قیمت طلا | قیمت طلا امروز در بازار

قیمت طلا امروز 26 اردیبهشت کولاک کرد | قیمت طلا امروز به چند رسید؟

قیمت طلا در بازار با فراز و نشیب های زیادی همراه بوده به طوری که پس از کاهش قیمت در دیروز، امروز طلا مجدد صعودی شده است. قیمت طلا امروز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه در معاملات بازار جهانی صعود را تجربه کرده است. هر اونس طلا، امروز به ۲،۳۵۸ (دو هزار […]

قیمت طلا امروز 26 اردیبهشت کولاک کرد | قیمت طلا امروز به چند رسید؟
کدخبر : 25877
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت طلا امروز دچار نوسان شده است. قیمت طلا هر هفته خریداران را غافلگیر میکند. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا تحت تاثیر سیاست های دولت کاهش یا افزایش می یابد. اخبار مرتبط با قیمت طلا و پیش بینی آن را در سایت پیشنهاد ویژه می خوانید. 

 قیمت طلا در بازار با فراز و نشیب های زیادی همراه بوده به طوری که پس از کاهش قیمت در دیروز، امروز طلا مجدد صعودی شده است.

قیمت طلا امروز چهارشنبه  ۲۶ اردیبهشت ماه در معاملات بازار جهانی صعود را تجربه کرده است.

 قیمت طلا در بازار با فراز و نشیب های زیادی همراه بوده به طوری که پس از کاهش قیمت در دیروز، امروز طلا مجدد صعودی شده است.

قیمت طلا امروز چهارشنبه  ۲۶ اردیبهشت ماه در معاملات بازار جهانی صعود را تجربه کرده است.

منبع: اقتصاد آنلاین

قیمت طلا

قیمت طلا

بروزرسانی:  چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت

عنوان نرخ

قیمت (ریال)

طلای 18 عیار / 750

33,476,000

طلای 18 عیار / 740

33,029,000

طلای ۲۴ عیار

44,634,000

طلای دست دوم

33,029,210

آبشده کمتر از کیلو

145,100,000

مثقال طلا

144,970,000

انس طلا

2,355.89

قیمت سکه

سکه امامی تک فروشی

406,570,000

سکه بهار آزادی تک فروشی 

379,150,000

نیم سکه تک فروشی

237,600,000

ربع سکه تک فروشی

148,400,000

سکه گرمی تک فروشی

66,200,000

تمام سکه (قبل 86)

376,000,000

نیم سکه (قبل 86)

172,000,000

ربع سکه (قبل 86)

90,000,000

حباب سکه

حباب سکه امامی

77,580,000

حباب سکه بهار آزادی

50,760,000

حباب نیم سکه

73,290,000

حباب ربع سکه

66,120,000

حباب سکه گرمی

25,700,000

منبع: ایلنا

قیمت طلا

 قیمت طلا و سکه روز سه‌ شنبه روند متوازنی نداشت و سکه امامی راه خود را از سایر قطعات جدا کرد. قیمت طلا و سکه با افزایش قیمت اونس جهانی طلا رشد محدودی داشت. با این حال، سکه امامی با کاهش ۷۰۰ تومانی قیمت دلار همراه و بیش از ۲۰۰ هزار تومان ارزان شد.

فعالان بازار طلا روند قیمت در بازار فلز زرد را باثبات می‌دانند. آنها معتقدند بحث سامانه جامع تجارت، دادوستد میان معامله‌گران بازار طلا را به حداقل رسانده و این موضوع به کاهش تقاضا در بازار طلا منجر شده است، با توجه به اینکه تغییرات چندانی در قیمت‌ها ایجاد نشده است.

کارشناسان اقتصادی با توجه به کاهش قیمت دلار معتقدند بازار طلا و سکه نیز در شرایط باثباتی قرار دارد و هیجانات کاذب از بازار خارج شده است.

گفتنی است اونس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با رشد ۱۰ دلاری با رقم ۲۳۴۶ دلاری در حال معامله است. اونس جهانی نقره با رقم ۲۸ دلار و ۳۶ سنتی در حال معامله است و افزایش ‍۱۲ سنتی دارد. هر گرم نقره ۹۹۹ روی رقم ۵۴ هزار تومانی ایستاد و برخلاف افزایش قیمت اونس نقره نسبت به روز دوشنبه ۵۰ تومان کاهش پیدا کرد.

قیمت سکه امامی روز سه‌ شنبه ۲۴ اردیبهشت با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی روی رقم ۴۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی بسته شد. قیمت سکه‌ بهار با رقم ۳۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی معامله شد و رشد ۲۰ هزار تومانی داشت.

قیمت نیم‌سکه با رشد ۳۰۰ هزار تومانی با رقم ۲۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد و قیمت ربع‌سکه با ۱۰۰ هزار تومان رشد روی رقم ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بسته شد. سکه گرمی با قیمت ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی معامله شد و تغییر قیمت نداشت.

قیمت طلا

قیمت طلا در چهارمین روز هفته افزایش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۴۰ هزار تومانی با رقم ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با رشد ۱۵ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۳۴۰ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۲۸۶ هزار تومان معامله شد.

حباب سکه روز سه‌ شنبه در بیشتر قطعات رشد داشت و تنها حباب سکه امامی ۳۰ هزار تومان ریخت. حباب سکه بهار ۱۶۹ هزار تومان، نیم‌سکه ۳۸۶ هزار تومان، ربع‌سکه ۱۴۵ هزار تومان و سکه گرمی ۲۳ هزار تومان رشد کرد./ شهر بورس

چه عواملی بر قیمت طلا تاثیر می‌گذارد؟

قیمت طلا در بازار ایران از دو عامل اصلی انس جهانی و نرخ ارز اثر می‌پذیرد. هر مثقال طلای آب شده بر اساس قیمت یک انس طلا ضرب در قیمت روز یک دلار تقسیم بر عدد ۹.۵۷۴۲ به دست می‌آید. بنابراین این دو عامل یعنی انس و دلار اصلی‌ترین شاخص‌های تغییر قیمت‌ها در بازار طلا است. البته این رقم برای قیمت طلای ۱۷ عیار است.

عامل سومی نیز در بازار طلا وجود دارد که می‌تواند در قیمت‌ها اثرگذار باشد و آن تقاضا است؛ هر زمان که تقاضا از عرضه بیشتر باشد احتمال افزایش قیمت‌ها وجود دارد همچنان که در بازار سکه مشاهده می‌شود هر قطعه سکه تمام بهار آزادی بیش از ۵ میلیون تومان حباب دارد یعنی قیمت واقعی طلای سکه از قیمت فروش آن کمتر است به این دلیل که عرضه نتوانسته تقاضا را پوشش دهد؛ اما در اینجا قیمت طلا ثابت است یعنی اگر بخواهید طلای آب شده خریداری کنید با همان فرمول بالا محاسبه خواهد شد.

قیمت طلا

روش‌های پیش‌بینی قیمت طلا

بر اساس عواملی که ذکر شد برای پیش‌بینی قیمت طلا از یک طرف باید روند انس جهانی را در نظر گرفت؛ اتفاقاتی نظیر تغییرات نرخ بهره بانک‌های مرکزی به ویژه فدرال رزرو آمریکا و رخدادهای سیاسی و اقتصادی جهانی می‌تواند بر روی قیمت انس اثرگذار باشد.

از طرف دیگر قیمت تغییرات قیمت دلار نیز اثر آنی در بازار سکه و طلا دارد؛ در هفته‌های اخیر با صعود قیمت دلار، سکه نیز تا بالای ۳۴ میلیون تومان رسید اما با حرکت نزولی دلار قیمت طلا و سکه نیز کاهش یافت.

بنابراین برای پیش‌بینی قیمت طلا و سکه بررسی روند این ۲ عامل نقش اساسی خواهد داشت.

زمانی که بازار طلا روند با ثباتی را طی می‌کند بهترین زمان خرید طلا و سکه است، در همین رابطه نادربذرافشان رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در یک گفت و گو با اقتصاد آنلاین با بیان اینکه زمانی که قیمت‌ها در طول یک ماه ثبات دارند مردم می‌توانند به راحتی مبادلات خود را انجام دهند.

اما باید توجه داشت ورود به بازار طلا برای خرید در زمان‌هایی که قیمت‌ها التهاب دارد کار درستی نیست؛ اگر به روند یک ماه اخیر بازار هم نگاه کنیم روز ۱۴ بهمن ماه قیمت هر گرم طلا تا مرز ۳ میلیون تومان نیز رسید اما امروز طلا ۱۳۰ هزار تومان در هر گرم ارزان‌تر از آن زمان است./ اقتصاد آنلاین

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه