رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران از دستگیری کلاهبردار شبکه‌های اجتماعی که خود را نیازمند به دریافت کمک مالی برای درمان فرزند بیمارش معرفی می کرد خبر داد.

کدخبر : 4328
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

سرهنگ حمیدرضا سلطان آبادی ، رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران در تشریح این خبر اظهار داشت: در پى شکایت تعدادی از شهروندان مبنى‌ بر واریز پول به حساب فردی ناشناس که در شبکه‌ اجتماعی خود را فردی نیازمند و دارای فرزند بیمار معرفی کرده بود، رسیدگى به این پرونده ‌به‌ صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس ‌فتا قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اظهارات شاکیان و بررسی‌هاى لازم مشخص شد متهم در فضای مجازی از طریق سوء استفاده از احساسات شهروندان، با بیان اینکه برای عمل فرزند بیمار خود نیاز به کمک‌ مالی دارد، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کرده است.

این مقام انتظامی بیان کرد: کارشناسان پلیس فتا با حساسیت ویژه نسبت به پیگیری پرونده اقدام کردند و با به‌کارگیری شگردهای فنی و پلیسی، متهم مورد شناسایی و ضمن دستگیری نامبرده به مراجع قضایی تحویل داده شد.

سرهنگ سلطان آبادی گفت: طی بررسی های به عمل آمده، مشخص شد متهم با این شگرد مبلغ 100 میلیون ریال از 40 نفر از شهروندان کلاهبرداری کرده است.

این مقام مسئول به هموطنان توصیه کرد: هرگز فریب این گونه پیام‌ها که از طرف افراد ناشناس در شبکه‌های اجتماعی ارسال می‌شود را نخورند و شهروندانی که قصد کمک به خانواده‌های نیازمند را دارند از طریق شماره حساب های معتبر کمیته امداد امام خمینی (ره) در سراسر کشور اقدام به پرداخت کمک‌های مالی خود کنند .

رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران کفت: به‌هیچ وجه به کانال‌ها و گروه‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی جهت کمک مالی به مؤسسه‌های خیریه و مراکز نیازمند اقدام به تبلیغ و فعالیت دارند اعتماد و اطمینان نکرده و فقط از طریق درگاه‌هایی که از طریق رسانه ملی و سایت‌های معتبر اعلام می شود، اقدام به واریز وجه کنید.

رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران خاطر نشان کرد: پلیس فتا به‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه