اخبار کرونایی/ جهش ویروس کرونا/ سویه «مو»؛

شیوع گونه‌های جهش یافته کرونا در جهان تلاش‌ها را برای مهار کرونا با چالش‌هایی مواجه کرده است.

کدخبر : 2853
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

سویه «مو» کرونا (بی.۶۲۱.۱) به سرعت در حال شیوع در کشورهای مختلف و به ویژه در آمریکاست.

به گزارش «واشنگتن پست»، این سویه کرونا هفته گذشته برای نخستین بار در شهر «لس آنجلس» شناسایی و اکنون ۱۶۷ مورد ابتلا به این سویه وجود دارد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، در حال حاضر حدود ۲ هزار مورد ابتلا به سویه «مو» در سراسر آمریکا ثبت شده است.

کارشناسان می‌گوید که این سویه دارای ویژگی‌هایی است که آن را قادر به فرار از برخی آنتی بادی‎ها، نه تنها آنتی بادی‌های مونوکلونال، بلکه واکسن‌ها و آنتی بادی‌های ناشی از بهبودی می‌کند.

سازمان بهداشت جهانی اخیرا اعلام کرد که در حال پایش این سویه کروناست و باید مطالعات بیشتری درباره این گونه جهش یافته که برای نخستین بار در کلمبیا شناسایی شده، انجام دهد.

سویه «مو» تاکنون در ۴۰ کشور جهان از جمله آمریکا، انگلیس، آمریکای جنوبی، هنگ کنگ و اروپا شناسایی شده است.

اطلاعات منتشر شده نشان می‎دهند که در حال حاضر مواردی از ابتلا به سویه «مو» در ۴۷ ایالت آمریکا ثبت شده است.

اطلاعات جمع آوری شده از سوی «ان بی سی» نشان می‌دهد که شمار مبتلایان ویروس کرونا در آمریکا از رقم ۴۰ میلیون فراتر رفته و بیش از ۶۵۱ هزار نفر نیز در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند.

آمریکا در حال حاضر با موج چهارم شیوع ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند و این در حالی است که بسیاری از متخصصان این موج را «قابل پیشگیری» توصیف کرده بودند.

در حال حاضر ظرفیت بیمارستان‌ها در بسیاری از مناطق آمریکا تکمیل شده است؛ در ایالت مونتانا تعداد بیماران از ظرفیت بخش مراقبت‌های ویژه فراتر رفته و بیمارستان‌ها از گارد ملی درخواست کمک کرده‎اند.

میانگین روزانه موارد بیماران کرونایی در آمریکا به ۱۰۰ هزار نفر رسیده که این بیشترین رقم از فصل زمستان گذشته تاکنون به شمار می‌رود.

با وجود انبوه بیماران کرونایی، بسیاری از بیمارستان‌های آمریکا با بحران کمبود پرستار و کادر درمان مواجه شدند.

آگوست مرگبارترین ماه کرونایی برای فلوریدا از زمان آغاز پاندمی به شمار می‌رود.

طی ماه آگوست هزار و ۳۰۰ نفر در این ایالت به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان باخته و روند بستری در میان کودکان مبتلا به کرونا روندی افزایشی به خود گرفته است./میزان

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه