قیمت خودرو در بازار | خرید خودرو | قیمت خودرو کار کرده

قیمت سایپا ۱۵۱ امروز شنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ به ۱۸۷ میلیون تومان و قیمت تندر ۹۰ با ۱۰ میلیون تومان افزایش به ۴۴۵ میلیون تومان رسید.

کدخبر : 5813
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت خودرو در بازار  با توجه افزایش کارخانه ای محصولات با نوسانات زیادی همراه است.قیمت خودرو در بازار علاوه بر افزایش قیمت کارخانه به تغییر قیمت دلار هم واکنش میدهد و با افزایش قیمت دلار افزایش پیدا می کند. قیمت خودرو در بازار به یکی از دغدغه‌های افرادی که متقاضی خرید خودرو هستند تبدیل شده است. قیمت خودرو در بازار به حدی رسیده است که بسیاری خرید خودرو را از اولویت‌هایشان خارج کرده‌اند. 

قیمت خودرو در بازار

قیمت تیبا امروز شنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ با یک میلیون تومان افزایش نسبت به هفته گذشته به ۱۷۹ میلیون تومان رسید. تیبا دو امروز یک میلیون تومان ارزانتر از پنجشنبه بود و ۱۸۲ میلیون تومان به فروش رسید. تیبا دو پلاس هم با دو میلیون تومان کاهش به ۲۰۲ میلیون تومان رسید. پراید ۱۱۱ امروز یک میلیون تومان افزایش یافت و به ۱۸۷ میلیون تومان رسید. پراید ۱۳۱ هم با یک میلیون تومان کاهش به ۱۶۹ میلیون تومان و پراید ۱۵۱ با دو میلیون تومان کاهش به ۱۵۷ میلیون تومان رسید.

قیمت سمند LX امروز با یک میلیون تومان افزایش به ۲۶۲ میلیون تومان رسید. سمند EF7 با دو میلیون تومان کاهش به ۲۶۰ میلیون تومان رسید. سمند سورن ELX، اما با شش میلیون تومان افزایش قیمت نسبت به هفته گذشته به ۲۷۸ میلیون تومان رسید. پژو پارس امروز دو میلیون تومان ارزانتر از هفته گذشته بود و ۲۷۷ میلیون تومان بود. پژو ۲۰۷ دنده‌ای سه میلیون تومان کاهش به ۳۵۵ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ تیپ دو با دو میلیون تومان کاهش به ۲۶۴ میلیون تومان رسید.

قیمت محصولات ایران خودرو در بازار آزاد

وانت آریسان ارزان‌ترین خودرو تولیدی ایران‌خودرو در بازار آزاد محسوب می‌شود و در دسته وانت‌های تک‌کابین قرار می‌گیرد. ارزان‌ترین خودرو سواری تولید شده ایران‌خودرو در بازار آزاد رانا Lx است. رانا با موتور TU5 از نظر پیشرانه با خودرو‌های ۲۰۶ تیپ پنج، پژو پارس، پژو ۲۰۷ و پژو ۴۰۵ رقابت دارد. با وجود توقف تولید رانا، نسخه به روزرسانی شده رانا پلاس توسط ایران‌خودرو روانه بازار شد. بعد از رانا Lx، پژو ۴۰۵ و سمند Lx ارزان‌ترین محصولات داخلی ایران خودرو به حساب می‌آیند.

در سوی مقابل گران‌ترین خودرو داخلی ایران‌خودور دنا پلاس توربو اتوماتیک است. دنا پلاس توربو اتوماتیک از موتور EF7 توربو بهره می‌برد و مجهز به جعبه دنده شش سرعته است. همچنین جدیدترین خودرو داخلی ایران‌خودرو تارا دنده دستی است و همین حالا دومین محصول گران‌قیمت ایران‌خودرو به شمار می‌رود. همچنین قرار است نسخه اتوماتیک تارا به زودی وارد بازار شود. پژو پارس اتوماتیک نیز ارزان‌ترین محصول ایران‌خودرو با جعبه دنده اتوماتیک است. بین مدل‌های مونتاژی ایران‌خودور پژو ۵۰۸ بیشترین قیمت را دارد و کنار سوزوکی گرند ویتارا اتوماتیک در دسته خودرو‌های گران‌تر از یک میلیارد قرار می‌گیرد.

قیمت خودرو امروز

قیمت محصولات سایپا در بازار آزاد

پراید ۱۳۲ ارزان‌ترین خودرو سایپا است. پراید وانت قیمت بیشتری نسبت به دیگر مدل‌های خانواده پراید دارد و پراید وانت پلاس نیز از کوئیک دنده‌ای و ساینا دنده‌ای قیمت بیشتری دارد. تیبا به عنوان جایگزین پراید روانه بازار شد و در حال حاضر مدل صندوقدار این خودرو ارزان‌ترین محصول تولیدی سایپا به شمار می‌رود. بعد از تیبا صندوقدار، ساینا دنده‌ای ارزان‌ترین خودرو در حال تولید توسط سایپا محسوب می‌شود. ساینا دنده‌ای در واقع نسخه به روزرسانی شده تیبا است. تیبا دو یا تیبا هاچبک بعد از تیبا صندوقدار و ساینا، ارزان‌ترین خودرو تولید شده سایپا هستند. همه تولیدات داخلی سایپا از جمله تیبا، تیبا ۲، ساینا، کوئیک، ساینا s، کوئیک در بخش پیشرانه یکسان هستند. این خودرو‌ها به یک پیشرانه ۱۵۰۰ سی سی و جعبه دنده پنج سرعته مجهز شده‌اند.

گران‌ترین خودرو تولید داخل سایپا در بازار آزاد شاهین است. شاهین جدیدترین خودرو تولیدی سایپا نیز به شمار می‌رود. شاهین از نظر پیشرانه دارای همان موتور تیبا است که برای جبران توان ناکافی به توربو مجهز شده است. تنها خودرو شرکت سایپا با جعبه دنده اتوماتیک، کوئیک اتومات است. کوئیک اتوماتیک پلاس هم به تنها پیشرانه تولید شده سایپا یعنی M15 مجهز شده است. بین مدل‌های مونتاژی سایپا نیز سیتروئن C3 و کیا سراتو قیمت بیشتری دارند.

قیمت خودرو امروز

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه