اولین علائم آلزایمر چیست؟ | برای جلوگیری از آلزایمر از این ادویه ها استفاده کنید

اولین علائم آلزایمر چیست؟ محققان اظهار کردند که علائم اولیه آلزایمر در دهان فرد آشکار می‌شود.

اولین علائم آلزایمر چیست؟ | برای جلوگیری از آلزایمر از این ادویه ها استفاده کنید
کدخبر : 25800
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

اولین نشانه بیماری آلزایمر در این قسمت از بدن ظاهر می‌شوداختلال در بهداشت دهان و دندان افراد می‌تواند نشانه اولیه بیماری آلزایمر باشد.

 محققان اظهار کردند که علائم اولیه آلزایمر در دهان فرد آشکار می‌شود.

دندانپزشک برجسته این تحقیق معتقد است که بهداشت نامناسب دهان و دندان می‌تواند علامت هشدار اولیه باشد که ممکن است فردی با بیماری آلزایمر دست و پنجه نرم می‌کند.

دکتر اسمیتا، دندانپزشک این تحقیق گفت که بهداشت دهان و دندان می‌تواند علامت هشدار اولیه باشد که نشان می‌دهد فردی ممکن است از نوعی زوال عقل رنج ببرد.

این متخصص گفت: برخی از علائم اولیه بیماری آلزایمر، مربوط به دهانی است که به خوبی از آن مراقبت نمی‌شود.

سایر منابع رسمی نیز تایید کرده‌اند افرادی که از زوال عقل رنج می‌برند بهداشت و مراقبت شخصی را نادیده می‌گیرند.

آلزایمر

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) ایالات‌متحده بی‌توجهی به بهداشت و مراقبت شخصی را یکی از ۱۰ علامت هشداردهنده اولیه بیماری آلزایمر می‌داند.

اسمیتا هشدار داد که مقدار بیش از حد پلاک و تارتار همچنین لثه‌ها و حفره‌های متورم یا خونریزی، علائم هشدار دهنده بی‌توجهی و سلامت ضعیف دندان است.

وی افزود: این موارد یا برای ما به‌عنوان دندانپزشک قابل مشاهده است یا از شکایت بیمار از درد در هنگام لمس یا دمیدن هوا بر روی دندان مشهود است.

این دندانپزشک همچنین خاطرنشان کرد که کل ظاهر فرد برای تشخیص بیماری آلزایمر بسیار مهم است.

او گفت: به عبارت ساده، اینها نشانه‌های بی‌توجهی است. ما به‌عنوان دندانپزشک، باکتری‌هایی مانند پورفیروموناس ژنژیوالیس را که با این بیماری مرتبط هستند، جدا و شناسایی نمی‌کنیم و این کار را به دانشمندان واگذار می‌کنیم.

تست آلزایمر

در حال حاضر، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد شکل خاصی از باکتری - پورفیروموناس ژنژیوالیس - که در حفره‌ها وجود دارند، ارتباط بسیار قوی بین بیماران آلزایمر و بیماری پریودنتال است.

بر اساس نتایج تحقیق در سال ۲۰۲۰، این باکتری همچنین به شدت با آرتریت روماتوئید و مبتلایان به آلزایمر مرتبط است.

اسمیتا خاطرنشان کرد که افراد می‌توانند با مراجعه منظم به دندانپزشکان و رعایت روال بهداشت دهان و دندان از رشد این باکتری جلوگیری کنند.

وی گفت: بیماران باید به‌طور مرتب برای معاینات و ویزیت‌های بهداشتی به دندانپزشک خود مراجعه کنند تا در جریان درمان قرار بگیرند و با کاهش تعداد باکتری‌ها از بدتر شدن وضعیت جلوگیری کنند.

این متخصص همچنین از افرادی که اعضای خانواده یا دوستانشان مبتلا به بیماری آلزایمر هستند، خواست تا در ویزیت دندانپزشکی آنها را همراهی کنند تا بتوانند علائم بهداشت دهان و دندان ضعیف را تشخیص دهند.

آلزایمر

افراد می‌توانند با مراجعه منظم به دندانپزشکان و رعایت روال بهداشت دهان و دندان از رشد این باکتری جلوگیری کنند.

بیماران باید به‌طور مرتب برای معاینات و ویزیت‌های بهداشتی به دندانپزشک خود مراجعه کنند تا در جریان درمان قرار بگیرند و با کاهش تعداد باکتری‌ها از بدتر شدن وضعیت جلوگیری کنند.

اگر می‌خواهید آلزایمر نگیرید، این ۴ ادویه خانگی را مصرف کنید

افزودن ادویه‌ها به وعده‌های غذایی نه تنها می‌تواند سلامتی را حفظ کند، بلکه سلامت مغز ما را نیز تقویت می‌کند.

 مراقبت از بدن، فعال ماندن و تغذیه خوب به اندازه حفظ سلامت مغز مهم است. همه می‌خواهند از سلامت مغز خود برخوردار باشند، اما با افزایش سن، پیر شدن مغز نیز کاملاً طبیعی است. غذا بر حافظه، شناخت، خلق و خو و تمرکز تاثیر می‌گذارد، بنابراین یکی از بهترین راه ها برای تقویت سلامت مغز، غذا است.

مت وبستر، متخصص مواد غذایی و بنیانگذار Seasoned Pioneers، چهار مورد از بهترین ادویه‌هایی را که می‌توانند سلامت مغز را تقویت کنند، فهرست کرده است.

زنجبیل

زنجبیل

زنجبیل نه تنها به بهبود سلامت دستگاه گوارش کمک می‌کند، بلکه یک ادویه قدرتمند در مورد سلامت مغز است. به گزارش بریستول لایو، زنجبیل حاوی صدها ماده شیمیایی گیاهی است که همگی در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کنند.

زنجبیل از مغز در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند.

زنجبیل سطح مواد شیمیایی مغز سروتونین و دوپامین را افزایش می‌دهد (سطح پایین این مواد شیمیایی با افسردگی مرتبط است).

زنجبیل ممکن است به کند کردن پیشرفت بیماری آلزایمر کمک کند.

زردجوبه

زردچوبه

ترکیب اصلی آن، کورکومین، دارای خواص محافظت کننده عصبی است که به حفظ وضوح مغز کمک می‌کند. به تقویت عملکرد حافظه، کاهش مه مغزی و بهبود شناخت کمک می کند. مطالعات نشان داده اند که کورکومین باعث افزایش سطح هورمون رشد BDNF می شود که در بیماران آلزایمر کاهش می‌یابد.

دارچین

دارچین، یک ادویه کلاسیک، مملو از آنتی اکسیدان هایی است که از تجمع پروتئین در مغز مرتبط با بیماری آلزایمر و پارکینسون جلوگیری می کند. این ادویه نه تنها یادگیری و شکل گیری خاطرات جدید را تقویت می کند، به نورون ها کمک می کند تا ارتباطات جدید ایجاد کنند، بلکه این ادویه همچنین دارای آنتی اکسیدان بالایی است که از مغز در برابر آسیب های ناشی از استرس محافظت می کند.

فلفل سیاه

فلفل سیاه

فلفل سیاه، یکی از پرمصرف ترین ادویه ها در سطح جهان، برای سلامت مغز نیز فوق العاده است. ترکیب دارویی اصلی آن، پیپرین، مملو از آنتی اکسیدان است.

این آنتی اکسیدان از سلول‌های سالم مغز در برابر آسیب محافظت می‌کنند. فلفل سیاه همچنین با تحریک مسیرهای شیمیایی به مغز، عملکرد شناختی و حافظه را تقویت می کند

منبع: همشهری

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه