نهضت ملی مسکن | ثبت نام نهضت ملی مسکن

رئیس اداره برنامه ریزی مسکن راه و شهرسازی زنجان، گفت: متقاضیان نهضت ملی مسکن در استان زنجان هر چه سریعتر مدارک خود را بارگذاری کنند.

کدخبر : 6039
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

طرح نهضت ملی مسکن برای تکمیل کردن طرح قبلی (طرح مسکن مهر) است که درطی چند مرحله اجرا شد. از زمان شروع نهضت ملی مسکن باعث نشده که قیمت مسکن و اجاره بها کاهش پیدا کند. به عقیده کارشناسان طرح نهضت ملی مسکن در تعادل قیمت مسکن تاثیر پررنگی دارد. هدف نهضت ملی مسکن کمک به تامین مسکن خانوارهای فاقد مسکن، است. در ادامه به آخرین خبر از طرح نهضت ملی مسکن می پردازیم.

نهضت ملی مسکن

بهزاد کردلو، با بیان اینکه در مرحله اول، برای ۵ هزار نفر از متقاضیان حائز شرایط اولیه در شهرستان زنجان و براساس اولویت بندی، تشکیل پرونده انجام می‌شود، گفت: متقاضیان بر مبنای متاهل بودن، سن متقاضی، تعداد فرزند اولویت بندی شده و جهت تشکیل پرونده به صورت مرحله‌ای پیامک به آنان ارسال می‌شود، تا با حضور در کارگزاری نهضت ملی مسکن نسبت به تشکیل پرونده و بررسی مدارک متقاضی اقدام کنند.

وی اظهار داشت: از این تعداد نیز دو هزار نفر در حال تشکیل پرونده هستند و مابقی هم به صورت مرحله‌ای جهت تشکیل پرونده با ارسال پیامک، به کارگزاری نهضت ملی مسکن مراجعه کرده و پرونده تشکیل داده و افتتاح حساب خواهند شد.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان، گفت: پس از تشکیل پرونده و تایید نهایی و افتتاح حساب و واریز آورده اولیه (۴۰ میلیون تومان),تخصیص پروژه متقاضیان با قرعه کشی صورت خواهد گرفت.

کردلو بیان داشت: فرم «ج» تمام متقاضیان متاهل بررسی و در سامانه ثبت نام اعمال شده است و در زمان تشکیل پرونده نیز سابقه مالکیت (استعلام از اداره کل ثبت اسناد و املاک استان) و سابقه ۵ سال سکونت نیز بررسی می‌شود.

وی افزود: متقاضیان حائز شرایط اولیه با مراجعه به سامانه طرح‌های جامع حمایتی مسکن به نشانی اینترنتی « saman.mrud.ir» مدارک خود را تا پایان اسفند ماه سال ۱۴۰۰، بارگذاری و تکمیل کنند و در صورت عدم بارگذاری مدارک، برای تشکیل پرونده دعوت نخواهند شد.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان، ابراز کرد: تصویر کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه متقاضی، تصویر کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه همسر و فرزندان و گواهی سابقه سکونت باید در سامانه بارگذاری شود.

کردلو در پایان گفت: تشکیل پرونده و پالایش اطلاعات متقاضیان در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر بر عهده اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان می‌باشد که پس از بارگذاری مدارک توسط متقاضیان, جهت تشکیل پرونده از آنان دعوت به عمل خواهد آمد.

نهضت ملی مسکن

وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر بیش از ۸۰۰ هزار واحد مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن در دست اجرا است و عملیات ساخت ۲ میلیون واحد مسکونی جدید نیز‌ سال آینده آغاز خواهد شد.

رستم قاسمی‌ در جلسه شورای معاونان این وزارتخانه که امروز برگزار شد، پس از گزارش عملکرد حوزه‌های مختلف توسط معاونان،‌ بیان کرد: هنگام تغییر دولت‌ها توقف چند ماهه در مسیر ایجاد تغییر و تحولات، ایجاد می‌شود، اما امروز شاهدیم که همه معاونان تلاش و همت خود را برای پیشرفت نظام و کشور در آغاز به کار دولت سیزدهم انجام دادند.

وی با اشاره به مسئولیت مهم اجرای طرح نهضت ملی مسکن ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۸۰۰ هزار واحد مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن در دست اجرا قرار دارد و عملیات ساخت ۲ میلیون واحد مسکونی جدید نیز در سال آینده آغاز خواهد شد که این رقم با توجه به اقدامات استان‌ها دور از دسترس نیست.

قاسمی با اشاره به اقدامات مهم انجام شده در طرح نهضت ملی مسکن گفت: مباحث مهمی مانند امور بانکی، الحاقات زمین، تغییر کاربری‌های زمین و ایجاد بانک زمین با همراهی سازمان ملی زمین و مسکن حل و فصل شده است.

وی افزود: طبق اطلاعات بانک زمین ۴۰ هزار پرونده در حوزه زمین وجود دارد که ارزش برخی از مبالغ قابل توجه هست‌؛ همچنین موضوعاتی مثل قانون منع فروش زمین‌ نیز که سال‌ها مانع دستیابی به منابع جدید بود، برطرف شد.

وزیر راه و شهرسازی درباره اقدامات انجام شده در حوزه حمل و نقل اظهار کرد: در سال جاری گام‌های مهمی در این حوزه برداشته شد و پیشرفت‌های خوبی به دست آمد اما مراحل اصلی باقی مانده و در سال ۱۴۰۱ شاهد بُعد عملیاتی و اجرایی طرح‌ها خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه