اخبار روز| اخبار ورزشی| تیم ملی فوتبال ایران

دبیرکل فدراسیون فوتبال در خصوص برگزاری دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی با حضور تماشاگران توضیحاتی را بیان کرد.

کدخبر : 3064
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

حسن کامرانی فر، دبیر کل فدراسیون فوتبال در خصوص برگزاری دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی با حضور تماشاگران اظهار کرد: همیشه اولین دیدار‌های مرحله گروهی از اهمیت خاصی برخوردار است و تیم ملی فوتبال کشورمان توانست در اولین دیدار خود در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ۳ امتیاز این دیدار را کسب کند. بعد از اولین دیدار تیم ملی فوتبال توانست امتیاز‌های دیگری را کسب کند و در گروه خود صدر نشین شود.

او ادامه داد: برای دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی ما جلساتی را برگزار کردیم و برای این دیدار فاکتور‌هایی را که لازم بود، در نظر گرفتیم. فدراسیون فوتبال توانست با یکی از شرکت‌هایی که مورد تایید فیفا است صحبت و سیستم VAR را وارد ایران کند.

او گفت: سیستمی که AFC برای برگزاری این مسابقات استفاده می‌کند با سیستمی که ما در ورزشگاه نصب کردیم تفاوت دارد و شرکت این سیستم برای این مسابقه ایران و کره جنوبی داورانی را که به سیستم VAR مسلط هستند را به ایران نفرستاد، اما سیستم VAR ورزشگاه آزادی مورد تایید فیفا می‌باشد.

او گفت: برای برگزاری دیدار ایران و کره جنوبی به همراه تماشاگران، نامه‌های زیادی را به فیفا ارسال کردیم. ما ۳ هفته قبل از دیدار ایران و کره جنوبی به همراه تماشاگر به فیفا نامه زده بودیم و در این موضوع هیچ کوتاهی از فدراسیون فوتبال انجام نگرفته است.

او افزود: فدراسیون فوتبال برای حفظ شرایط جامعه تصمیم گرفت که دیدار ایران و کره جنوبی را بدون حضور تماشاگران برگزار کند. برای برگزاری این دیدار باید فاصله‌گذاری اجتماعی و بعضی از شیوه‌نامه‌های بهداشتی انجام می‌شد و ما دوست نداشتیم که شرایط جامعه با برگزاری این دیدار به خطر بیافتد./ باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه