شاخص کل بورس و قیمت دلار در بازار آذر ۱۴۰۰ بدترین بازارهای مالی در بازدهی بودند. قیمت دلار حدود ۳٫۲ درصد و شاخص بورس حدود ۳٫۴ درصد افت کردند. اما در مقابل قیمت طلا و سکه روند صعودی داشتند.

کدخبر : 3758
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

بازار سهام در آذر ۱۴۰۰ روند منفی خود را ادامه داد و به کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد رسید. قیمت دلار بازدهی نزولی داشت اما طلا و سکه در آذر ۱۴۰۰ روند مثبتی را طی کردند.

دلار

قیمت دلار در ابتدای ماه آذر ۲۸ هزار و ۳۸۰ نومان قیمت داشت اما در آذر با سیگنال‌های متفاوت از مذاکرات و عوامل موثر دیگر به نرخ ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومان نزول کرد.

 

طلا و سکه‌

طلا بازار آذر ۱۴۰۰ را در نرخ یک میلیون و ۲۵۲ هزار تومان آغاز کرد اما در پایان ماه آذر به نرخ یک میلیون و ۳۰۲ هزار تومان صعود کرد. قیمت طلا در بارار آذر حدود چهار درصد سوددهی را ثبت کرد.

قیمت سکه در پایان آذر به نرخ ۱۳ میلیون و ۲۳۵ هزار تومان رسید. این افزایش قیمت در حالتی رخ داد که نرخ سکه در بازار ابتدای آذر ۱۲ میلیون و ۵۲۸ هزار تومان بود.

بورس

شاخص بورس در انتهای آذر به کانال یک میلیون و ۳۵۶ هزار واحد نزول کرد. شاخص کل بورس در ابتدای آذر ماه ۱۴۰۰ در کانال یک میلیون و ۴۰۵ میلیون تومان قرار داشت.

مسکن و خودرو

بر اساس آمارهای مرکز آمار، شاخص تورم مسکن در ماه آذر یک درصد رشد داشته است. همچنین شاخص تورم خودرو ۳٫۸ درصد مثبت بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه