اخبار روز| اخبار کرونایی| واکسن کرونا

نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد واکسن بر شخص بهبودیافته از کووید۱۹ تأثیر می‌گذارد.

کدخبر : 2800
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

آنچا بارانووا پروفسور آمریکایی اظهار کرد: وقتی فردی که از کووید۱۹ بهبود می‌یابد، واکسینه شود، سپر طلایی بر او ایجاد می‌شود. این بالاترین سطح ایمنی طولانی‌مدت است.

او افزود: اما وقتی فردی که به تازگی به این بیماری مبتلا شده است با اولین دوز واکسن واکسینه می‌شود و از عفونت خود آگاه نیست، بیماری او مانند زمانی که واکسینه نشده و همچنان ادامه خواهد یافت زیرا واکسن به سرعت تأثیر نمی‌گذارد؛ بنابراین، شدت بیماری بستگی به سطح ایمنی خود فرد دارد.

بارانوا گفت: اگرچه پیامد‌های جدی در نتیجه استفاده از دو نوع مختلف واکسن حاوی ویروس فعال مشاهده نشده است اما بهتر است از این امر اجتناب شود.

او ادامه داد: از آنجا که علایم عفونت کووید۱۹ بلافاصله ظاهر نمی‌شود، فرد فکر می‌کند که بیماری او ناشی از واکسیناسیون است، اما در واقع او این بیماری را دارد؛ بنابراین، در این مورد، او باید درمان شده و از تلاش برای تکیه بر آنتی بادی‌ها و از مصرف دارو امتناع کرد.

به گفته او برای کشف علت، اگر بیمار پس از واکسیناسیون حالش خوب نشد (در صورت مثبت بودن نتیجه) باید آزمایش واکنش زنجیره‌ای پلیمراز انجام شود. اگر جواب مثبت باشد یعنی علت بیماری واکسن نیست، بلکه فرد به کرونا مبتلاست.

این پروفسور آمریکایی توضیح داد: برای جلوگیری از این شک و تردید، بهتر است قبل از واکسیناسیون، آزمایش PCR انجام شود./ باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه