جوکر | قسمت جدید جوکر

خاطره جنجالی آقای بازیگر در برنامه جوکر | سکانس لو رفته از برنامه جوکر

قسمتی از برنامه جدید جوکر را می بینید.

خاطره جنجالی آقای بازیگر در برنامه جوکر | سکانس لو رفته از برنامه جوکر
کدخبر : 8239
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

جوکر یک مجموعه تلویزیونی ایرانی در ژانر واقع‌نما است. جوکر توسط احسان علیخانی و سیدحامد میرفتاحی کارگردانی شده‌است. جوکر از شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ در سرویس پخش اینترنتی فیلیمو به نمایش درآمد. مجموعه جوکر با استقبال بالایی از سوی بینندگان مواجه شده‌است. رئالیتی شو جوکر در ۳۰ قسمت (۲۰ قسمت - ۵ فصل ۴ قسمتی ، فینال ۱۰ قسمت - ۲ فصل ۵ قسمتی) پخش می شود.

نحوهٔ برگزاری نمایش خانگی جوکر

تعدادی از چهره‌های مشهور هنری، ورزشی، اجتماعی و … در یک اتاق دربسته برای خنداندن یکدیگر رقابت می‌کنند، اما چالش اصلی این‌جاست که خودشان نباید بخندند. سریال جوکر با الگوبرداری از نمونه‌های موفق مستند از نوع رئالیتی شو با ایده و اجرای هیتوشی ماتسوموتو، کمدین ژاپنی، ساخته شده‌است.

حواشی جوکر

انصاف نیوز این سریال را به دلیل نبودن حتی یک شرکت کننده مونث به باد انتقاد گرفت.

شرکت‌کنندگان فصل اول فینال مسابقه جوکر چه کسانی هستند؟

فصل‌های ششم و هفتم جوکر با ترکیبی از مهمانان ۵ فصل گذشته که دیگران را بیشتر خندانده‌اند یا خودشان کمتر خندیده‌اند برگزار می‌شود. هر کدام از این دو فصل ویژه، در ۵ قسمت منتشر خواهند شد. اما آشنا شوید با شرکت‌کنندگان فصل اول فینال رئالیتی شوی جوکر:

هومن حاجی‌عبداللهی

محمدرضا علیمردانی

بیژن بنفشه‌خواه

یوسف تیموری

شهرام قائدی

عباس جمشیدی

ایمان صفا

سهیل مستجابیان

رضا شفیعی‌جم | جوکر فینال

جوکر

داستان و روش بازی مسابقه جوکر چیست؟

مسابقه جوکر یا به فارسی‌اش لطیفه‌گو یا بذله‌گو، یک گرداننده و مجری یا میزبان دارد. در هر فصل آن ۸ هنرمند، ۶ ساعت زمان دارند تا ‌در یک خانه مجهز با تمام امکانات، با برنامه‌های مختلف یکدیگر را بخندانند و از بازی حذف کنند، بدون این که خودشان ‌بخندند.‌ به همین سادگی و بامزگی!

فضای کلی اتاقی که شرکت‌کنندگان در آن حضور دارند و مسابقه در آن انجام می‌‌شود، طراحی‌ای شبیه فضای خانه دارد و دارای اتاق نشیمن و آشپزخانه است. در کنار اتاق شرکت‌کنندگان، یک اتاق آکسسوار و گریم نیز وجود دارد. شرکت‌کنندگان در طول بازی هر گاه خواستند به این اتاق می‌روند و ابزاری از آنجا با خود می‌آورند یا تغییری در ظاهر خود ایجاد می‌کنند تا بتوانند با آن دیگران را بخندانند.

برنامه یک میزبان دارد که نقش داور مسابقه را هم ایفا می‌کند. او یک اتاق جداگانه با فضایی شبیه به اتاق مانیتورینگ دارد که حین مسابقه در آن‌جا مستقر می‌شود و شرکت‌کنندگان را زیر نظر می‌گیرد. میزبان هرگجاه خنده یکی از شرکت‌کنندگان را از مانیتورهای اتاق خود مشاهده کند با دکمه قرمزی که جلویش قرار دارد بازی را متوقف می‌کند. سپس به اتاق بازی می‌رود و با نشان دادن صحنه آهسته خندیدن شرکت کننده خاطی را جریمه می‌کند. بعد از آن دوباره به اتاقش بر می‌گردد و با دکمه سبز ادامه مسابقه را اعلام می‌کند. در واقع شما با نخستین VAR ایرانی هم مواجه خواهید شد!

جوکر

آیا جوکر کپی یک مسابقه خارجی است؟

همین ابتدا و قبل از مچ‌گیری‌های معمول فضای مجازی بدانید که کپی کردن برنامه‌های مطرح بین‌المللی اصلا کار بدی نیست. اساسا برنامه‌های مفرح که در مقیاس جهانی ساخته می‌شوند و موفق هستند تبدیل به یک الگوی جدی برای برنامه‌سازی می‌شوند که می‌تواند در تمامی ملیت‌ها و فرهنگ‌ها تاثیرگذاری خودش را داشته باشند. با این تعاریف، جوکر هم یک برنامه است که از روی نمونه‌های موفق خارجی برگردان شده و با معیارها و فرهنگ ایرانی مطابقت داده شده و حالا روی فیلیمو در دسترس شماست.

مسابقه جوکر برنامه‌ای است برگرفته از یک بازی معروف جهانی. در این بازی باید دیگران را خنداند و در عین حال نخندید. اولین بار یکی از مطرح‌ترین چهره‌های کمدی ژاپن این بازی را ابداع کرد و با نام Documental  آن را ساخت. پس از موفقیت برنامه، شرکت آمازون پرایم ویدئو امتیاز آن را خرید و با نام LOL مخفف Last One Laughing اقدام به ساختن نسخه‌های اختصاصی آن در کشورهای مختلف کرده است.

بد نیست بدانید تاکنون علاوه بر ژاپن که طی ۵ سال ۹ فصل از این برنامه را پخش کرده، کشورهای استرالیا، آلمان، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، هند و مکزیک نیز اقدام به تولید آن کرده‌اند. کشورهای دیگری نیز مانند کانادا خبر از ساخت این برنامه داده‌اند.

پس تا اینجای کار مشخص شد که با یک برنامه در کلاس جهانی روبه‌رو هستیم که قرار است مخاطبان را غافلگیر کند. قالب این برنامه در سطح جهان بیننده‌های پر و پاقرصی دارد و در کشورهایی مانند آلمان و ایتالیا و فرانسه و ژاپن و مکزیک جزو برنامه‌های پربیننده آمازون پرایم بوده و حتی نسخه تولیدی کشور مکزیک، نامزد جایزه امی هم شده است.

جوکر

شرایط و قانون بازی جوکر

جوکر یک مسابقه کمدی است که در آن ۸ شرکت‌کننده برای مدت مشخصی در یک اتاق بزرگ محبوس می‌شوند. شرکت‌کنندگان این مسابقه هنرمندان مشهور هستند. هر کس باید در طول مسابقه دیگران را بخنداند و در عین حال خودش نخندد. هر شرکت‌کننده‌ای که بخندد بار اول کارت زرد می‌گیرد و بار دوم با کارت قرمز جریمه و از اتاق اخراج می‌شود.

هر شرکت‌کننده یک فرصت ویژه با مدتی محدود نیز در اختیار دارد که هر زمان خواست می‌تواند از آن استفاده کند. در این فرصت دیگران باید کاملا به او توجه کنند و اجازه هیچ کار دیگری ندارند و فرد در این مدت اجرای ویژه‌ای انجام می‌دهد تا دیگران را بخنداند.

شرکت‌کنندگان از روش‌های مختلفی برای خنداندن دیگران استفاده می‌کنند و انواع مختلفی از کمدی را اجرا می‌کنند. از جمله آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد: اجرای نمایش کمدی، کاراکترسازی و تیپ‌سازی، شوخی‌های کلامی، اجرای موسیقی کمیک، اجرای استندآپ کمدی، استفاده از آکسسوار و ابزار مختلف مثل عروسک و لباس‌های بامزه، پارودی‌سازی آثار مشهور، کمدی فیزیکی و…

هر شرکت کننده که کارت قرمز بگیرد و از مسابقه حذف شود، به اتاق میزبان می‌آید و در کنار او ادامه مسابقه را تماشا می‌کند. همچنین میزبان می‌تواند با تشخیص خودش، شرکت‌کننده حذف شده را برای مدت مشخصی به اتاق برگرداند تا دیگران را بخنداند. با حذف شدن شرکت‌کنندگان، آخرین کسی که در اتاق بماند، برنده مسابقه می‌شود و تندیس و جایزه بزرگ را از آن خود می‌کند. همچنین به قسمت فینال فینالیست‌ها راه می‌یابد.

البته در تمامی مراحل پیش تولید و تولید گروه خلاقیت و نویسندگان تیم سازنده جوکر در کنار شرکت‌کنندگان برای مشاوره و هم‌فکری حاضر هستند.

جوکر

عوامل سازندگان جوکر

مجری جوکر: سیامک انصاری

بازیگر: علی لک‌پوریان

کارگردان مسابقه جوکر: احسان علیخانی، سیدحامد میرفتاحی

تهیه‌کننده اجرایی: امیرحسین بزرگ‌زادگان و محسن نجفی سولاری

تهیه‌شده: استودیو قرن جدید

خواننده تیتراژ: سینا حجازی

سرپرست نویسندگان: ایمان قیاسی و علی رضازاده

گویندگان: ناصر طهماسب و ژاله صامتی

با توجه به قالب متفاوت برنامه و پیچیدگی‌هایش، تولید جوکر فرآیندی بی‌سابقه در ایران خواهد داشت و با ساخت این برنامه بسیاری از اتفاقات برای اولین بار رخ خواهد داد؛ در جوکر برای اولین بار از دکور ۳۶۰ درجه برای یک رئالیتی شو استفاده شده است که طراحی آن را سمیه ربیعی انجام داده است. همچنین قرار است برای نخستین بار ۴۵ دوربین به طور همزمان مراحل مختلف مسابقه را ضبط می‌کنند. دکور این برنامه بیش از ۵۰۰ متر مربع و مساحت درگیر تولید بیش از ۲ هزار متر مربع است.

رئالیتی شوی جوکر رکورد زد

مسابقه جوکر که ۶ آذر نخستین بار از فیلیمو پخش شد، توانست در ۱۶ ساعت نخست پخش، رکورد تماشای یک مجموعه در نمایش خانگی را به نام خود ثبت کند. این رئالیتی‌شو یا مسابقه توانست در ۱۶ ساعت، به رکورد ۱۰ میلیون و ۲۴۹ هزار و ۳۸۰ دقیقه تماشا برسد.

آیا این رکوردشکنی‌ها و ثبت رضایت شگقت‌انگیز ۹۹ درصدی در بین بینندگان، ادامه خواهد داشت؟ شما هم تماشا کنید و نظر بدهید.

رکورد مسابقه جوکرجوکر احسان علیخانی با فیلیمو رکورد زد

رئالیتی شوی احسان علیخانی و گروهش باز هم رکورد زد و نتیجه شد استقبال بی‌نظیر از قسمت دوم برنامه جوکر از فیلیمو. این قسمت، در روز اول بیش از ۱۸ میلیون دقیقه تماشا شد.

به گزارش روابط‌عمومی فیلیمو، قسمت دوم مسابقه جوکر توانست در ۱۶ ساعت نخست، رکورد کم‌نظیر ۱۸ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۴۹۱ دقیقه تماشا را به نام خود ثبت کرد و به این ترتیب، رکورد تماشای یک مجموعه را به خود اختصاص دهد.

جوکر

حاضران فصل اول برنامه جوکر

سام درخشانی

بیژن بنفشه‌خواه

امیرمهدی ژوله

امیر کاظمی

هوتن حاجی‌عبداللهی | برنده مشترک جوکر

سهیل مستجابیان | برنده مشترک جوکر

رضا نیکخواه

امین حیایی

بازیکنان فصل دوم مسابقه جوکر

هومن برق‌نورد | برنده مشترک جوکر

بهنام تشکر

آرش نوذری

سپند امیرسلیمانی

عباس جمشیدی

شهرام قائدی | برنده مشترک جوکر

ایمان صفا

وحید آقاپور

شرکت‌کنندگان فصل سوم مسابقه جوکر

رضا شفیعی جم

سیاوش چراغی‌پور

سروش جمشیدی

علی استادی | برنده مسابقه جوکر

حمید لولایی

امیر غفارمنش

میرطاهر مظلومی

بابک نهرین

شرکت‌کنندگان فصل چهارم مسابقه جوکر

پوریا پورسرخ

یوسف تیموری

مهران رجبی

علی صالحی

یوسف صیادی | برنده مسابقه جوکر

شهاب عباسی

بهزاد محمدی

سیاوش مفیدی

شرکت‌کنندگان فصل پنجم مسابقه جوکر

محمدرضا علیمردانی

امیرحسین صدیق

حامد آهنگی

سیروس میمنت | برنده مسابقه جوکر

علی اوجی

مجید واشقانی

علی مشهدی

مهران غفوریان

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه