اسطوره نامدار فوتسال ایران سرانجام پس از گمانه‌زنی‌ها به عنوان سرمربی جدید تیم ملی برگزیده شد.

کدخبر : 4317
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

در ماه‌های گذشته و به ویژه پس از اتمام جام جهانی فوتسال به میزبانی کشور لیتوانی، گمانه‌زنی‌ها درباره تغییر سرمربی تیم ملی فوتسال ایران مطرح شده بود و در این بین موضوع قرارداد محمد ناظم‌الشریعه تا پایان سال 1400، مسئله‌ای بود که از آن به عنوان مانع انتخاب سرمربی جدید و تغییر در کادرفنی یاد می‌شد.

با این‌حال اخبار غیررسمی حاکی از رایزنی و گفتگوهای مستقیم شهاب‌الدین عزیزی‌خادم رئیس فدراسیون فوتبال با وحید شمسایی که در کسوت معاون کمیته فوتسال در زمان ریاست مهرداد سراجی فعالیت می‌کرد، بود.

روز گذشته هم خبر تازه‌ای منتشر شد که عزیزی‌خادم توافقات نهایی را با شمسایی داشته و با توجه به نظر مثبت پیشکسوتان فوتسال و البته در رأس آن‌ها حسین شمس که در کسوت مشاور فوتسالی رئیس فدراسیون فوتبال فعالیت می‌کند، او قرار است به عنوان سرمربی جدید در هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال معرفی و برگزیده شود.

 موضوع انتخاب سرمربی تیم ملی فوتسال در جلسه هیات‌رئیسه مطرح شد و با رأی اعضا، وحید شمسایی ستاره نامدار فوتسال ایران به عنوان سرمربی جدید تیم ملی معرفی شد؛ ضمن آن‌که در این جلسه، علی صانعی هم به عنوان سرمربی زیر 19 سال از هیات‌رئیسه رأی مثبت گرفت.

گفتنی است که شمسایی که در عرصه بازی قهرمانی‌های متوالی داشته و هم‌چنین توانسته 5 بار مرد سال آسیا شود؛ او در نقش سرمربی هم توانسته بود با تیم‌های دبیری تبریز و تاسیسات دریایی قهرمانی لیگ را تجربه کند و حالا در چالشی جدید، دومین گلزن برتر فوتسال جهان باید دید در نقش سرمربی تیم ملی چه عملکردی را خواهد داشت.

محمد ناظم‌الشریعه از سال 1394 در کسوت سرمربی تیم ملی مشغول به کار بود و جام جهانی فوتسال 2016 به عنوان سومی با تیم ملی ایران رسید و در مسابقات فوتسال جام ملت‌های آسیا 2018 نیز به عنوان قهرمانی دست پیدا کرد؛ بعد از ناکامی در جام جهنای 2021 انتقادات از ناظم‌الشریعه بالا گرفت و سرانجام امروز از سمت خود کنار رفت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه