وام فوری | وام بدون ضامن

بر اساس بخشنامه های داخلی برخی بانکها فرایند پرداخت وام ۱۵۰میلیون تومانی به کارکنان خود را آغاز کرده اند.

کدخبر : 6029
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

وام فوری مجموعه‌ای از وام‌های قرض‌الحسنه و تسهیلات بانکی وسوسه‌برانگیز است. صاحبان مشاغل، زوج‌های جوان، کارآفرینان،‌ مسکن‌جویان و خلاصه هر کسی که قصد ایجاد تحولی در زمینه شغلی، زندگی و تحصیلی خود دارد؛ می‌تواند از وام فوری بانک به‌عنوان یک وجه کمکی بهره‌مند شود. وام فوری به کمک آن دسته از افرادی می‌آید که نیاز مبرم به وجه نقدی هنگفت دارند؛ چرا که نقدینگی، گمشده همیشگی مردم است؛ پس نیاز به وجه نقد برای انجام هر پروژه‌ای، افراد را تشویق (وادار) به استفاده از وام فوری و تسهیلات ارائه‌شده از سوی بانک‌ها می‌کند.در ادامه به آخرین خبر از وام فوری می پردازیم.

وام فوری

موضوع تسهیلات اعطایی به کارکنان شاغل آنهم با ارقامی مثل ۱۵۰میلیون تومان، با ضمانت یکی از همکاران متقاضی و سود سالیانه۱۸درصد خبر ساز شده است.

بر این اساس در بخشنامه اواخر اسفند ماه  یکی از بانکهای دولتی آمده است، به منظور رفع نیازها و دغدغه های اصلی و ایجاد انگیزه در راستای پیشبرد اهداف بانک به موجب بند یک مصوبه شصت و نهمین جلسه مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۱۷ هیأت عامل محترم بانک با پرداخت تسهیلات موافقت به عمل آمد. 

تسهیلات مرابحه کارکنان شاغل:

 ۱ - تسهیلات مرابحه به مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون ریال با نرخ ۱۸ % و با بازپرداخت ۱۲ دوره ۳۰ ماهه ( حداکثر تا سن ۷۰ سالگی همکار ) به روش پلکانی و در قالب عقد مرابحه قابل پرداخت می باشد.

 ۲- معادل ۲ % مبلغ واریزی برای هر نفر از متقاضیان کسر و به حساب صندوق تامین آتیه منظور تا اقساط تسهیلات اعطایی در زمان فوت به صورت کامل مشمول پرداخت از محل صندوق فوق الذکر گردد. 

۳- قرارداد با امضای گیرنده تسهیلات و یک نفر ضامن همکار می باشد. 

۴- واریز تسهیلات مذکوراز طریق رایانه مرکزی - شرکت داده ورزی سداد به صورت متمرکز بوده لذا واحدها مجاز به واریز دستی تسهیلات نخواهند بود. 

۵- دوایر سرمایه انسانی ادارات امور شعب و دوایر دبیرخانه ادارات کل نسبت به جمع آوری قراردادهای تکمیل شده اقدام و اسامی کارکنان متقاضی را در روزهای ۲۱ تا ۲۳ اسفند در قسمت کسر پاداش سیستم جامع پرسنلی با عدد " ۱۰۰ " و کارکنانی را که از عملکرد آنان رضایت ندارند با عدد " ه " ثبت نمایند. سپس قراردادها را برای ضبط در پرونده های تسهیلاتی در ادارات امور به شعب عامل و ادارات کل به شعبه مرکزی ارسال نمایند. 

وام فوری

بانک مرکزی به انتظار مردم برای افزایش سقف وام پایان داد و در دو بانک قرض الحسنه سقف وام به اشخاص حقیقی ۲۰۰ میلیون تومان و حداکثر ۶۰ ماهه مقرر شد.

بانک مرکزی مصوبه افزایش سقف تسهیلات قرض‌الحسنه را برای اجرا به بانک‌ها ابلاغ کرد.

دانشمند، مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی اعلام کرد که برای دو بانک قرض‌الحسنه سقف تسهیلات ضروری به اشخاص حقیقی ۲۰۰ میلیون تومان و حداکثر ۶۰ ماهه مقرر شد. همچنین سقف تسهیلات اشتغال زایی خرد برای اشخاص حقوقی حداکثر به ۵۰۰ میلیون تومان با بازپرداخت حداکثر هفت ساله (۸۴ماهه) افزایش پیدا می‌کند.

تا قبل از این و بر اساس آخرین اطلاعیه منتشر شده در پنج مرداد ماه، سقف تسهیلات قرض‌الحسنه ضروری و عادی بانک‌ها و بانک‌های قرض‌الحسنه تا مبلغ ۵۰میلیون تومان وهمچنین افزایش سقف تسهیلات قرض‌الحسنه برای اشتغال‌زایی ۱۰۰میلیون تومان مقرر شده بود.

بنابراین مبلغ وام قرض الحسنه ضروری به اشخاص حقیقی با افزایش ۳۰۰درصدی از ۵۰میلیون تومان به ۲۰۰میلیون با بازپرداخت ۶۰ماهه افزایش یافت و تسهیلات اشتغال زایی نیز با افزایش ۴۰۰درصدی به ۵۰۰میلیون تومان با بازپرداخت حداکثر ۸۴ماهه رسید.

بانک کارآفرین در راستای اجرای مصوبه بانک مرکزی، به زوج‌های واجد شرایط وام قرض الحسنه می‌پردازد. مبلغ این تسهیلات با توجه به سن افراد متقاضی متفاوت بوده و مبلغ آن ۷۰ میلیون یا ۱۰۰ میلیون تومان به ازای هر کدام از زوجین است.

طبق دستورالعمل بانک مرکزی، زوج‌هایی ۲۰۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه را دریافت می‌کنند که، مرد زیر ۲۵ سال و زن پایین ۲۳ سال سن داشته باشد. هر کدام از زوج‌ها ۱۰۰ میلیون تومان وام نقدی می‌گیرند. در غیر این صورت مبلغ وام به نفری ۷۰ میلیون تومان خواهد رسید. اگر یکی از زوج‌ها شرایط سنی مذکور را داشته باشد، امکان دریافت وام ۱۰۰ میلیونی را دارد. دیگری هم همان وام ۷۰ میلیون تومانی را دریافت خواهد کرد. افراد به منظور دریافت این تسهیلات باید در سامانه معرفی شده از بانک مرکزی ثبت نام انجام دهند. بعدا از همان سامانه به یکی از شعب وام دهنده ارجاع داده خواهند شد

زوج‌ها برای دریافت این وام باید ضامن رسمی داشته باشند، همچنین برابر ۱۲۰ درصد وام از وام گیرندگان سفته اخذ می‌شود. ضمنا به این وام کارمزدی معادل ۴ درصد تعلق خواهد گرفت. وام گیرندگان باید حتما در یکی از شعب بانک کارآفرین حساب سپرده قرض الحسنه داشته باشند یا افتتاح کنند. حداکثر مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات ۱۲۰ ماه است.

متقاضیان این وام باید هزینه تشکیل پرونده و کارمزد را هم به بانک بپردازند که برای هر مبلغ تفاوت دارد. میزان اقساط وام ۱۰۰ میلیون تومانی بانک کارآفرین با شرایط و مدت زمان بازپرداخت ذکر شده، ۸۳۳ هزار و ۳۳۳ تومان است. افرادی هم که وام ۷۰ میلیون تومانی را دریافت کرده‌اند، ماهیانه ۵۸۳ هزار و ۳۳۳ تومان قسط می‌دهند.

محبوب صادقی گفت:  اکنون نیز در حال بررسی هستیم و اثرات پولی و مالی آن سنجیده می‌شود تا از این اقدام بانک‌ها جلوگیری شود. از ظرفیت سامانه سمات نیز به صورت برخط بر نظام تسهیلات دهی بانک‌ها استفاده می‌شود.

مدیرکل اداره اطلاعات بانکی بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی جلوگیری از مسدود شدن بخشی از سپرده در پرداخت تسهیلات را از قبل در دستور کار خود داشت.

درویشیان بازرس ویژه رئیس جمهور در مبارزه با فساد در نامه‌ای به رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرده است که جلوی تخلف بانک‌ها در مشروط کردن پرداخت وام به مسدود شدن بخشی از سپرده‌ها گرفته شود.

در شرایط امروز اقتصاد که افراد بیش از گذشته به انواع وام احتیاج پیدا کرده ‌اند و همچنین به دنبال وام ‌هایی با شرایط مناسب و کمترین دردسر هستند به برخی از این آنها اشاره و شرایط آن را بررسی کردیم. وام ‌های خرید کالا یا وام ‌هایی که خود سپرده بلندمدت به عنوان ضمانت در نظر گرفته می‌ شود از این دست هستند.

این روزها نیاز به وام‌های فوری و با شرایط مناسب بیش از پیش احساس می‌شود به همین خاطر چند مورد از این وام‌ها در ادامه بررسی می‌شود. البته گفتنی است با توجه به تجربیات مشتریان، سرعت و آسانی وام گرفتن حتی در شعب مختلف بانک‌ها متفاوت است و گاها شرایط خاصی که بانک‌ها در نظر می‌گیرند، کار را برای مشتریان عادی سخت می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه