برخورد با بی‌حجابی در خودرو در دستور کار پلیس راهور

سردار قاسم رضایی جانشین فرمانده کل انتظامی بر لزوم هوشمندسازی پلیس راهور با افزایش اختیارات، مقررات و ابزار فنی برای کاهش معضل ترافیک شهرتاکید و اظهار داشت: باید برای کاهش ترافیک در مناطق مختلف شهر برآوردهای اجتماعی تهیه و تبیین شود.

برخورد با بی‌حجابی در خودرو در دستور کار پلیس راهور
کدخبر : 4053
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

سردار رضایی در جلسه بررسی ترافیک تهران با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی (ره) ، شهدای والامقام انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و حریم نظم و امنیت به ویژه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با بیان اینکه قطعا اخلاص ولایتمداری، صدق و تبعیت از ولایت، اقتدار، روحیه و سلحشوری رمز ماندگاری مکتب حاج قاسم است، گفت: این شهید عزیز نقشه های چند ساله دشمنان را با یک حرکت کوچک از بین می برد و برای همین دشمنان سالیان زیادی در صدد بودند تا او را به شهادت برسانند.

جانشین فرمانده کل انتظامی در ادامه ضمن خداقوت به کارکنان مجموعه پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: قطعا معضل ترافیک در تهران قابل حل بوده و در این زمینه باید با ارتقاء فرهنگ ترافیکی به سمت حل این معضل حرکت کنیم چرا که بسیاری از کشورها با همین روش توانسته اند معضل ترافیک را حل کنند.

سردار رضایی به شرایط خاص در حوزه شهر تهران اشاره کرد و اظهار داشت: ما به عنوان یک سرباز مطالبات مقام معظم رهبری در این خصوص را که اخیرا فرموده‌اند به جد پیگیر هستیم و تا حصول نتیجه اقدام خواهیم کرد.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور بیان این مطلب از سوی برخی افراد ناآگاه که پلیس برای تأمین بودجه مردم را جریمه می کند نادرست عنوان کرد و گفت: چه کسی قبول می کند که فردی در یک خانواده کشته شود، در صورتی که می توان برخی از جرایم پرخطر که باعث مرگ و میر می شود را با اعمال جرایم سنگین جلوگیری کرد.

سردار رضایی بر لزوم هوشمندسازی پلیس راهور با افزایش اختیارات، مقررات و ابزار فنی برای کاهش معضل ترافیک شهرتاکید و اظهار داشت: باید برای کاهش ترافیک در مناطق مختلف شهر برآوردهای اجتماعی تهیه و تبیین شود.

وی ادامه داد: در تخلفات رانندگی به هیچ عنوان نباید مماشات صورت پذیرد و از عاطفه بی جا در مقابله با تخلفات رانندگی جلوگیری شود.

وی با اشاره به ضرورت ارتقاء فرهنگ ترافیکی با محوریت معاونت اجتماعی و فرهنگی مجموعه انتظامی کشور گفت: در این موضوع مستلزم صرف زمان هستیم و شاید امروزه بستن کمربند ایمنی برای مردم امری اجتناب پذیر است و این نشان از کار فرهنگی انجام شده در گذشته است.

سردار رضایی ادامه داد: ضرورت دارد تا در طرح های ارائه شده قبلی در مکان های خاص خصوصا بهشت زهرا در روزهای پنج شنبه و جمعه که ترافیک سنگینی در آن محدوده ایجاد می شود بازنگری و طرح های جدید ارائه شود.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با بیان این مطلب که نیاز مردم یک توفیق برای خدمات دهی ما به آنها محسوب می شود، بر ضرورت رفتار با متانت و سعه صدر در مواجهه با مردم تاکید کرد و اظهار داشت: بسیاری از مردم در هنگام مواجهه شدن با یک افسر یا سرباز راهور این فرد را به فرموده مقام معظم رهبری ویترین نظام می دانند و از این بابت باید سیمای صالحین نیز در این افراد رعایت شود.

سردار رضایی به بدحجابی در برخی خودروها نیز اشاره و افزود: ماموران پلیس راهور نباید نسبت به بی حجابی درون خودرو بی تفاوت باشند و باید با ادب و متانت این وظیفه را که امر به معروف و نهی از منکر محسوب شده و یک فریضه است و برکات زیادی در زندگی شخصی دارد را انجام دهند.

وی بر ضرورت تهیه پیوست رسانه ای برای اجرای طرح های پلیس راهور از جمله برخورد با موتورسواران متخلف تاکید و اظهار داشت: ضرورت دارد تا معاونت اجتماعی و فرهنگی در این زمینه اذهان عمومی و قشر دلسوز جامعه که از عواقب تخلفات موتورسواران به نوعی ناآگاهند را با تهیه مستندات آماده اجرای طرح ها کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه