یارانه جدید | ثبت نام یارانه جدید | واریز یارانه جدید

یارانه ۱۵۰ هزار تومانی برای بیش از ۱۲ میلیون سرپرست خانوار پرداخت شد.

کدخبر : 5984
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

گمانه زنی هایی که در مورد  یارانه جدید و افزایش یارانه ها شده بود برخلاف وعده مسئولین عملی نشد. تاکنون هیچ مسئولی در رابطه با پرداخت یارانه جدید موضوعی را مطرح نکرده است اما بر اساس صحبت کارشناسان  پرداخت یارانه جدید به سال آینده موکول شده است.  یارانه جدید به گفته برخی از نمایندگان به صورت کالا پرداخت خواهد شد.در ادامه به آخرین اخبار از یارانه جدید می پردازیم.

یارانه جدید

سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد یارانه کمک معیشت عید نوروز به مبلغ ۱۵۰ هزار تومان به حساب ۱۲ میلیون و ۳۵۸ هزار سرپرست خانوار واریز شد.

 با دستور رئیس جمهور ساعت ۲۴ ۲۵ اسفند یارانه ۱۵۰ هزار تومانی کمک معیشت  به مناسبت فرارسیدن عید نوروز به حساب بیش از ۱۲ میلیون و ۳۵۸ هزار نفر از سرپرستان شناسایی شده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی واریز کرد.

این افراد غالبا از دهک‌های اول تا چهارم به انضمام افراد تحت پوشش و مستمری بگیران سازمان‌های حمایتی نظیر کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی کشور هستند و به هر دلیلی از سهام عدالت جا افتاده اند.

در اجرای سیاست‌های کوتاه مدت و بلند مدت دولت سیزدهم از اقشار آسیب پذیر و کم درآمد و اجرای برنامه‌های کاهش فقر مطلق درجامعه و به جهت حمایت و حل مشکلات معیشتی خانوار‌های فاقد یا با درامد کم این اقدام صورت گرفته است.

دولت سیزدهم در بهمن امسال و به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی نیز مبلغ صد هزار تومان به ازای هر نفر به اقشار آسیب پذیر که شامل دهک‌های اول تا چهارم به انضمام افراد تحت پوشش و مستمری بگیران سازمان‌های حمایتی نظیر کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی کشور بود، پرداخت کرد.

یارانه جدید

لیست مشمولان یارانه نوروز هم آماده شده و این طرح برای تصویب و اجرا به پاستور رفته و منتظر تایید رئیس جمهور و معاون اول اوست. حالا ۱۰ روز از زمان وعده وزیر کار گذشته و هنوز هیچ خبری درباره پرداخت یا عدم پرداخت بسته معیشتی عید عنوان نشده است.

 ۱۴ اسفند ماه حجت عبدالملکی از طراحی بسته معیشتی عید خبر داد و گفت: پیشنهاد پرداخت بسته معیشتی عید را به معاون اول رئیس جمهور داده‌ایم، جمع‌بندی نهایی برای تهیه این بسته معیشتی صورت گرفته و مردم باید منتظر خبر آن از سوی مقامات ذی ربط باشند.

پیگیری‌ها نشان می‌داد لیست مشمولان یارانه نوروز هم آماده شده و این طرح برای تصویب و اجرا به پاستور رفته و منتظر تایید رئیس جمهور و معاون اول اوست. حالا ۱۰ روز از زمان وعده وزیر کار گذشته و هنوز هیچ خبری درباره پرداخت یا عدم پرداخت بسته معیشتی عید عنوان نشده است. با این تفاسیر این احتمال وجود دارد که دولت بر خلاف دو سال قبل، از پرداخت یارانه نوروز منصرف شده و مردم نباید منتظر واریزی و یارانه جدیدی باشند.

پرداخت یارانه نوروز لغو شد؟

در دو سال گذشته، با شیوع کرونا دولت در آستانه نوروز به مردم یارانه نقدی جداگانه‌ای را پرداخت کرد. در آن زمان به دلیل شیوع کرونا بسیاری از کسب‌وکار‌ها تعطیل شده بودند و افراد بسیاری بیکار شدند. برای همین دولت اعلام کرد که یارانه نقدی نوروز را در حمایت از معیشت مردم پرداخت می‌کند.

اما به نظر می‌رسد که امسال پرداخت یارانه نوروز از دستور کار دولت خارج شده است. آن هم به دو دلیل، یکی اینکه امسال بر خلاف دو سال قبل، کسب‌وکار‌ها تعطیل نبودند و دوم اینکه دولت امسال فشار مالی زیادی را تحمل کرد.

البته همچنان یک هفته تا نوروز باقی مانده و ممکن است دولت در چند روز باقیمانده سال، یارانه یا همان بسته معیشتی نوروز را پرداخت کند. اگرچه هنوز اطلاعات دقیقی از این بسته معیشتی منتشر نشده، اما پیگیری‌ها نشان می‌داد که دولت قصد دارد در اسفند ماه و در آستانه سال جدید، علاوه بر یارانه‌های معمول، مبلغی به‌عنوان عیدی به حساب برخی از سرپرستان خانوار واریز کند.

همچنین پیگیری‌ها نشان می‌داد لیستی که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای واریز یارانه نوروز مشخص کرده، شامل چهار دهک اول درآمدی جامعه و افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی است.

یعنی حدود ۳۲ میلیون نفر مشمول بسته معیشتی عید می‌شوند. احتمالا اگر قرار بر واریز یارانه معیشتی نوروز باشد، همان افرادی که یارانه ۲۲ بهمن را دریافت کردند، می‌توانند منتظر دریافت بسته معیشتی عید هم باشند. اما مبلغ یارانه نوروز هنوز مشخص نیست و منتظر دستور رئیس جمهور است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه