نهضت ملی مسکن | ثبت نام نهضت ملی مسکن

مدیرعامل بانک مسکن از واریز ۱۲۷۰۰ میلیارد تومان به حساب سازندگان واحدهای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: متقاضیان تا امروز ۱۴۱۶۹ میلیارد تومان واریز کرده‌اند.

کدخبر : 6603
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 

 طرح نهضت ملی مسکن برای تکمیل کردن طرح قبلی (طرح مسکن مهر) است که درطی چند مرحله اجرا شد. از زمان شروع نهضت ملی مسکن باعث نشده که قیمت مسکن و اجاره بها کاهش پیدا کند. به عقیده کارشناسان طرح نهضت ملی مسکن در تعادل قیمت مسکن تاثیر پررنگی دارد. هدف نهضت ملی مسکن کمک به تامین مسکن خانوارهای فاقد مسکن، است. در ادامه به آخرین خبر از طرح نهضت ملی مسکن می پردازیم.

نهضت ملی مسکن

محمود شایان یادآور شد:‌ تاکنون 371 هزار و 908 نفر در بانک مسکن برای طرح نهضت ملی مسکن حساب افتتاح کرده‌اند که از این میزان 220 هزار و 289 نفر آورده خود را واریز کرده‌اند.

وی با بیان این‌‌که متقاضیان تا امروز 14169 میلیارد تومان واریز کرده‌اند. از این رقم  8 هزار و 121میلیاردتومان به حساب سازندگان واریز شده و 6 هزار و 48میلیاردتومان نیز نزد بانک است تا بنا به درخواست دستگاه‌های متولی به سازندگان پرداخت شود.

وی ادامه داد: از محل تسهیلات نیز تاکنون 4 هزار و 582 میلیاردتومان به حساب سازندگان پرداخت شده است.

مدیرعامل بانک مسکن گفت: تعداد 11 هزار و 967 پروژه به تعداد 181 هزار و 604 واحد به بانک معرفی شد که از این 8 هزار و 466 پروژه به تعداد 73 هزار و 593 واحد پروژه‌های خودمالکی است.  

به گفته، شایان تاکنون قرارداد تسهیلات  2 هزار و 272 پروژه به تعداد 59 هزار و 303 واحد به مبلغ 18 هزار و 287 میلیارد امضا شده است.

نهضت ملی مسکن

عضو هیات‌مدیره سازمان ملی زمین و مسکن از شناسایی ۴۳ هزار هکتار اراضی برای شهرک‌سازی خبر داد و گفت: به دلیل عدم همکاری سایر دستگاه‌ها تاکنون حدود ۴ درصد اراضی به وزارت راه و شهرسازی تحویل داده شده است و اسناد آن در اختیار سازمان ملی زمین و مسکن است

«ارسلان مالکی» در خصوص اقدامات سازمان ملی زمین و مسکن برای تامین بانک مسکن در طرح نهضت ملی، گفت: در خصوص ظرفیت ماده ۱۰ قانون جهش تولید مسکن- بهره‌مندی از اراضی مازاد سایر دستگاه‌های دولتی در اجرای طرح نهضت ملی مسکن- اراضی در استان‌ها شناسایی شده است اما به دلیل عدم همکاری سایر دستگاه‌ها تاکنون حدود ۴ درصد اراضی به وزارت راه و شهرسازی تحویل شده و اسناد آن در اختیار سازمان ملی زمین و مسکن است و مابقی را نیز در حال پیگیری هستیم. در این بخش نیاز به همکاری سایر دستگاه‌هاست.

عضو هیات‌مدیره سازمان ملی زمین و مسکن در خصوص شناسایی زمین برای ایجاد شهرک‌های جدید که سیاست دولت سیزدهم است، گفت: در مناطقی که اراضی دولتی در حریم و محدوده شهرها محدود است و اراضی کافی برای اجرای طرح نهضت وجود ندارد از ظرفیت ایجاد شهرک استفاده خواهد شد. بدین منظور در خارج از حریم شهرها، شهرک‌های مسکونی ایجاد می‌شوند تا مشکلات مسکن آن شهرها از این طریق حل شود.

مالکی اعلام کرد: تاکنون ۴۳ هزار هکتار در موضوع شهرک‌ها شناسایی شده است که مراحل امکان‌سنجی و بررسی برای  قابلیت بارگذاری مسکونی را در کارگروه‌های مربوطه استان‌ها و در کمیته‌های مربوطه طی می‌کنند. اینها ظرفیت‌های قانون جهش تولید مسکن است که باید از این ظرفیت‌هایی که وجود دارند استفاده کنیم و در اختیار طرح قرار بگیرد.

عضو هیات‌مدیره سازمان ملی زمین و مسکن همچنین اعلام کرد: علاوه بر این موارد سازمان ملی زمین و مسکن موضوع دیگری را نیز در دست پیگیری دارد و آن نیز موضوع توافق با مالکان بخش خصوصی و مردم و یا نهادهایی است که دارای زمین هستند.

وی گفت: بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و سایر مالکان این دسته از اراضی را در محدوده و حریم شهرها تحت مالکیت دارند و تمایل دارند با سازمان توافق کنند تا اراضی به محدوده شهر الحاق شود. در این بخش نیز حدود ۵ هزار هکتار اراضی شناسایی شده که مراحل مذاکره و توافق با مالکان را در استان‌ها طی می‌کند.

مالکی تصریح کرد: توافق مالکان و نهادهای خصوصی برای الحاق اراضی به محدوده شهر با سازمان ملی زمین و مسکن نیز ظرفیت خوبی است تا در برخی از شهرها که دولت زمین ندارد، کار تولید مسکن تداوم پیدا کند. نیاز است تا اراضی مردم برای طرح در نظر گرفته شود که اینکار در روش توافق در دستور کار همکاران استانی و در دست پیگیری قرار دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه