هدیه دو میلیون تومانی روز معلم!! | فرهنگیان امشب منتظر پیامک واریز باشند

هدیه دولت به مناسبت روز معلم امشب به حساب فرهنگیان واریز خواهد شد.

هدیه دو میلیون تومانی روز معلم!! |  فرهنگیان امشب منتظر پیامک واریز باشند
کدخبر : 25457
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

روز 12 اردیبهشت در تقویم جمهوری اسلامی ایران، روز معلم نامگذاری شده است.پس از پیروزی انقلاب‌اسلامی و شهادت استاد مرتضی مطهری در روز 12 اردیبهشت ماه سال 1358 توسط گروه فرقان، این روز به عنوان روز معلم نامگذاری شد.استاد مطهری در روشنگری اقشار باسواد به ویژه قشر فرهنگی جامعه قدم‌های اساسی برداشته بود و آثار عمیق شهید در احیای فکر دینی اصیل و بی پیرایه و منطبق با نیاز روز جامعه در حال گذار ما بسیار مؤثر بوده  است.

نقش کلیدی معلمان به عنوان مجریان آموزش عمومی و الگوهای اولیه دانش آموزان بسیار مهم جلوه می‌کند. چرا که معلمان جامعه، انسان سازان نسل بعدی‌اند، لذا نقش آنان به گفته حضرت امام خمینی (ره) همچون نقش انبیا است برای مردم.

از سوی یونسکو، نهاد فرهنگی سازمان ملل متحد، 5 اکتبر روز جهانی معلم نامگذاری شده است.بیش از 100 کشور جهان، از جمله ایران، در جریان تصمیم‌گیری برای نامگذاری روز جهانی معلم حضور داشته و هدف از آن توجه بیشتر نسبت به وضعیت معاش معلمان و کیفیت تدریس است.

روز معلم

همه ساله و در چنین روزی در کشورهای مختلف جهان از مقام و نقش معلمان در جامعه تجلیل می‌شود.جوامع پیشرفته جهان اهمیت آموزش عمومی را به عنوان یکی از مهم‌ترین و شاید تنهاترین عامل توسعه اجتماعی دریافته‌اند و سرمایه گذاری‌های عظیم و درازمدتی را روی آن انجام داده‌اند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: امشب مبلغی به عنوان تقدیر روز معلم به حساب معلمان واریز می‌شود. هدیه ۲ میلیون تومانی روز معلم، امشب به حساب معلمان واریز می‌شود. رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش، امروز در مرکز ارتباط مردمی نهاد ریاست جمهوری گفت: بعد از اجرای رتبه‌بندی معلمان، میانگین حکم آنها از دستگاه‌های دیگر بالاتر است، البته معلمان باید محدودیت حقوق دریافتی خود را با اضافه کار و حق التدریس جبران کنند.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم به معلمان خدمت کنیم و امشب دولت خدمتی به معلمان خود خواهد کرد.بنا بر پیگیری خبرنگار، هدیه روز معلم مبلغ ۲ میلیون تومان است که امشب واریز می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش از واریزی مبلغی به عوان هدیه روز معلم به حساب فرهنگیان خبر داد.رضا مراد صحرایی اعلام کرد: امشب مبلغی به عنوان تقدیر روز معلم به حساب معلمان واریز می‌شود.

روز معلم

وی ادامه داد: مهم است که رابطه بی واسطه با مردم داشته باشیم و در خدمت آنها باشیم و اگر توانایی انجام کار‌ها را داشتیم، انجام دهیم. این روز‌ها کشور مملو از شوق سپاس از معلم است، معلم به تعبیر رهبر انقلاب معمار آینده کشور است، معلم در مقام افسر سپاه پیشرفت کشور و کسی که از گوهر وجود بچه‌ها چنان ظرفیتی می‌سازد که آینده کشور را تضمین کنند.

وی با اشاره به گرامی داشت روز معلم در سالگرد شهادت استاد مطهری گفت: در تفحص‌های شهدا، از یک دانش آموز شهید، کتابی در دست کشف شد و آن کتاب به آستان قدس رضوی تقدیم شد. کانون تربیت در هر کشوری، آموزش و پرورش است، فردا هم مانند سال قبل در روز ۱۲ اردیبهشت توفیق حضور در محضر رهبر انقلاب با تعدادی از معلمان نمونه به نیابت از همه معلمان را خواهیم داشت روز معلم، روز عید معلمان است.

در ادامه بانویی از خراسان رضوی درباره آزمون جذب معلمان با استفاده از سهمیه بومی گفت: اتفاقی که در محاسبه نمرات آزمون افتاد با آنچه در دفترچه ثبت نام رخ داد کاملا متفاوت بود.

روز معلم

صحرایی در پاسخ به این درخواست این بانوی متقاضی آزمون جذب معلمی گفت: این اتفاق عجیب است و هر آنچه در دفترچه آمده باید حتما اجرا شود این موضوع را حتما پیگیری می‌کنم، چون دفترچه‌های ثبت نام بر مبنای قوانین بوده است اگر سال قبل برای همه دروس نمره بومی لحاظ شده امسال چرا برای اختصاصی‌ها فقط محاسبه شده است؟ این دفترچه‌ها میثاق ما در آموزش و پرورش با سازمان سنجش است.

صحرایی در پاسخ به معلمی درباره رفاهیات معلمان در مقایسه با کارکنان سایر دستگاه‌ها گفت: وزارت آموزش و پرورش از گذشته رفاهیات نداشته و همه وزرای قبلی آن را پیگیری می‌کرده اند و من هم در حد بضاعتم آن را دنبال می‌کنم با این حال امشب از خجالت همکاران در می‌آییم؛ ضمن اینکه باقی‌مانده مطالبات حق التدریس‌ها را تا آخر اردیبهشت صفر می‌کنیم.

وی درباره بیمه تکمیلی معلمان گفت: امسال سعی می‌کنیم مبالغ بیمه تکمیلی بهتر از سال‌های قبل باشد اینکه گفته می‌شود بیمه تکمیلی سایر دستگاه سقف ندارد، دروغ محض است ۵۰ درصد هزینه بیمه تکمیلی را وزارت خانه می‌دهد بر مبنای پولی که از معلم گرفته می‌شود، بیمه تکمیلی معلمان بهترین وضعیت کارکنان دولتی است امسال در بخش بستری بیمارستان، بیمه تکمیلی ما بسیار عالی بود و اکثر استفاده کنندگان خشنود بودند.

روز معلم

صحرایی درباره کلاس‌های بالای ۴۰ نفره هم گفت: به دلیل مهاجرت به تهران، وضعیت محرومیت برخی مدارس تهران از استان‌های محروم به مراتب بیشتر است.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به درخواست شهروندی درباره آزمون استخدامی گفت: در آزمون استخدامی سال گذشته ۲۸ هزار نفر ظرفیت داشتیم که بیش از ۱۷ هزار نفر جذب شدند علت اینکه بقیه قبول نشدند این بود که اولا برخی کف نمره را نیاوردند ثانیا ما مرد در تهران می‌خواستیم، اما متقاضیان، زن بودند تعداد متقاضیان زن بسیار بیشتر از مردهاست ثالثا مسأله سهمیه‌ها بود لذا تصمیم گرفتیم کسانی که کف نمره را آورده اند ولی زن هستند را جذب کنیم لذا همه آنها را فراخوان دادیم که به کلاس بیایند، اما سازمان برنامه گفت دیوان عدالت آن را قبول نکرده و گفته در تکمیل ظرفیت همه باید ثبت نام کنند لذا این دعوتی‌ها را خرید خدمت کردیم که ۲۶ هزار نفر هستند در تکمیل ظرفیت بهمن ماه سال قبل ۵ هزار نفر آنها تعیین تکلیف شدند قرار شد مجددا مابقی آزمون بدهند اگر قبول شدند دوره خرید خدمت آنها به عنوان سابقه لحاظ شود اگر هم نشدند آنها را کار معین می‌کنیم، چون امسال قانون اجازه جذب نیروی خرید خدمت را نمی‌دهد.

منبع: ایرنا

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه