قیمت طلا | قیمت طلا امروز در بازار

افزایش قیمت طلا در دوازدهمین روز تیرماه | اونس جهانی طلا چند شد؟

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۱ درصد افزایش به ۲۳۳۲ دلار و ۱۴ سنت رسید.

افزایش قیمت طلا در دوازدهمین روز تیرماه | اونس جهانی طلا چند شد؟
کدخبر : 26445
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه علی رغم بالا رفتن ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا افزایش یافته است.قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۱ درصد افزایش به ۲۳۳۲ دلار و ۱۴ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۱۳ درصدی به ۲۳۴۲ دلار رسیده است. قیمت طلا همزمان با دلار افزایش داشت.در ادامه بیشتر درباره نوسانات قیمت طلا بخوانید.

اطلاعات اقتصادی آمریکا در روز گذشته نشان داد تولید کارخانه‌ای در این کشور برای سومین ماه پیاپی در ژوئن کاهش یافته است. هزینه‌ای که کارخانه‌ها برای تولیدات خود می‌پردازند هم به پایین‌ترین سطح طی ۶ ماه گذشته رسیده که نتیجه تقاضای ضعیف برای کالاها بوده است. این بدان معناست که تورم در آمریکا رو به کاهش است.

قیمت دلار و طلا

تمرکز بازار در این هفته بر سخنرانی جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا معطوف شده است. جزئیات آخرین اجلاس سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا در روز چهارشنبه و اطلاعات مربوط به لیست حقوق بگیران بخش غیر کشاورزی هم در روز جمعه منتشر خواهد شد.

اطلاعات اقتصادی آمریکا نشان می‌دهند قیمت‌ها در این کشور در ماه مه تغییری نداشته و هزینه‌کرد مصرف‌کنندگان افزایش متوسطی داشته است.بازار حالا ۶۴ درصد احتمال می‌دهد فدرال رزرو نرخ بهره را در سپتامبر و بعد در دسامبر پایین بیاورد.پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را بالا می‌برد.در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۰۹ درصد افزایش به ۲۹ دلار و ۶۴ سنت رسید و پلاتین با یک کاهش ۰.۷ درصدی ۹۸۰ دلار و ۲۵ سنت معامله می‌شود.

قیمت طلا و سکه در سومین روز هفته با ضربان‌های کاهشی محدود و در منطقه قیمتی مشخصی معامله شد. در دو روز ابتدایی هفته بازارهای جهانی در تعطیلی قرار داشتند و امروز نیز اونس جهانی طلا افزایش محدود کمتر از یک دلاری داشت و بازیگر فعالی در تعیین قیمت بازار فلز زرد نبود.

پیش بینی طلا

قیمت طلا و سکه روز دوشنبه در روند کاهشی قرار گرفت و با افت ۲۰۰ تومانی قیمت دلار همراه شد. نوسانات بازار طلا محدود بود و بیشترین افت سهم سکه بهار شد. درجا زدن قیمت دلار، بازار طلا را نیز از رمق انداخت.

پیش بینی قیمت طلا و سکه

معامله‌گران بازار طلا فریز قیمت دلار در کانال ابتدایی کریدور ششم و انتظار برای مشخص شدن نتیجه انتخابات را دلیل درجا زدن قیمت طلا و سکه در منطقه‌ای مشخص عنوان می‌کنند.

افزایش قیمت دلار طی دو روز گذشته قیمت طلا را نیز بالا برد و سکه بهار کانال ۳۹ میلیونی را فتح کرد، اما روز دوشنبه این قطعه بار دیگر به کانال پایین‌تر سقوط کرد. تحلیلگران فنی قیمت‌های فعلی در بازار طلا را در منطقه تعادلی می‌دانند و ورودهای پلکانی را توصیه می‌کنند.

منبع: تجارت نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
روی خط رسانه