اخبار ورزشی | اخبار کشتی

شوکی عجیب به کشتی جهان! دیویدتیلور باز خواهد گشت؟! | تست دوپینگ بروکس مثبت خواهد شد؟

درحالی که همچنان اخبار کشتی آمریکا تحت‌الشعاع شکست دیوید تیلور در انتخابی المپیک قرار دارد و امروز رسماً اعلام شد که این کشتی‌گیر در اوکلاهاما جایگزین جان اسمیت در امر مربیگری شده است، یک وب‌سایت مرتبط به ایالت آیووا خبر از دردسر آرون بروکس برنده تیلور داد.

شوکی عجیب به کشتی جهان! دیویدتیلور باز خواهد گشت؟! | تست دوپینگ بروکس مثبت خواهد شد؟
کدخبر : 25680
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

دیوید تیلور که مستقیما در فینال حاضر بود، برابر این رقیب نه چندان شناخته شده و تقریبا بدون عنوان قرار گرفت. در حالى که به نظر می‌رسید دیویدتیلور کار راحتی برای به دست آوردن دوبنده تیم ملی آمریکا در المپیک 2024 پاریس داشته باشد، در مبارزه اول اتفاق عجیب و دور از انتظارى رخ داد. در این مبارزه  دیویدتیلور ۴ بر یک شکست خورد و شوک بزرگی را متحمل شد. دیوید تیلور که می دانست باید دو بار حریف خود را در فینال شکست دهد تا حضور خود در پاریس را نهایی کند، بعد از چند ساعت برای بار دوم مقابل بروکس مبارزه کرد.این شکست به منزله پایان عصر بزرگترین دوئل کشتی جهانی یعنی یزدانی - دیوید تیلور است.

بروکس پیش از شرکت در انتخابی آمریکا خبر تلخی را از طلای سال گذشته‌اش دریافت کرد اما موقتاً مجوز شرکت در انتخابی را گرفت و موفق به شکست تیلور شد.این وب‌سایت اعلام کرده است که پیش از برگزاری انتخابی آمریکا، خبری به بروکس اعلام شد که تست دوپینگش در مسابقات جهانی زیر 23 سال 2023 مثبت شده است، او در این مسابقات صاحب نشان طلای 86 کیلوگرم شد، با وجود این، آمریکایی‌ها امیدوار هستند که در این خصوص خطایی اتفاق افتاده باشد و مورد مشکوک، یک اشتباه باشد، به همین دلیل به بروکس مجوز شرکت در انتخابی داده شد اما هنوز معلوم نیست امکان حضور او در المپیک وجود داشته باشد.

تا هفته آینده مشخص خواهد شد که بروکس محروم می‌شود و یا در ترکیب تیم المپیکی آمریکا به پاریس می‌آید، بنابراین اگر بروکس با محرومیت مواجه شود طبیعتاً تیلور جایگزینش خواهد شد، البته وکیل‌های کشتی آمریکا مطمئن هستند بروکس به مسابقه برمی‌گردد.

دیوید تیلور

قهرمان سه دوره مسابقات جهانی کشتی آزاد و همچنین قهرمان وزن 86 کیلوگرم المپیک توکیو که گربه سیاه حسن یزدانی، قهرمان بزرگ کشتی ایران محسوب می‌شود، با قوانینی که فدراسیون کشتی آمریکا وضع کرده بود، در فینال ایکس یا همان فینال انتخابی تیم ملی کشتی آزاد آمریکا برای حضور در المپیک برابر آرون بروکس ایستاد، کشتی گیری که در نیمه نهایی به سختی و با اختلاف یک امتیاز از سد زاهید والنسیا گذشت.

 به نظر می رسید جادوگر آمریکایی این بار با شیوه متفاوتی وارد تشک شود و بتواند حریفش را شکست دهد، اما بازهم‌ بروکس‌ که گویا به خوبی تیلور را آنالیز کرده بود، توانست برنده کشتی لقب بگیرد و بدون اینکه فنی از قهرمان بلامنازع ۸۶ کیلوگرم جهان در سال های اخیر بخورد، با نتیجه ۳ بر یک دستش  به عنوان برنده بالا برود.

بدین ترتیب یکی از اتفاقات عجیب و باورنکردنی و مهم نه تنها برای کشتی آمریکا بلکه برای کشتی ایران رخ داد و دیوید تیلور‌ در المپیک پاریس جای خود را به آرون بروکس داد. حالا شاید حسن یزدانی با خیالی آسوده تر بتواند برای دومین طلای المپیک خود گام‌ بردارد چون گویا دوران امپراطوری تیلور‌ در این وزن به پایان رسیده است.

دیوید تیلور

آرون بروکس بعد از کنار زدن دیوید تیلور از انتخابی آمریکا عنوان کرد در المپیک تنها به کشتی گرفتن فکر می‌کند. آرون بروکس کشتی‌گیر آمریکایی با برتری برابر دیوید تیلور دست به کار بزرگی زد و قهرمان جهان و المپیک را کنار زد تا نماینده آمریکا در این وزن در المپیک پاریس باشد.

قهرمان زیر ۲۳ سال جهان، دارنده مدال نقره زیر ۲۰ سال جهان و قهرمان جهان در رده سنی زیر ۱۷ سال بزرگترین شگفتی را رقم زد و مسافر پاریس شد.

 در حالی که خیلی ها منتظر تقابل این دو کشتی گیر مطرح در المپیک پاریس بودند، هر دو با شرایط سختی روبرو شدند. حسن یزدانی دوران مصدومیت را پشت سر گذاشته و احتمالا باید در انتخابی برابر کامران قاسم پور قرار گیرد و دیوید تیلور نیز کشتی انتخابی را باخت و شاید از دنیای کشتی خداحافظی کند.

ستاره پنسیلوانیا معروف به "جادوگر" ۵ بار حسن یزدانی از ایران را شکست داد و یک بار نیز طعم شکست را برابر کشتی گیر ایرانی چشید و بعید است این دو بار دیگر در تشک کشتی برابر هم قرار گیرند.

رقیب تمرینی در توکیو

دیوید تیلور

آرون بروکس با مساعدت فدراسیون کشتی آمریکا به عنوان رقیب تمرینی به المپیک توکیو رفت تا در تمرینات با دیوید تیلور سرشاخ شود . تیلور نیز بارها از بروکس به نیکی یاد کرد و نقش او را در قهرمانی بازیهای المپیک توکیو برجسته کرد. حالا این کشتی‌گیر کمتر شناخته شده توانسته جای تیلور را در تیم ملی کشورش بگیرد.

اولین ناکامی بروکس برابر تیلور

دیوید تیلوراین دو برای اولین بار در ژوئن سال گذشته در انتخابی تیم ملی آمریکا برای حضور در جهانی بلگراد در نیوجرسی برابر هم قرار گرفتند جایی که تیلور در مبارزه اول ۶-۰ بروکس را شکست داد و در مبارزه دوم نیز ۵-۴ به برتری رسید و راهی بلگراد شد.

تیلور در بلگراد توانست عنوان قهرمانی را به دست آورد و بروکس نیز به مسابقات جهانی زیر ۲۳ سال در آلبانی رفت و مدال طلا را به دست آورد.

بروکس بعد از غلبه بر تیلور چه گفت؟

دیوید تیلوردر ابتدا باید تاکید کنم که دیوید تیلور را خیلی دوست دارم و این یک مزیت بزرگ برای من بود که در کنار او باشم و این سالها کنارش تمرین کردم و از او چیزهای زیادی یاد گرفتم. او قطعاً در کشتی تاریخ ساز شد. سال گذشته که دومین کشتی انتخابی را به او خیلی نزدیک باختم گفتم باید درس بگیرم و بهتر شوم که توانستم. خیلی خدا را شکر می‌کنم که به من این قدرت را داد. تیلور کشتی‌گیری در حد کلاس جهانی است و هر کسی که با او کشتی‌می‌گیرد باید بهترین ورژن خودش باشد تا او را شکست دهد. تیلور باعث بهتر شدن شما می‌شود.

او در پایان در پاسخ به این سوال که هدفش برای المپیک گفت: هدفم فقط کشتی گرفتن است و باید دید چه اتفاقی می‌افتد.

تیلور بعد از پایان کشتی در جمع خبرنگاران حاضر نشد و مسیرش را برای رفتن به رختکن عوض کرد تا با خبرنگارانی که منتظر او بودند روبرو نشود.

تیلور قطعا مسلط ترین کشتی گیر ایالات متحده در پنج سال گذشته بود و این نتیجه برای خیلی‌ها باورنکردنی است. تیلور از سال ۲۰۱۹ تنها یک بار شکست خورده بود که برابر حسن یزدانی در فینال مسابقات جهانی ۲۰۲۱ رقم خورد. تیلور در این چند سال ۲۲۶ امتیاز گرفت و تنها ۱۹ امتیاز داد./ خبرگزاری تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه