امیکرون | واکسن کرونا

عبدلی، فناور واکسن برکت در اینستاگرام خود اعلام کرده که اولین مورد کووید-۱۹ با واریانت امیکرون در ایران را با یک کیت ایرانی در آزمایشگاه تشخیص داده است.

کدخبر : 3598
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

تازه ترین مطالعات نشان می دهند که واکسن های کووید-۱۹، سینوفارم، جانسون اند جانسون و اسپوتنیک یا اصلا یا بسیار کم در برابر اومیکرون مصونیت ایجاد می کنند و برای مقابله با این سویه جدید کرونا بسیار ضعیف هستند.

محققان دانشگاه واشنگتن و شرکت داروسازی سوئیسی هامباس این تحقیقات را درباره کارآیی شش واکسن کرونا مطرح و استاندارد کووید در جهان انجام دادند.

تنها ۳ نفر از ۱۳ نفری که که دو دوز سینوفارم را دریافت کرده بودند پادتن هایی علیه سویه امیکرون داشتند. واکسن جانسون اند جانسون روی ۱۲ نفر آزمایش شد و تنها یک نفر آنتی بادی داشت واکسن اسپوتنیک هیچ مصونیت در بدن ۱۱ فرد آزمایش شده ایجاد نکرد.

سینوفارم واکسن چینی و اسپوتنیک واکسن روسی است. هنوز این شرکت ها درباره کارآیی و نتیجه تحقیقات اخیر واکنشی نشان نداشته اند.

امیکرون

کرونای امیکرون ۷۰ برابر سریعتر از کرونای دلتا شیوع پیدا می کند اما به اندازه سویه دلتا مرگبار نیست. با این حال آنچه دانشمندان را نگران کرده سرعت شیوع این سویه است. اولین مورد از ابتلا به اومیکرون اواسط نوامبر شناسایی شد و اکنون با گذشت بیش از یک ماه تقریبا سه چهارم موارد ابتلا به کرونا در جهان ناشی از سویه اومیکرون  است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه