رییسی: پرواز تهران - کاراکاس زمینه خوبی برای همکاری دو کشور است

امضای اسناد مشترک بین جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلا با حضور روسای جمهور دو کشور انجام شد.

رییسی: پرواز تهران - کاراکاس زمینه خوبی برای همکاری دو کشور است
کدخبر : 8421
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

در این مراسم که در مجموعه سعدآباد تهران برگزار شد، اسناد همکاری‌های جامع راهبردی میان دو کشور با حضور رؤسای جمهور دو کشور و جمعی از وزرای دولت سیزدهم انجام شد.

روسای جمهور هر دو کشور در این مراسم نسبت به افزایش همکاری‌ها ابراز امیدواری کردند.

در حاشیه این دیدار، آیت‌الله سید ابراهیم رییسی، رییس‌جمهور کشورمان همراه با رییس‌جمهور ونزوئلا در نشست خبری با حضور رسانه‌های دیداری و مکتوب شرکت کردند.

رییس‌جمهور با بیان اینکه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران همواره ارتباط با کشورهای مستقل بوده است، اظهار کرد: ونزوئلا نشان داد که در مقابل امپریالیسم و تحریم‌ها مقاومت داشته است. تحریم‌ها برای ملت ایران در این چهار دهه فراوان بوده است اما ملت ایران تصمیم گرفته است که از این تحریم‌ها به عنوان فرصتی برای خود استفاده کند.

وی با اشاره به اعتراف مسؤولان آمریکایی نسبت به شکست پروژه‌ تحریم‌ها علیه ایران، یادآور شد: این به معنای شکست آنان و به نیز به معنای پیروزی جمهوری اسلامی است. ونزوئلا هم سال‌های سختی را پشت سر گذاشته است اما سیاست این کشور هم این بوده که برابر تحریم‌ها ایستادگی کند و آنچه ما امروز از این کشور گزارش داریم این است که ابرتورم را پشت سرگذاشته و رشد اقتصادی را شروع کرده است. این گزارش به همه ثابت می‌کند که مقاومت و ایستادگی جواب می‌دهد و دشمن را وادار به عقب‌نشینی می‌کند.

رئیسی با بیان اینکه روابط ما با ونزوئلا راهبردی است، ادامه داد: این روابط در ابعاد مختلفی ادامه دارد و امضای سند همکاری ۲۰ ساله جلوه‌ای از گسترش این روابط میان دو کشور است. در این دولت همکاری‌هایی با ونزوئلا صورت می‌گیرد که در حوزه انرژی، نیروگاه‌های حرارتی و صادرات خدمات فنی و مهندسی و همچنین همکاری در حوزه‌های دفاعی و حوزه کشاورزی است که همه اینها نشان می‌دهد ظرفیت‌های بسیاری برای همکاری بین دو کشور وجود دارد.

وی افزود: از حوزه‌های دیگری که می‌تواند زمینه همکاری باشد علم و فناوری است تا تجربیات ما را در اختیار ونزوئلا بگذارد. همچنین پرواز تهران - کاراکاس زمینه خوبی برای همکاری بین دو کشور ایجاد می‌کند که هم در حوزه تجاری و اقتصادی روابط را نزدیکتر می‌کند و هم موجب نزدیکی بیشتر دو ملت می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه