اخبار روز| اخبار فناوری| اینترنت خانگی

کندی ناگهانی شبکه اینترنت و تمام شدن حجم بسته شما نشان از استفاده دیگران از اینترنت شما دارد که با راه‌هایی ساده می‌توانید از آن جلوگیری کنید.

کدخبر : 2664
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

تعداد زیادی از کاربران شبکه خصوصی اینترنت در معرض شرایط عجیب و غریبی قرار دارند که گاهی اوقات با کندی ناگهانی اینترنت یا مصرف آن در یک زمان بسیار کم و بدون دلیل قانع کننده نشان داده می‌شود که شما نیاز به بررسی سریع دارید تا متوجه شوید آیا شبکه اینترنت شما به سرقت رفته است.

به گفته پایگاه Mashable اگر گذرواژه خود را با یک غریبه به اشتراک بگذارید یا حتی یک شبکه Wi-Fi خصوصی را سرقت کنید، فاکتور‌های مختلفی را نشان می‌دهد از جمله کم شدن سرعت اینترنت و اتمام ظرفیت اینترنت، اما تعدادی از عوامل وجود دارد که می‌توانید دریابید که چه کسی شبکه شما را استفاده می‌کند که شامل موارد زیر است:

روش ۱: با استفاده از برنامه‌ها بفهمید چه کسی از شبکه WiFi شما استفاده می‌کند

تعدادی از برنامه‌ها برای جستجوی خودکار دستگاه‌های غیرمعمولی که به شبکه اینترنت وارد شده‌اند، در دسترس هستند. این برنامه می‌تواند تایید این دستگاه‌ها را فراهم کند، اگر آن‌ها در ساعت‌های عجیب و غریب روز متصل باشند که به شما کمک می‌کند مشکلات را شناسایی کنید، از جمله:

برنامه Wi-Fi Thief Detector

این برنامه به راحتی دانلود و نصب می‌شود و برای نتایج سریع طراحی شده است. این برنامه به شما نشان می‌دهد که چه تعداد دستگاه در روتر شما وجود دارد، به شما کمک می‌کند بفهمید کدام دستگاه‌ها ناشناس هستند و شما را به تنظیمات روتر خود متصل می‌کند تا بتوانید سریع تغییراتی که شما نیاز دارید، انجام دهید.

برنامه Paessler PRTG Network Monitor

این مجموعه کاملی از ابزار‌های مدیریت روتر است، از جمله تشخیص خودکار ترافیک اضافی و تجزیه و تحلیل نحوه استفاده از شبکه را در اختیار شما می‌گذارد، اما این برنامه به مدت ۳۰ روز رایگان است و پرداخت درون برنامه دارد.

روش ۲: ورود به سیستم Wi-Fi را تایید کنید

اگر مشکوک هستید که شخصی اینترنت شما را سرقت می‌کند، باید وارد صفحه مدیریت روتر شوید. این کار را می‌توانید با وارد کردن ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ یا ۱۹۲.۱۶۸.۲.۱ در نوار آدرس برای دسترسی به صفحه مدیریت روتر انجام دهید.

پس از ورود به صفحه سرپرست باید صفحه‌ای را انتخاب کنید که آدرس‌های مختلف MAC متصل به رایانه شما را لیست کند. مکان این صفحه بسته به روتر شما متفاوت است، اما ممکن است آن را در وضع بی سیم یا در DHCP یعنی منوی مشتری پیدا کنید.

با استفاده از این لیست می‌توانید تعداد دستگاه‌های خود را به اینترنت وصل کنید و اگر شش آدرس مشاهده کردید و فقط چهار دستگاه در خانه خود دارید، شخصی در حال سرقت اینترنت شما است و باید گذرواژه خود را تغییر دهید./ باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه