یارانه نان | یارانه جدید

فروش نان کارتی در تهران چگونه است؟ | جزییات جدید از یارانه نان در تهران

رییس اتحادیه نانوایان سنتی تهران زمان اجرای طرح نان کارتی در پایتخت را اعلام کرد و گفت: قرار بر این است از امروز ۳۲۰۰ دستگاه کارت خوان بین نانوایان سنتی تهران که آرد یارانه ای دریافت می کنند توزیع شود.

فروش نان کارتی در تهران چگونه است؟ | جزییات جدید از یارانه نان در تهران
کدخبر : 8749
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

پرداخت یارانه نان به عنوان یارانه جدید برای اولین بار توسط استاندار زنجان عنوان شد و به تازگی اعلام شده است که میزان یارانه نان برای هر نفر 4 هزار تومان است. احتمالا بعد از اجرای طرح پایلوت یارانه نان، این طرح در کل کشور اجرا می‌شود. اما جزئیات پرداخت یارانه نان چیست؟ در ادامه به آخرین خبر از یارانه نان می پردازیم.

یارانه نان

بیژن نوروزی مقدم، رییس اتحادیه نانوایان سنتی تهران، با اعلام این خبر، افزود: طرح توزیع کارتی نان در پایتخت با تصمیم کار گروه آرد و نان استان اجرایی خواهد شد.

وی تصرح کرد: قرار بر این بود که قبل از اجرای طرح بدون تغییر قیمت نان برای مصرف کننده، قیمت جدید برای نانوایان بر اساس هزینه های تولید و آرد تعیین شود و مابه‌التفاوت با همکاری بانک‌‌ها به حساب نانوایان واریز شود.

نورزی مقدم ادامه داد: با این روش از یک سو قیمت نان برای مصرف کننده تغییر نمی کند و از سوی دیگر واحدهای نانوایی امکان ادامه فعالیت با جبران هزینه‌ها را پیدا می کنند.

رییس اتحادیه نانوایان سنتی تهران با تاکید بر اینکه اما طرح در حال اجرا به صورت ناقص است، افزود: طرح توزیع کارتی نان در کشور و پایتخت در حالی آغاز شده که هنوز وضعیت قیمت جدید نان و جبران هزینه های واحدهای نانوایی روشن نشده است.

به گفته نورزی مقدم؛ عدم اصلاح قیمت نان برای نانوایان و جبران هزینه‌های آن‌ها، ادامه فعالیت بسیاری از واحدهای نانوایی را دشوار کرده است.

وی آخرین نرخ گذاری نان را مربوط به سال گذشته عنوان کرد و گفت: فقط هزینه کارگری نسبت به سال گذشته افزایش ۵۷ درصدی داشته و به همراه آن سایر هزینه ها نیز رشد چندین برابری را تجربه کرده‌اند.

رییس اتحادیه نانوایان سنتی تهران معتقد است؛ اگر طرح کارتی شدن نان به طور کامل اجرایی نشود و اصلاح قیمت نان و پرداخت مابه التفاوت برای نانوایان طبق آنچه برنامه ریزی شده بود انجام نشود، بسته شدن زنجیره ای واحدهای نانوایی سنتی اجتناب ناپذیر است.

گفتنی است؛ در ۲۹ خرداد ماه جاری، حشمت الله عسگری، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران، در جلسه کارگروه آرد و نان استان تهران با اشاره به عدم تغییر قیمت نان در سال جاری، اعلام کرد: قیمت نان همان نرخ مصوب سال ۱۴۰۰ است و هرگونه افزایش خارج از مصوبه غیرقانونی بوده و با متخلفان برخورد خواهد شد. در این جلسه وی تاکید کرده بود: اجرای فاز اول طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان و نصب کارتخوان ها در سطح نانوایی های پایتخت از فردا آغاز خواهد شد و در همین راستا ۶۸۰۰ کارتخوان آماده تحویل است.

به اعتقاد مسئولان؛ اجرای طرح هوشمندسازی یارانه آرد ‌و نان یا به اصلاح کارتی کردن نان در سطح کشور، موجب کاهش هدر رفت سالانه بیش از حدود ۴ میلیون تن نان می شود، از طرف دیگر با توجه به یارانه ای بودن آرد، از قاچاق گسترده این کالا جلوگیری خواهد شد. ضمن اینکه، اجرای طرح هوشمندسازی یارانه آرد ‌و نان عامل مهمی در مدیریت مصرف گندم و برنامه ریزی برای جلوگیری از سو مصرف این کالای استراتژیک است.

یارانه نان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: فاز اول طرح هوشمند سازی یارانه آرد و نان در استان تهران اجرا می‌شود.

از گزارش استانداری تهران، حشمت الله عسگری در جلسه کارگروه آرد و نان استان با اشاره به عدم تغییر قیمت نان در سال جاری اظهار کرد: قیمت نان همان نرخ مصوب سال ۱۴۰۰ است و هرگونه افزایش خارج از مصوبه غیرقانونی و با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی افزود: اجرای فاز اول طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان و نصب کارتخوان‌ها در سطح نانوایی‌های استان از فردا آغاز و تاکنون ۶۸۰۰ کارتخوان آماده و تحویل خواهد شد.

معاون اقتصادی استاندار تهران با اشاره به ضرورت اجرای این طرح عنوان کرد: اجرای این طرح در سطح کشور باعث کاهش هدررفت سالانه بیش از حدود چهار میلیون تن نان در کشور خواهد شد و از طرف دیگر با توجه به یارانه ای بودن آرد مورد استفاده نانوایی‌ها از قاچاق آن در سطح گسترده ای جلوگیری خواهد شد.

عسگری اجرای این طرح را عامل مهمی در مدیریت مصرف و برنامه ریزی برای جلوگیری از سو مصرف این کالای استراتژیک دانست.

وی همچنین از دستگاه‌های اجرایی و نظارتی ذی ربط خواست با تشدید فعالیت گشت‌های بازرسی، نظارت لازم را در زمینه‌های بهداشتی و قیمت نان به عمل آورده و مانع از هرگونه سوءاستفاده و تخلف خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه