قیمت خودرو در بازار | خرید خودرو | قیمت خودرو کار کرده

قیمت پژو ۴۰۵ امروز چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰، با کاهش هفت میلیونی میان محصولات ایران خودرو رکورد‌دار است.

کدخبر : 3410
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت خودرو در بازار  با توجه افزایش کارخانه ای محصولات با نوسانات زیادی همراه است.قیمت خودرو در بازار علاوه بر افزایش قیمت کارخانه به تغییر قیمت دلار هم واکنش میدهد و با افزایش قیمت دلار افزایش پیدا می کند. قیمت خودرو در بازار به یکی از دغدغه‌های افرادی که متقاضی خرید خودرو هستند تبدیل شده است. قیمت خودرو در بازار به حدی رسیده است که بسیاری خرید خودرو را از اولویت‌هایشان خارج کرده‌اند. 

قیمت خودرو در بازار

سمند EF7 دوگانه‌سوز، پژو ۲۰۷ دنده‌ای و دنا پلاس دنده‌ای نیز افت قیمت را تجربه می‌کنند. قیمت انواع مختلف پراید امروز بین یک تا دو میلیون تومان گران شد.

قیمت پراید امروز چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰، در بازار آزاد بین یک تا دو میلیون تومان افزایش پیدا کرد. به این ترتیب آن‌هایی که امروز به قصد خرید اقدام می‌کنند باید برای پراید ۱۱۱، معادل ۱۹۱ میلیون تومان پرداخت کنند و برای پراید ۱۳۱ رقمی معادل ۱۷۳ میلیون بپردازند.  

قیمت تیبا امروز چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰، یک میلیون تومان افزایش پیدا کرد. این مسئله شامل تیبا صندوق‌دار، تیبا ۲ و تیبا ۲ پلاس می‌شود. ساینا هم که شباهت زیادی به تیبا دارد، یک میلیون رشد قیمت را تجربه می‌کند. در بازار آزاد خودرو، امروز بیشترین کاهش قیمت، قیمت سیتروئن C3 شده و فروشندگان آن را حدود ۱۰ میلیون ارزان‌تر می‌فروشند.

قیمت پژو ۴۰۵ امروز چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰، با کاهش هفت میلیونی میان محصولات ایرانخودرو رکورد‌دار است. سمند EF7 دوگانه‌سوز، پژو ۲۰۷ دنده‌ای و دنا پلاس دنده‌ای نیز افت قیمت را تجربه می‌کنند، اما در سوی مقابل سمند LX با افزایش شش میلیون تومانی خریداران خود را غافلگیر کرده است. قیمت دنا تیپ یک درست به همین اندازه بالا رفته است. دنا تیپ یک امروز نسبت به روز گذشته شش میلیون گران شده و خریداران رانا پلاس باید پنج میلیون تومان بیشتر هزینه کنند. قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲، امروز  چهارشنبه ۶ بهمن، دو میلون بالا رفته و افزایش یک میلیون تومانی هم نصیب خریداران ۲۰۶ صندوق‌دار خواهد شد.

قیمت محصولات ایران خودرو در بازار آزاد

وانت آریسان ارزان‌ترین خودرو تولیدی ایران‌خودرو در بازار آزاد محسوب می‌شود و در دسته وانت‌های تک‌کابین قرار می‌گیرد. ارزان‌ترین خودرو سواری تولید شده ایران‌خودرو در بازار آزاد رانا Lx است. رانا با موتور TU5 از نظر پیشرانه با خودرو‌های ۲۰۶ تیپ پنج، پژو پارس، پژو ۲۰۷ و پژو ۴۰۵ رقابت دارد. با وجود توقف تولید رانا، نسخه به روزرسانی شده رانا پلاس توسط ایران‌خودرو روانه بازار شد. بعد از رانا Lx، پژو ۴۰۵ و سمند Lx ارزان‌ترین محصولات داخلی ایران خودرو به حساب می‌آیند.

در سوی مقابل گران‌ترین خودرو داخلی ایران‌خودور دنا پلاس توربو اتوماتیک است. دنا پلاس توربو اتوماتیک از موتور EF7 توربو بهره می‌برد و مجهز به جعبه دنده شش سرعته است. همچنین جدیدترین خودرو داخلی ایران‌خودرو تارا دنده دستی است و همین حالا دومین محصول گران‌قیمت ایران‌خودرو به شمار می‌رود. همچنین قرار است نسخه اتوماتیک تارا به زودی وارد بازار شود. پژو پارس اتوماتیک نیز ارزان‌ترین محصول ایران‌خودرو با جعبه دنده اتوماتیک است. بین مدل‌های مونتاژی ایران‌خودور پژو ۵۰۸ بیشترین قیمت را دارد و کنار سوزوکی گرند ویتارا اتوماتیک در دسته خودرو‌های گران‌تر از یک میلیارد قرار می‌گیرد.

قیمت خودرو امروز

 

قیمت محصولات سایپا در بازار آزاد

پراید ۱۳۲ ارزان‌ترین خودرو سایپا است. پراید وانت قیمت بیشتری نسبت به دیگر مدل‌های خانواده پراید دارد و پراید وانت پلاس نیز از کوئیک دنده‌ای و ساینا دنده‌ای قیمت بیشتری دارد. تیبا به عنوان جایگزین پراید روانه بازار شد و در حال حاضر مدل صندوقدار این خودرو ارزان‌ترین محصول تولیدی سایپا به شمار می‌رود. به گزارش فرارو، بعد از تیبا صندوقدار، ساینا دنده‌ای ارزان‌ترین خودرو در حال تولید توسط سایپا محسوب می‌شود. ساینا دنده‌ای در واقع نسخه به روزرسانی شده تیبا است. تیبا دو یا تیبا هاچبک بعد از تیبا صندوقدار و ساینا، ارزان‌ترین خودرو تولید شده سایپا هستند. همه تولیدات داخلی سایپا از جمله تیبا، تیبا ۲، ساینا، کوئیک، ساینا s، کوئیک در بخش پیشرانه یکسان هستند. این خودرو‌ها به یک پیشرانه ۱۵۰۰ سی سی و جعبه دنده پنج سرعته مجهز شده‌اند.

گران‌ترین خودرو تولید داخل سایپا در بازار آزاد شاهین است. شاهین جدیدترین خودرو تولیدی سایپا نیز به شمار می‌رود. شاهین از نظر پیشرانه دارای همان موتور تیبا است که برای جبران توان ناکافی به توربو مجهز شده است. تنها خودرو شرکت سایپا با جعبه دنده اتوماتیک، کوئیک اتومات است. کوئیک اتوماتیک پلاس هم به تنها پیشرانه تولید شده سایپا یعنی M15 مجهز شده است. بین مدل‌های مونتاژی سایپا نیز سیتروئن C3 و کیا سراتو قیمت بیشتری دارند.

 

قیمت خودرو امروز

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه