره موثر و انقلابی را مورد حمله قرار دهند. 

وی ادامه داد: به گونه‌ای به شهید بهشتی اهانت کردند که امام درباره شهید بهشتی فرمودند آنچه بیشتر از شهادت ایشان من را آزار داد، مظلومیت ایشان بود.

آیت الله رئیسی تاکید کرد: شهید بهشتی و راه نورانی وی و میراث گرانقدری که در دستگاه قضایی بر جای مانده و تلاش برای ساختارسازی نظام مبتنی بر ولایت و عدالت، ماندگار شده است.

رئیسی با بیان اینکه امروز بسیاری از نیروهای مخلص و پرتلاش دستگاه قضایی بی‌نام و نشان در کشور تلاش می‌کنند.

رییس جمهور از تلاش‌های رییس قوه قضاییه و همکارانش در تحول قضایی و ارتقای کارآمدی عدلیه و اجرای عدالت و مبارزه با فساد قدردانی کرد. 

آیت الله رئیسی با اشاره به روایتی تاریخی که فردی از حضرت علی ع پرسیده بود عدالت بهتر است یا سخاوت اظهار داشت: عدالت قراردادن هر چیز در جای خود است و سخاوت بخشش از حق خویش و ایثار است.

رئیسی از عدالت به عنوان سنگ زیربنای جامعه صالح و جامعه اسلامی یاد کرد و گفت:‌ روابط اجتماعی باید براساس عدالت استوار شود.

وی خاطرنشان کرد: قانونگذار باید برپایه عدالت قانونگذاری کند و اجرای قانون باید عادلانه باشد و در داوری و عدالت و قضاوت هم باید عدالت مبنا قرار گیرد و قانون عادلانه به دست مجریان عادل اجرا شود، در این صورت جامعه از عدالت برخوردار شده و مردم طعم شیرین آن را می‌چشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه