چرا کفش پاشنه بلند زنان رو جذاب تر میکنه! | با کفش پاشنه بلند این شکلی دلبری کن!

چرا کفش پاشنه بلند جذاب است؟ در ادامه بهترین موقعیت ها برای پوشیدن کفش پاشنه بلند را ببنید.

چرا کفش پاشنه بلند زنان رو جذاب تر میکنه! | با کفش پاشنه بلند این شکلی دلبری کن!
کدخبر : 25485
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

اغلب خانم ها کفش‌های پاشنه بلند را مقصر درد و تاول پای خود می‌دانند که به خاطر موقعیت‌ها و مراسمات خاص باید آن ها را تحمل کرد. چند علت ساده برای زیبا تر و جذاب تر کردن استایل خانم ها فقط با کفش پاشنه بلند را در ادامه بخوانید.

 خانم‌ها، به این ۵ دلیل کفش پاشنه بلند بپوشید 

تحقیقات اخیر نشان داده که پوشیدن کفش پاشنه بلند ممکن است آنقدر که فکر می کنید هم بد نباشد. تحقیقات انجام‌شده توسط دانشگاه تگزاس نشان داده طرز راه رفتن افراد پس از پوشیدن کفش پاشنه بلند بهتر می شود.

در همین حال، دانشمندان مؤسسه فناوری جورجیا دریافتند افرادی که قبلاً هرگز کفش پاشنه‌دار نمی‌پوشیدند، پس از راه رفتن روزانه به مدت ۱۴ هفته با کفش‌هایی با پاشنه ۷ سانتی‌متری، مچ پا و تاندون‌های ساق پایشان قوی تر شده است.

کفش پاشنه بلند

تحقیقات نشان می‌دهند افرادی که به طور منظم کفش‌های پاشنه‌دار می‌پوشند، ممکن است طرز راه رفتن بهتری باشند؛ به‌ویژه از نظر کارایی بیومکانیکی.

در ادامه، به بررسی ۵ دلیل می پردازیم که نشان  می دهد راه رفتن با کفش پاشنه بلند می تواند برای سلامتی شما مفید باشد.

۱. بهبود وضعیت بدن

آیا تا به حال متوجه شده‌اید که وقتی روی پاشنه‌های خود می ایستید، کمرتان صاف تر است؟ پوشیدن کفش پاشنه بلند ممکن است بتواند وضعیت بدنی شما را در درازمدت بهبود بخشد.

پوشیدن کفش‌های پاشنه‌دار می‌تواند با هل دادن لگن به سمت جلو و تراز کردن ستون فقرات، حالت عمودی‌تر و صاف تری را در بدن ایجاد کند که به بهبود وضعیت کلی بدن منجر خواهد شد. در نتیجه، میزان فشار روی کمر کاهش یافته و تراز ستون فقرات بهبود می یابد.

۲. افزایش فعالیت عضلات

پوشیدن کفش پاشنه دار می تواند مانند ورزش کردن باشد. کفش های پاشنه دار می توانند گروه های عضلانی خاصی را درگیر و تقویت کنند.

این گروه های عضلانی نه‌تنها شامل ماهیچه‌های ساق پا می‌شوند، بلکه هنگام پوشیدن کفش‌های پاشنه‌دار عضلات همسترینگ و باسن نیز درگیر می شوند. این ماهیچه ها روی تثبیت بدن و حفظ تعادل هنگام راه رفتن تاثیرگذار هستند.

۳. افزایش کارایی و کاهش مصرف انرژی هنگام راه رفتن

برخی از مطالعات نشان می‌دهند که پوشیدن کفش‌های پاشنه‌دار می‌تواند باعث کاهش مصرف انرژی هنگام راه رفتن شود.

برداشتن گام های کوتاه تر و افزایش سرعت با کفش پاشنه بلند به طور بالقوه می تواند منجر به کاهش مصرف انرژی در طول راه رفتن شود.

اوون بک، استادیار حرکت‌شناسی در دانشگاه تگزاس پیشنهاد کرده که کفش های پاشنه بلند ممکن است «یک ابزار تمرینی» برای افرادی که مشکلات حرکتی دارند یا ورزشکارانی که مایلند سریعتر و با سهولت بیشتری حرکت کنند، باشند. اما وی خاطرنشان کرد که تحقیقات بیشتری در مورد این موضوع مورد نیاز است.

کفش پاشنه بلند

۴. افزایش آگاهی نسبت به وضعیت بدنی

پوشیدن کفش های پاشنه بلند می تواند روی دیگر اعضای بدن شما تأثیر بگذارد. پوشیدن کفش‌های پاشنه‌دار مستلزم این است که افراد نسبت به موقعیت بدن و تعادل خود آگاه‌تر باشند. این افزایش آگاهی می تواند به بهبود هماهنگی و ثبات در حین راه رفتن و سایر فعالیت ها منجر شود.

۵. افزایش اعتماد به نفس

اگرچه ممکن است که کفش های پاشنه بلند انگشتان پاهای شما را اذیت کنند، اما می توانند باعث افزایش اعتماد به نفستان شوند.

برای بسیاری از افراد، پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند می‌تواند به احساس اعتماد به نفس و قدرت در آن ها کمک کند.

اما همچنان پوشیدن این کفش‌ها ممکن است خطرات خاصی را به همراه داشته باشد. به خصوص اگر کفش پاشنه بلند بیش از حد پوشیده شود یا نامناسب باشد.

استفاده طولانی مدت از کفش‌های پاشنه بلند می‌تواند منجر به مشکلاتی مانند درد پا، کاهش ثبات مچ پا و تغییر بیومکانیک بدن شود. علاوه بر این، ممکن است که همه افراد اثرات مثبت یکسانی را از طریق پوشیدن کفش پاشنه‌دار تجربه نکنند و باید عوامل فردی مانند ساختار پا و شرایط دیگری در نظر گرفته شوند.

در حالی که تحقیقات برخی از مزایای بالقوه پوشیدن کفش های پاشنه‌دار را نشان می دهند، باید هنگام انتخاب کفش، راحتی، ایمنی و سلامت کلی پای خود را در اولویت قرار دهید.

مشاوره با یک متخصص می تواند راهنمایی شخصی در مورد انتخاب کفش به شما ارائه دهد و هر گونه نگرانی مربوط به سلامت و عملکرد پا را برطرف کند.

مرد ها جذب زنان با کفش پاشنه بلند می شوند!!

در مطالعات گذشته نشان داده شده است که ظاهر یک زن اعم از اندام و نحوه لباس پوشیدن وی می تواند در رفتار یک مرد تاثیر گذار باشد و این تنها مطالعه ای است که پوشیدن کفش پاشنه بلند را در زنان و نحوه تاثیر آن را در عملکرد مردان را مورد بررسی قرار داده است.

HawOJGRoFWXfI5RUP0VFWqrXxhgpzTKxKd2Oscx1Q8GN3PcTfQ.jpg_512X512X70

مطالعه شامل 4 آزمایش می باشد:

در آزمایش اول نحوه نگرش 90 مرد را در مقابل یک خانم 19 ساله ای که کفش پاشنه بلند یا کفش بدون پاشنه پوشیده بود مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

در آزمایش دوم 180 زن و 180 مرد و از 4 زن خواسته شد تا کفش های پاشنه بلند بپوشند و از شرکت کنندگان در مورد عادت های غذایی آنها سوالاتی پرسیده شد.

در آزمایش سوم هم 180 زن و 180 مرد حضور داشتند و کمک کردن مردان به خانم هایی که دستکش شان روی زمین افتاده بود و کفش پاشنه بلند و کفش صاف پوشیده بودند را بررسی کردند.

در مرحله نهایی، عملکرد 36 مرد جوان را در یک کافی شاپ در مقابل خانم هایی که کفش پاشنه بلند و صاف پوشیده بودند مورد بررسی قرار دادند.

مردان ممکن است پوشیدن کفش پاشنه بلند را در زنان با رفتارهای جنسی مرتبط بدانند. نتایج این مطالعه در 3 آزمایش اول نشان داد که مردان اغلب در مقابل خانم هایی که کفش های پاشنه بلند پوشیده بودند عملکرد بهتری داشتند و کمک بیشتری می کردند نسبت به زنانی که کفش های بدون پاشنه پوشیده بودند. و در آزمایش 4 قرار گرفتن در محیط های خاص، عملکرد سریع تر مردان را نسبت به زنانی که پاشنه بلند پوشیده بودند در پی داشت. بر اساس این مطالعه می توان گفت که پوشیدن کفش پاشنه بلند در زنان اثر شدیدی بر رفتار و عملکرد مردان دارد و ظاهر یک زن می تواند رفتار یک مرد را پیش بینی کند.

منبع: پنجره

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه