قیمت طلا | قیمت طلا امروز در بازار

قیمت طلا امروز یکشنبه غافلگیر کننده شد | قیمت طلا امروز به چند رسیده است؟

قیمت سکه و قیمت طلا امروز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ را در جدول زیر مشاهده کنید. علاوه بر قیمت سکه امامی، بهار آزادی، گرمی، نیم سکه و ربع سکه می‌توانید قیمت مثقال و انس جهانی طلا، طلای آبشده و دست دوم را نیز مشاهده فرمایید.

قیمت طلا امروز یکشنبه غافلگیر کننده شد | قیمت طلا امروز به چند رسیده است؟
کدخبر : 25782
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت طلا امروز دچار نوسان شده است. قیمت طلا هر هفته خریداران را غافلگیر میکند. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا تحت تاثیر سیاست های دولت کاهش یا افزایش می یابد. اخبار مرتبط با قیمت طلا و پیش بینی آن را در سایت پیشنهاد ویژه می خوانید. 

قیمت طلا

بروزرسانی:  یکشنبه ۲۳ اردیبهشت

عنوان نرخ

قیمت (ریال)

طلای 18 عیار / 750

34,050,000

طلای 18 عیار / 740

33,596,000

طلای ۲۴ عیار

45,400,000

طلای دست دوم

33,596,400

آبشده کمتر از کیلو

147,590,000

مثقال طلا

147,490,000

انس طلا

2,360.45

قیمت سکه

سکه امامی تک فروشی

413,360,000

سکه بهار آزادی تک فروشی 

385,800,000

نیم سکه تک فروشی

238,600,000

ربع سکه تک فروشی

151,400,000

سکه گرمی تک فروشی

67,200,000

تمام سکه (قبل 86)

383,000,000

نیم سکه (قبل 86)

180,000,000

ربع سکه (قبل 86)

95,000,000

حباب سکه

حباب سکه امامی

73,580,000

حباب سکه بهار آزادی

46,620,000

حباب نیم سکه

68,900,000

حباب ربع سکه

66,420,000

حباب سکه گرمی

25,380,000

منبع: ایلنا

قیمت طلا

پیش بینی قیمت طلا جهانی؛ شوک ناگهانی به فروشندگان اونس طلا

بانک‌های مرکزی در هفته گذشته، درها را برای کاهش نرخ‌ها باز نگه داشتند، اما تاریخ معینی را مشخص نکردند. ارقام ملایم مربوط به اشتغال ایالات متحده، دلار آمریکا را تحت فشار قرار داد، طلای جهانی صعودی شد و ممکن است رکورد خود را در ۲۴۳۱,۴۰ دلار به چالش بکشد.

قیمت نقدی طلای جهانی در آستانه پایان معاملات هفتگی با افزایش چشمگیر به ارتفاع ۲۳۶۰ دلار آمریکا به ازای هر اونس رسید. طلای جهانی در طول هفته گذشته نوسان زیادی داشت و بیشتر روزها بین ۲۳۰۰ تا ۲۳۳۰ دلار در نوسان بود.

این فلز گران‌بها روز پنجشنبه با سرازیر شدن بازیگران بازار به سمت فروش دلار آمریکا به دلیل امیدهای تازه به کاهش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو، جان گرفت.

بانک مرکزی استرالیا (RBA) این هفته برای تصمیم‌گیری در مورد سیاست پولی تشکیل جلسه داد. این بانک همان‌طور که به صورت گسترده پیش‌بینی می‌شد، نرخ نقدی رسمی (OCR) را بدون تغییر در ۴,۳۵ درصد یعنی بالاترین رقم در ۱۲ سال گذشته، نگه داشت.

قیمت طلا

نکته جالب توجه این است که هیات مدیره بانک مرکزی استرالیا به‌رغم نگرانی‌های سرمایه‌گذاران درباره تغییر رویکرد به سمت سخت‌گیری بیشتر، تغییر چندانی در بیانیه همراه با تصمیم خود اعمال نکرد. RBA در نشست قبلی، رویکرد سخت گذشته را کنار گذاشته بود و در ماه مه نیز از بازگرداندن آن خودداری کرد.

با این حال میشل بولاک، سکاندار RBA، تکرار کرد اگر تورم به‌ویژه در بخش خدمات سرسختانه بالا بماند، سیاست‌گذاران آماده‌اند وارد عمل شوند.

بانک مرکزی انگلستان (BoE) تصمیم سیاست پولی خود را اعلام کرد و نرخ بهره پایه را در سطح ۵.۲۵ درصد ثابت نگه داشت. در کنار این اعلام، بانک مرکزی گزارش سیاست پولی را منتشر کرد که حاوی برخی نکات جالب توجه بود. پیش‌بینی‌های رشد اقتصادی به سمت بالا تجدید نظر شد، در حالی که تورم اکنون کاهش یافته است.

بر اساس پیش‌بینی‌های جدید، تولید ناخالص داخلی بریتانیا در سه‌ماهه دوم بالغ بر ۰.۲ درصد خواهد بود و در عرض یک سال به سطح ۰.۹ درصد افزایش می یابد، سپس در سال ۲۰۲۶ به ۱.۲ درصد و در سال ۲۰۲۷ به ۱.۶ درصد می‌رسد.

این پیش‌بینی حاکی از آن است که نرخ تورم سالانه در دو سال بالغ بر ۱.۹ درصد و در سه سال بالغ بر ۱.۶ درصد خواهد بود که پایین‌تر از هدف دو درصدی بانک مرکزی انگلستان است. در این میان حتی اندرو بیلی، رئیس کل بانک مرکزی انگلستان، اعلام کرد کاهش نرخ بهره ممکن است شدیدتر از آنچه بازارها پیش بینی می‌کنند، رقم بخورد.

در هر دو مورد، ارزش ارزهای محلی در برابر دلار آمریکا کاهش یافت که به دلار آمریکا رونقی دوباره بخشید.

قیمت طلا

با این حال، اوضاع روز پنجشنبه تغییر کرد، زمانی که ایالات متحده آمار اولیه درخواست‌های بیکاری را برای هفته منتهی به سوم مه منتشر کرد. تعداد اولیه درخواست‌های بیکاری با احتساب عوامل فصلی در هفته منتهی به سوم مه به ۲۳۱ هزار نفر رسید که بالاترین رقم از نوامبر ۲۰۲۳ به شمار می‌رود.

بازیگران بازار از جلسه فدرال رزرو انتظار کاهش نرخ بهره داشتند. این موضوع باعث شده بود تا موج فروش گسترده‌ای روی دلار شکل گیرد. با وجود خوش‌بینی بازار، تقاضا برای فلزات گران‌بها که پناهگاه امن محسوب می‌شوند، افزایش یافت.

تمرکز معامله‌گران در روزهای آتی، روی تورم ایالات متحده خواهد بود. شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ماه آوریل که پیش‌بینی می‌شود ۰,۳ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یابد (از ۰.۴ درصد ماه مارس) و همچنین شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) منتشر خواهد شد.

اگرچه فدرال رزرو تصمیم خود را بر اساس معیار تورم جایگزین اتخاذ می کند، اما این داده‌ها تاثیر زیادی بر دلار آمریکا دارند. همچنین تقویم کلان اقتصادی ایالات متحده شامل آمار خرده‌فروشی برای همان ماه خواهد بود./ تعادل

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه