معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اقساط وام نهضت ملی مسکن به شکل پلکانی ۴ میلیون تومان و مدت زمان بازپرداخت آن ۲۰ ساله است.

کدخبر : 6522
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

وام مسکن مسئله‌ای است که در سال‌های اخیر ذهن بسیاری از افراد، جوانان، زوجین و افراد بازنشسته‌ را درگیر خود کرده است. بسیاری از افراد در تلاشند با استفاده از وام مسکن سرمایه‌گذاری کرده و خانه‌ای خریداری کنند.از آنجایی که خیلی از افراد نمی‌توانند به صورت یکجا مبلغ زیاد خرید خانه را متقبل شوند، وام مسکن یکی از گزینه‌های پیش‌روی این افراد است. مبلغ وام مسکن بستگی به نوع وام و تسهیلاتی که در اختیارتان قرار می‌دهند، دارد.در ادامه به آخرین اخبار از وام مسکن می پردازیم.

وام مسکن

گرفتن وام مسکن آسانتر شد.بانک تخصصی بخش مسکن طرح های جدید وام مسکن از محل انواع سپرده‌گذاری را اعلام کرد. بانک عامل بخش مسکن اقدام به طراحی وام مسکن و سبد متنوعی از طرح‌های ویژه سپرده‌گذاری شامل ۸ طرح ویژه کرده است که مشتریان و متقاضیان وام مسکن می‌توانند متناسب با شرایط و هدفی که از سپرده‌گذاری دارند اقدام به انتخاب یک یا چند مورد از این طرح‌ها برای سپرده‌گذاری کنند و دریافت وام مسکن کنند.

علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری به تشریح سیاست‌ها و اقدامات صورت گرفته در طرح نهضت ملی مسکن در کشور اقدام کرد

این مقام مسئول در ابتدای اظهارات خود کل متقاضیان این طرح را بالغ بر ۵ میلیون و ۴۲۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد تا کنون تعداد ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر با توجه به شرایط اعمال شده مورد تأیید قرار گرفته که پس از پالایش نهایی پیامک‌های افتتاح حساب و واریز وجه اولیه برای آنها ارسال شده است.

وی افزود: اگر متقاضیان پس از ارسال۳دوره پیامک تا یک ماه و نیم اقدام به افتتاح حساب و واریز وجه نکنند، از سامانه حذف خواهند شد.

این مقام مسئول از پرداخت اقساط بلند مدت ماهیانه ۳ تا ۴ میلیون تومان طی مدت ۲۰ ساله در این طرح خبر داد و گفت: طبق سیاست اولیه وزارت راه و شهرسازی و به حداقل رساندن هزینه ساخت واحدها تلاش بود تا هزینه زمین از قیمت واحدها حذف شود؛ این درحالی است که برخی از اراضی خارج از محدوده و الحاقی نیاز به آماده سازی در ابعاد زیربنایی و روبنایی دارند که کمی حائز ملاحظه خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: تکلیف دولت در زمینه تولید مسکن و حمایت از اقشار کم درآمد آن است تا با برنامه ریزی های انجام شده ظرفیت تأمین مسکن برای دهک‌های مختلف را فراهم کرده و با مدیریت هزینه و زمین قیمت تمام شده مسکن را به حداقل برساند.

وی ادامه داد: در این راستا از سازندگان مسکن درخواست داریم با صنعتی سازی و از استفاده از تکنولوژی و فناوری‌های نوین ضمن ارتقای کیفیت و سرمت ساخت پروژه‌ها در این زمینه به ما کمک کنند.

جعفری ضمن اشاره به این که در اجرای این طرح قطعاً هیچ سازنده‌ای نباید متضرر شود گفت: در برخی از نقاط کشور به دلیل بعد تأمین مصالح نیاز به ضرایب جبرانی دارد که این موضوع در شورای برنامه‌ریزی استان‌ها اختیار داده شده که ضریب جبرانی برای بحث مسافت در راستای تأمین مصالح را داشته باشند.

وام مسکن

یک مقام مسئول در ساخت مسکن گفت: عدم هماهنگی میان متولیان حوزه مسکن از جمله وزارت راه و شهرسازی، بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن، سبب شده است حتی یک ریال تسهیلات مسکن روستایی به دست مردم این مناطق نرسد.

یک مقام مسئول در ساخت مسکن گفت: عدم هماهنگی میان متولیان حوزه مسکن از جمله وزارت راه و شهرسازی، بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن، سبب شده است حتی یک ریال تسهیلات مسکن روستایی به دست مردم این مناطق نرسد.

یک مقام مسئول در ساخت مسکن با اشاره به پیشرفت نهضت ملی مسکن اظهار داشت: متأسفانه از ابتدای استقرار دولت‌ تاکنون، حتی یک فقره تسهیلات ساخت مسکن روستایی به متقاضیان فاقد واحد مسکونی پرداخت نشده است.

این مقام مسئول در بیان دلایل پرداخت نشدن تسهیلات ساخت مسکن به روستاییان در پروژه نهضت ملی مسکن گفت: عدم هماهنگی میان متولیان این حوزه از جمله وزارت راه و شهرسازی، بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سبب شده تا حتی یک ریال تسهیلات مسکن روستایی به دست مردم محروم این مناطق نرسد.

وی با اشاره به عملکرد متولیان اصلی نهضت ملی مسکن گفت: خروجی‌ها نشان‌ می‌دهد متقاضیان نهضت ملی مسکن به خصوص در روستاهای کشور سردرگم هستند و تاکنون موفق به پیشبرد ساخت واحدهای مسکونی خود نشده‌اند.

این مقام مسئول‌ تاکید کرد: نهضت ملی مسکن مهم‌ترین وعده رئیس‌جمهور است و پیگیر این وعده تا حصول نتیجه مستلزم تشکیل حداقل هفته‌ای یک‌بار شواری عالی مسکن خواهد بود؛ در این باره ضرورت دارد وزارت راه و شهرسازی و معاونت مسکن این وزارتخانه برای تحقق وعده مسکنی رئیس‌جمهور اهتمام بیشتری داشته باشد.

در دولت‌های قبل مجموعا 2.2 میلیون متقاضی روستایی از تسهیلات ساخت مسکن بهره‌مند شده‌اند و این تسهیلات بدون قرمز شدن فرم ج در اختیار آن‌ها‌ قرار گرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه