ویژگی حجازی‌فر و جمشیدی در «زیرخاکی» چه بود؟ | شانس خواب روی نفتکش!

بازیگر نقش امجدی در سریال «زیرخاکی» با اشاره به تعامل و همبازی بودن با حجازی فر و پژمان جمشیدی بیان کرد که آنها عادت ندارند مثل برخی بازیگران، بازی طرف مقابل خود را اصلاح کنند.

ویژگی حجازی‌فر و جمشیدی در «زیرخاکی» چه بود؟ | شانس خواب روی نفتکش!
کدخبر : 24527
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

منصور نصیری بازیگر نقش حمید امجدی در سریال «زیرخاکی» درباره بازخوردهایی که از مخاطبان در این فصل از سریال دریافت کرده است به خبرنگار مهر بیان کرد: من در فصل یک این سریال هم حضور داشتم و فصل یک بیشترین حضورم در قسمت ۵ در کنار هادی حجازی‌فر و پژمان جمشیدی بود.

نقشم پررنگ تر شد مخاطبان هم بیشتر به من توجه کردند

وی ادامه داد: خوشبتانه نقش من در این فصل پررنگ تر شد که توجه و محبت مخاطبان هم در پی آن بیشتر شد. تعامل و همبازی شدن با پژمان جمشیدی در فصل ۱ و ۴ بده بستان های خوبی را ایجاد کرد. گاه نکات مهمی را هم به من متذکر می‎شد که در لحظه بود و موقع برداشت‎ها با هر تغییری هوشمندانه همراهی می‌کرد.

​زیرخاکی​

این بازیگر با اشاره به اینکه بعضی از بازیگران عادت دارند بازی طرف مقابلشان را اصلاح می‌کنند، عنوان کرد: به این ترتیب برخی از بازیگران حواسشان به بازی طرف مقابلشان است ولی خدا را شکر حجازی‌فر و جمشیدی بسیار هوشمند و حرفه‌ای بودند و چنین رفتاری نداشتند. کارشان را می‎کردند و من هم کم کم جای خودم را کنارشان پیدا کردم.وی اضافه کرد: بازیگران دیگر از جمله خانم گیتی قاسمی و به ویژه خانم ژاله صامتی هم دقیقاً همین رویکرد را داشتند و همین موضوع باعث شده بود که کودک درونم در «زیرخاکی» فعال و خوشحال باشد و خلاقیتم کور نشود.

مگر چند بار در عمرم می‌توانم روی نفتکش باشم؟

بازیگر «زیرخاکی» در بخش دیگر بیان کرد: یکی از ویژگی‌های بازیگری که دوست دارم، این است که به واسطه قصه‎ها به جاهایی می‎رویم که شاید در حالت عادی نشود رفت. برای مثال تجربه بودن در کنار هواپیماها و حضور در کشتی نفتکش از جمله این تجربه‌ها بود.نصیری اضافه کرد: یکی دو شب به دلیل طوفانی بودن دریا، مجبور شدیم در نفتکش بمانیم و با وجود اینکه در برخی موقعیت ها شرایط مساعد نبود به این فکر می‎کردم که مگر چند بار در عمرم می‌توانم چنین تجربه‎ای داشته باشم که روی نفتکش بخوابم؟

امیدواری برای ادامه سریال «زیرخاکی»

وی همچنین با یادی از عوامل پشت صحنه و سختی‌هایی که متحمل شده‌اند، اظهار کرد: بچه‌های تدارکات و صحنه و لباس و تیم فیلمبرداری، صدا، گریم و تدوین خیلی شرایط سختی داشتند. ما در حال استراحت بودیم و آنها مشغول آماده کردن کارها برای فردا بودند. روز و شب عوامل به هم دوخته شده بود و بی‌خوابی هم می‎کشیدند.نصیری ادامه داد: خاطرم هست رضا نصیری‌نیا تهیه کننده می‎‌ایستاد همه سلامت از نفتکش پیاده شوند و بعد می‌نشست، یا مطمئن می‌شد همه غذا خورده‌اند و بعد خودش چیزی می‌خورد. آقای جلیل سامان کارگردان که شاید شب‌ها سه یا چهار ساعت می‌خوابید.این بازیگر درباره احتمال ادامه داشتن سریال «زیرخاکی» گفت: مخاطبان خیلی کاراکتر امجدی را دوست دارند و من از لطف و اعتماد تهیه کننده و کارگردان ممنونم. به رغم تمام سختی‌هایی که پروژه برای تمام عوامل داشته است، به شخصه دوست دارم «زیرخاکی» با قصه‌ای محکم باز هم ادامه پیدا کند چون مخاطب‌های پر و پا قرص خودش را دارد. گرچه گاهی هم باید پذیرفت که بس است

​زیرخاکی​

سریال "زیرخاکی" که در ماه مبارک رمضان از شبکه یک پخش می‌شود، با ۴۴‌ درصد جذب مخاطب پر بیننده ترین سریال در این ماه است.سریال زیرخاکی: ۴۴ درصد، سریال بچه مهندس: ۳۳ درصد، سریال سرباز: ۲۴ درصد. این آخرین آمار نظرسنجی مرکز تحقیقات در دهه ابتدایی ماه مبارک رمضان است که نشان می‌دهد ۸۱ درصد مردم، بیننده برنامه‌های سیما بوده‌اند و تا اینجا زیرخاکی که از شبکه یک روانه آنتن می‌شود، توانسته بیشترین مخاطب را به خود جذب کند.شبکه یک قرار بود مجموعه تلویزیونی "نون خ" را به عنوان گزینه مناسبتی ماه رمضان روانه پخش کند، اما به دلیل شیوع بیماری کرونا، تصویربرداری این سریال متوقف شد و در قالب ۱۵ قسمت، پیش از آغاز ماه رمضان به پخش رسید. شبکه یک هم تصمیم گرفت تا مجموعه "زیرخاکی" به کارگردانی جلیل سامان را به عنوان گزینه مناسبتی خود در ماه رمضان، جایگزین سریال سعید آقاخانی سازد.

آنچه باید از زیرخاکی بدانید

زیرخاکی

مجموعه زیرخاکی، روایتگر داستان مردی است که مصرانه به دنبال پیدا کردن گنج و زیرخاکی است و در این حین درگیر ماجراهایی شده که داستان‌هایی کمدی و هیجان‌انگیز را رقم می‌زند. پژمان جمشیدی، ژاله صامتی، هادی حجازی‌فر، گوهر خیراندیش، نادر فلاح، امید روحانی، اصغر نقی زاده، ایرج سنجری و رایان نصیری در این سریال به ایفای نقش پرداخته‌اند.جلیل سامان، تبحر خاصی در ساخت مجموعه‌های تاریخی (خاصه دوران انقلاب و پیش از آن) دارد. او در سال‌های ۱۳۸۹ و ۱۳۹۱، سریال‌های ارمغان تاریکی و پروانه را کارگردانی نمود. هر دو سریال مضمونی تاریخی داشتند و رویدادهای ایران را به ترتیب در دهه شصت و پنجاه مورد توجه قرار می‌دادند. سامان همچنین مجموعه نفس را نیز کارگردانی کرد که در ماه رمضان سال ۹۶، از شبکه سوم سیما پخش شد.زیرخاکی نیز در ادامه روند فعالیت‌های این کارگردان، مقطعی از تاریخ ایران و تحولات و اتفاقات سیاسی و اجتماعی آن دوران را این بار با زبان طنز به تصویر می‌کشد. ساخت چنین آثاری، دشواری‌های خودش را دارد، زیرا پرداختن به سیاست و تاریخ، آن هم با زبان طنازانه سخت است و سازندگان باید هوشمندانه به آن بپردازند.زیرخاکی به خوبی از طنز موقعیت بهره برده و همین امر، آن را از دیگر کمدی‌های رسانه ملی جدا می‌سازد. این مجموعه در بستر تاریخ معاصر و انقلاب، وقایع دوران پهلوی و ساواک را با لحنی متفاوت روایت کرده و تحولات جامعه را در سال‌های پایانی دهه پنجاه نشان می‌دهد.

همه حاشیه‌های زیرخاکی

زیرخاکی

مجموعه زیرخاکی قرار بود در دو فصل ۲۵ قسمتی جلوی دوربین رود. فصل اول به طور کامل فیلمبرداری شد اما اواخر تصویربرداری فصل دوم این سریال مصادف شد با شیوع بیماری کرونا و مبتلا شدن تعدادی از عوامل سازنده به این بیماری، از جمله فیلمبردار و دستیار کارگردان. به همین دلیل تصویربرداری فصل دوم زیرخاکی متوقف شد.اما مهم‌ترین حاشیه زیرخاکی مربوط به بازیگر آن یعنی گوهر خیراندیش بود. چند روز پیش از آغاز پخش این سریال، خبری که هیچ گاه به طور رسمی تأیید یا تکذیب نشد، در فضای مجازی منتشر گشته و به رسانه‌های رسمی هم راه پیدا کرد. خبری که حاکی از آن بود که پس از دست به دست شدن انبوه عکس‌ها و فیلم‌های خیراندیش در مراسم ازدواج دخترش در خارج از ایران، مسئولان شبکه یک را برای پخش این مجموعه مردد ساخته است. این بازیگر اولین واکنش خود را به این اتفاق پس از شروع پخش زیرخاکی نشان داد و در صفحه اینستاگرام خود نوشت: "خوشحالم که مسئولان ذیربط با درایت و هوشمندی به حاشیه‌ها اهمیت ندادند و سریال زیرخاکی پس از ماه‌ها تلاش با حضور ۱۵۰ نفر عوامل زحمت کش و هنرمند، در این شب‌ها به روی آنتن می‌رود. چه خوب است که نسبت به کسانی که با ناآگاهی و بدون عاقبت اندیشی، با انتشار عکس و فیلم به حریم خصوصی دیگران تجاوز می‌کنند، واکنش نشان داده و آنها را محکوم کنیم. "

پژمان جمشیدی و پذیرش یک ریسک بزرگ

پژمان جمشیدیفوتبالیست‌های زیادی بازیگری را تجربه کردند اما بدون شک پژمان جمشیدی موفق‌ترین آنها است. او در زیرخاکی، نقش اصلی را ایفا می‌کند و در دومین همکاری خود با جلیل سامان پس از سریال نفس، این بار به شخصیت فریبرز، جان داده است. جمشیدی در این مجموعه، تیپ جدیدی را خلق کرده است که پیش از آن، او را در این تیپ ندیده‌ایم. پذیرش این نقش از سوی این بازیگر را می‌توان ریسک بزرگی در مسیر حرفه‌ای او دانست. نوع گریم، لباس، لحن صحبت و حتی طرز راه رفتن جمشیدی، شمایلی جدید از او را به مخاطب معرفی می‌کند که شاید می‌توانست بسیاری از طرفدارانش را از او دور کند.مخاطبان، همیشه این بازیگر را در نقشهای لوکس و گریم و لباس‌های امروزی دیده‌اند، اما زیرخاکی نشان داد پژمان جمشیدی، بازیگر توانمندی است که با هوشمندی می‌تواند در هر نقش و هیبتی، کاریزمای خود را حفظ کرده و همچنان برای مخاطبانش جذاب باشد./خبرآنلاین

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه