مهران مدیری | حواشی مهران مدیری

مهران مدیری به صدا و سیما بازگشت! | مهران مدیری موج عظیمی از واکنش را به سمت خود راند!

پس از حواشی حذف مسابقه «دورهمی» از جدول پخش و کوچ کمدین محبوب به نمایش خانگی، مدیر گروه تولیدات طنز سیمافیلم از مذاکره با مهران مدیری برای ساخت سریال تلویزیونی خبر داده است

مهران مدیری به صدا و سیما بازگشت! | مهران مدیری موج عظیمی از واکنش را به سمت خود راند!
کدخبر : 25767
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

مهران مدیری این روزها با اجرا در سریال اسکار جزو بازیگر های پر حاشیه شده است. خبر طلاق مهران مدیری در فضای مجازی غوغا کرد. مهران مدیری یک فروردینی است که در سال 1346 متولد شده است. مهران مدیری امروزه با استایل های خاصش مورد توجه کاربران قرار گرفته است. در ادامه بیشتر با زندگی شخصی مهران مدیری آشنا می شوید.

در ادامه موج بازگشت چهره‌ها به تلویزیون، حالا نوبت به مهران مدیری رسیده است. سیمافیلم پس از محسن تنابنده، سراغ مذاکره با مدیری رفته تا سریال جدیدی را در تلویزیون تولید کند.

مسعود کریمی خضرا مدیر گروه تولیدات طنز سیمافیلم در گفت‌وگو با تسنیم، ضمن اشاره به آغاز پیش‌تولید و نگارش «پایتخت 7»، درباره بازگشت مهران مدیری به تلویزیون گفته است: «با آقای مهران مدیری صحبت شده است و ان‌شاءا... این نوید را می‌دهم که با آقای مدیری همکاری خواهیم داشت، زمانش را الان نمی‌توانم بگویم، اولویت ما برای این همکاری ساخت سریال است.

این نوید را می‌دهم ما با همه این عزیزان مشغول مذاکره هستیم و هرکدام ان‌شاءا... توفیق شود سعی‌مان این است که به پیش‌تولید، تولید و نمایش برسد.» در ادامه مطلب، اهمیت مذاکره تلویزیون با مهران مدیری برای همکاری تازه را از زوایای مختلف بررسی کردیم.

اختلاف با صداوسیما

نتیجه آخرین همکاری صداوسیما و مهران مدیری، «دورهمی» بود که ابتدا در قالب یک برنامه گفت‌وگومحور روی آنتن رفت و سپس به عنوان مسابقه ادامه پیدا کرد. «دورهمی» از سال 95 تا مرداد 1401، در مجموع طی پنج فصل پخش شد. «دورهمی» گفت‌وگومحور به یکی از برندهای محبوب تلویزیون تبدیل شد و موفقیت جدیدی در کارنامه مدیری ثبت شد. اختلاف صداوسیما و مهران مدیری از جایی آغاز شد که مدیری همزمان با وقایع سال 1401 ویدئویی منتشر کرد و گفت به عنوان سازنده «دورهمی»، نمی‌خواهد یک فریم از تصویرش به هیچ بهانه‌ای در هیچ شبکه‌ای پخش شود. قرار بود همزمان با پایان ماه صفر ادامه «دورهمی 5» روی آنتن برود، اما صحبت‌های مدیری باعث شد «دورهمی» از جدول پخش شبکه نسیم خارج شود و صداوسیما از او شکایت کند. هرچند که مدیری ویدئوی جدیدی منتشر کرد و گفت مالک هر اثر تلویزیونی که او ساخته، صداوسیما ست و تصمیم برای پخش شدن یا نشدن هر اثر بر عهده این سازمان است./ منیبان

مهران مدیری از دست خانم بازیگر حسابی عاصی شد!

مهران مدیری: فکرای نیما کثافطه!

بحث‌های جنجالی بر سر مهران مدیری و برنامه‌هایش همچنان تیتر رسانه‌هاست. حدود یک هفته پیش از «اسکار» برنامه جدید مدیری در شبکه نمایش خانگی خبر دادیم که مذاکره‌ها با ساترا در حال انجام است. بعد از آن خبر یکی از روزنامه‌ها نوشت که مدیری تعهدی برای تولید و پخش «دورهمی» داشته است که مدیران صداوسیما به دلیل آن برنامه که هنوز هم قسمت‌هایی از آن روی آنتن نرفته است اجازه تولید «اسکار» را نمی‌دهند.

این روزها موضوع برنامه جدید مهران مدیری برای نمایش از شبکه نمایش خانگی دوباره به فرصتی برای تولید شایعه تبدیل شده است. در حالی‌که معاون سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا)، پیشتر به خبرگزاری تسنیم اعلام کرده بود که صدور مجوز این برنامه در شورای صدور مجوز ساترا در حال بررسی است و همزمان مراحل استعلام عوامل برنامه نیز در حال طی روند قانونی است.

اما با این اوصاف، روز گذشته یکی از سایت‌های خبری به نقل از یک منبع ناشناس اعلام کرد که ساترا با صدور مجوز برنامه اسکار مخالفت کرده است و نمایندگان وزارت ارشاد هم به نشانه اعتراض به این تصمیم در جلسات شورای صدور مجوز ساترا شرکت نمی‌کنند.

 محمدحسین نیرومند، مشاور هنری و سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو شورای انتشار ساترا اعلام کرد که این شایعات به هیچ وجه صحت ندارد و ایشان در جلساتی که روز‌های چهارشنبه در ساترا برگزار می‌شود به صورت منظم شرکت می‌کند.

مهران مدیریمحمدصادق افراسیابی معاون کاربران و تنظیم گری اجتماعی ساترا نیز در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم تأکید کرد: همان طور که مشاور هنری و سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کردند، جلسات شورای صدور مجوز تولید و انتشار ساترا طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور نمایندگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر اعضای حقیقی و حقوقی به صورت منظم تشکیل می‌شود و در خصوص برنامه «اسکار» این شورا هنوز به جمع‌بندی نهایی نرسیده است.

وی افزود: از خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری انتظار داریم قبل از اعلام هرگونه خبری از منابع ناشناس در خصوص سریال‌ها و برنامه‌های نمایش‌خانگی از روابط عمومی ساترا استعلام کنند و اجازه دهند اخبار از کانال‌های رسمی در اختیار ایشان قرار گیرد.

افراسیابی با اشاره به پخش فصل دوم «پدر گواردیولا» با مجوز ساترا از تماشاخونه تأکید کرد: پخش این سریال با نقش‌آفرینی مهران مدیری نشان داد که برخی از گمانه‌زنی‌ها در خصوص مهران مدیری صحت ندارد و باز هم تأکید می‌کنم که فعالان عرصه رسانه اجازه دهند فرآیند‌های بررسی صدور مجوز در شورای صدور مجوز ساترا و فرآیندهای استعلام از طریق مراجع قانونی دنبال شود و بعد از اینکه جمع‌بندی نهایی حاصل شد حتماً روابط عمومی ساترا آخرین وضعیت صدور مجوز هر یک از سریال‌ها و برنامه‌های نمایش خانگی را اعلام خواهد کرد.

معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا در پایان خاطرنشان کرد: از هفته گذشته بخش اخبار رادیو و تلویزیون شبکه خبر تمام سریال‌ها و برنامه‌های نمایش خانگی دارای مجوز از ساترا را معرفی می‌کند و هیچ محدودیتی در معرفی سریال‌ها و برنامه‌های نمایش خانگی دارای مجوز از ساترا ندارد.

در روزهای اخیر خبرهایی درباره اجرای برنامه‌ای با نام اسکار توسط مهران مدیری در فضای مجازی منتشر شد؛ برنامه‌ای که گویا با گرفتن مجوز تولید در مرحله ساخت است و برای انتشار، مجوز ساترا را انتظار می‌کشد.

بر اساس پیگیری خبرنگار ایسنا برنامه «اسکار» برای اخد مجوز از ساترا اقدام کرده است اما هنوز مجوز انتشار این برنامه صادر نشده است.

با توجه به اینکه مراحل تولید برنامه «اسکار» هنوز به اتمام نرسیده است، به نظر می‌رسد شورای صدور مجوز ساترا بعد از اتمام مراحل تولید برنامه «اسکار»، درخصوص مجوز انتشار برای این برنامه، اعلام نظر خواهد کرد.

مهران مدیری که در ماه‌های اخیر با سریال‌های «پدر گواردیولا» و «خائن کشی» در شبکه نمایش خانگی دیده شد، با پخش آخرین قسمت از این مجموعه‌ها، حالا سراغ ساخت مجموعه‌ای با ساختاری متفاوت رفته است.

مهران مدیری«اسکار» گویا رئالیتی‌شو است و برخی رسانه‌ها ساختار آن را مشابه «task master» دانسته‌اند. در نسخه اصلی این مسابقه خارجی، پنج کمدین برای به چالش کشیدن خلاقیت و توانایی‌های خود، فعالیت‌هایی معین می‌کنند. فعالیت‌ها توسط الکس هورن مدیریت می‌شود اما تسک مستر (طراح برنامه) همیشه حرف آخر را می‌زند.

به تازگی ۲ برنامه جدید از احسان علیخانی و مهران مدیری که قرار است در شبکه نمایش خانگی به تولید برسد خبرساز شده است. در خبر‌هایی که پیش از این منتشر شده بود علیخانی برای ساخت و اجرای «جوکر ۲» و مدیری برای ساخت برنامه «اسکار» اقدام کرده بود.

پیگیری‌ها از ساترا حاکی از آن است که مهران مدیری برای دریافت مجوز برنامه اسکار، اقدامات اولیه را انجام داده است و در هفته‌های گذشته با حضور در شورای صدور مجوز ساترا با اعضای شورا در خصوص این برنامه گفتگو کرده است. این برنامه در سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی در مرحله انجام استعلام و بررسی محتوایی است.

«اسکار» یک مسابقه است که در صورت صدور مجوز ساترا فصل اول آن در ۲۰ قسمت تولید خواهد شد.

همچنین طبق پیگیری‌ها از ساترا تا این لحظه هیچ درخواستی برای صدور مجوز تولید برنامه «جوکر ۲» در درگاه ملی صدور مجوز‌ها یا سایت ساترا ثبت نشده است.

از دیگر برنامه‌هایی که به تازگی حاشیه‌ساز شده است پخش بخشی از ۲ قسمت آخر «چیدمانه» است که ساترا اعلام کرد که مجوز صادره برای برنامه چیدمانه بر اساس نظر شورای صدور مجوز ساترا مشروط به اعمال برخی اصلاحات در نسخه ارسالی به این سازمان بوده است.

با توجه به رعایت نشدن برخی از اصلاحات اعلامی از سوی ساترا در خصوص برنامه چیدمانه تذکر لازم به سکو‌های انتشار برنامه برای اصلاح داده شده است و انجام سایر اقدامات قانونی برای جلوگیری از تخلفات محتوایی در دستور کار سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی قرار گرفته است./تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه