اخبار تکنولوژی/ واتساپ/ کاربران واتساپ؛

​محققان امنیتی روس اعلام کردند که هکرها به تازگی پیام‌هایی را برای کاربران واتساپ ارسال و از آن ها دزدی می کنند.

کدخبر : 2783
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

محققان امنیت سایبری درباره پیام‌های کلاهبرداری که در پیامرسان واتساپ ارسال می‌شود و از کاربران درخواست پول می‌کنند، هشدار دادند. بسیاری از قربانیان کلاهبرداری افرادی هستند که خریدهای آنلاین انجام می‌دهند و منتظر پیام از طرف شرکت‌های تحویل کالا هستند.

به نوشته روزنامه انگلیسی سان، تیمی از محققان شرکت معروف کسپرسکی که متخصص امنیت سایبری و ضد ویروس‌ها در مسکو است، توضیح دادند که تعداد زیادی پیام دریافت کرده اند که به دروغ ادعا می‌شود از شرکت‌های مختلف بین المللی هستند و کاربران باید هنگام باز کردن این پیام‌های جعلی مراقب باشند. معمولاً هکر‌ها وانمود می‌کنند که از فروشگاه‌های آنلاین هستند و پیام‌هایی را به قربانیان خود ارسال می‌کنند که حاوی لینک‌های کلاهبرداری است و از آن‌ها می‌خواهند روی پیوند‌هایی که آن‌ها را به وب سایت‌های جعلی می‌برد کلیک کنند و سپس از کاربران می‌خواهند اطلاعات حساب بانکی، کارت اعتباری یا سایر اطلاعات حساس خودشان را برای دریافت هدیه وارد کنند.

محققان تأکید کردند که پیام‌های غیر منتظره که نیاز به پرداخت پول از سمت کابران را دارد، یکی از رایج‌ترین کلاهبرداری‌ها در سه ماهه آخر سال جاری بوده است. پرداخت هزینه در یک سایت جعلی انجام می‌شود و پول کاربران به سرقت می‌رود. بسیاری از کاربران به دلیل شیوع کرونا ترجیح می‌دهند از فروشگاه‌های آنلاین خرید کنند و بنابراین پیام‌های متنی و ایمیل‌هایی را از شرکت‌های تحویل دهنده کالا دریافت می‌کنند و همین موضوع راه را برای هکر‌ها باز کرده که بتوانند با ارسال پیام‌های جعلی از کاربران دزدی کنند. تاتیانا شربباکووا توضیح داد که هکر‌ها برای سرقت پول و اعتبارات بانکی که فیشینگ شناخته می‌شود استفاده می‌کنند که یکی از موثرترین روش‌های کلاهبرداری آنلاین است. کاربران باید هنگام دریافت ایمیل‌های ناشناخته و کلیک روی پیوست‌های ایمیل یا پیوند‌هایی که از آن‌ها می‌خواهند به وب سایت‌های مستقیم مراجعه کنند، بسیار احتیاط کنند./ باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه