فصل دوم آوای باران کی پخش می شود؟ | نقش عجیب الهام چرخنده در فصل دوم آوای باران + بیوگرافی

فصل دوم مجموعه تلویزیونی «آوای باران» در ۸۰ قسمت به کارگردانی حسین سهیلی‌زاده تولید می‌شود.در این فصل الهام چرخنده نقش رییس گداهارا بازی خواهد کرد و اتفاقات جذابی که در پی آن رخ خواهد داد.

فصل دوم آوای باران کی پخش می شود؟ | نقش عجیب الهام چرخنده در فصل دوم آوای باران + بیوگرافی
کدخبر : 24476
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

پس از تولید مجموعه تلویزیونی «آوای باران» به کارگردانی حسین سهیلی‌زاده که در سال ۱۳۹۲ از رسانه ملی پخش شد و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

آیا فصل دوم آوای باران ساخته می شود؟

آوای باران

پس از پخش این سریال برای اولین بار قرار بر این شد که آوای باران 2 هم ساخته شود اما این اتفاق نیفتاد.گفتنی است پس از پخش مجدد این سریال و استقبال عالی مخاطبان از آن دوباره زمزمه ساخت فصل دوم سریال آوای باران شنیده می شود اما قطعی نیست.قرار بود فصل دوم این مجموعه نیز در ۸۰ قسمت و در قالب ۲ فاز ۴۰ قسمتی ساخته شود که سیناپس فصل دوم توسط علیرضا کاظمی‌پور به نگارش درآمده است.

چرا فصل دوم آوای باران ساخته نشد؟

این پرسش بسیاری از بینندگان و حتی اهالی رسانه بود که چرا این سریال که محمد هاشمی‌اصل پیش‌تر به آماده بودن فیلمنامه و حتی به سرنوشت برخی از کاراکتر‌های اصلی‌اش، اشاره کرده بود، به فصل دوم نرسید؟ ماجرا از این قرار است که فیلمنامه فصل دوم را علیرضا کاظمی‌پور نوشته، در دوران مدیریت حسین کرمی در سیمافیلم ارائه شده و آن‌ها این فیلمنامه را به شبکه یک واگذار کردند.

الهام چرخنده

محمد هاشمی‌اصل در جریان گفتگو با خبرنگار تسنیم به این نکته اشاره کرد که فیلمنامه مورد اقبال مسئولان شبکه یک قرار گرفت. اما بحثی پیش آمد مبنی بر اینکه این سریال برای شبکه سه بوده و نمی‌تواند در شبکه یک ادامه پیدا کند. به همین دلیل، ما دوباره طرح را به شبکه ۳ ارائه کردیم که آن‌ها موافق قصه نبودند؛ سراغ نویسندگان دیگری رفتیم و طرح‌های دیگری ارائه دادیم، باز هم آن طرح‌ها اجرایی نشد.

مشکل من بودم نه فیلمنامه!

او تأکید کرد: شبکه سه طرح فصل دوم سریال «آوای باران» را قبول نکرد، چون مشکل من بودم نه فیلمنامه! چرا که فصل دوم این سریال با توجه به قصه‌ای که دارد، نسبت به فاز اول قوی‌تر خواهد بود.با خودم می‌گویم اگر قصه ناراحت‌کننده و تلخ است چرا تلویزیون چندین بار تاکنون، این سریال را تکرار کرده و این روز‌ها هم شبکه آی‌فیلم این سریال را پخش می‌کند. مردم هنوز هم شخصیت‌ها و روند داستانی این سریال را دوست دارند؛ چرا که چارچوب و قصه درستی داشت.

به ما گفتند نه معتاد و نه معضل اجتماعی نمی‌خواهیم!

وی به دلایلِ غیراصولی برای ساخته نشدن این سریال تلویزیونی اشاره کرد و گفت: در زمان مدیریت آقای سرافراز به ما گفتند نه معتاد و نه معضل اجتماعی نمی‌خواهیم! این سریال تلخ است و جامعه را گرفتار سیاه‌نمایی می‌کند.اما اگر دغدغه فیلمنامه معضلات و آسیب‌شناسی اجتماعی نباشد درام شکل نمی‌گیرد. اگر واقعاً این سریال، جامعه را دچار سیاه‌نمایی می‌کند، پس چرا چندین بار تا الان بازپخش آن روی آنتن می‌رود؟

قرار بود الهام چرخنده رئیس گدا‌ها باشد

الهام چرخنده

هاشمی‌اصل در خصوص اینکه قرار بود الهام چرخنده رئیس گدا‌ها باشد، تصریح کرد: فیلمنامه سریال را آماده کردیم و حتی سرنوشتِ برخی از کاراکتر‌های اصلی مشخص شد؛ به طور مثال زیورِ داستان (الهام چرخنده) با رئیس گداها، ظاهر می‌شد و خیلی از اتفاقات دیگر که به مراتب جذاب‌تر بودند.اینجا بیشتر لجبازی اتفاق افتاد که این سریال، بِرند شبکه سه است و نباید به شبکه دیگری برود. آن‌قدر ایراد گرفتند که چندین بار از نویسندگان مختلفی بهره بردیم، اما سرانجام هیچ‌کدام مورد قبولشان نشد. به اینجا رسید که با خودم گفتم مشکل من بودم فیلمنامه مشکلی نداشت.

آوای باران یک مجموعهٔ تلویزیونی ایرانی به کارگردانی حسین سهیلی‌زاده است که در سال ۱۳۹۲ در ۴۰ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای از شبکه سه سیما پخش شده‌است. خواننده تیتراژ پایانی این سریال احسان خواجه‌امیری است.این فیلم زندگی مردی به نام دکتر طا‌ها ریاحی که داروساز و مالک یک شرکت دارویی است را روایت می‌کند که با بروز اتفاقاتی دگرگون شده و سرنوشت عجیبی برای او و دخترش رقم می‌خورد.او پس از بیست سال از زندانی به ناحق در آن حبس بوده آزاد میشود و به سراغ دختر خود می‌آید و متوجه می‌شود که نادر و زیور، خواهرزاده و همسر خواهرزاده‌اش، نتوانسته‌اند از دختر او نگهداری کنند و دخترش از خانه به دلیل آزار و اذیت آن‌ها فرار کرده و از گروه‌های تکدی‌گری سر درآورده است. زیور و نادر سعی دارند دختر خودشان که بیتا نام دارد را جای باران، دختر طاها، جا بزنند، اما اوضاع آنطور که باید پیش نمی‌رود...

بازیگران آوای باران

نقش‌های اصلی این سریال را؛

 • ثریا قاسمی (مادربزرگ)
 • حمیدرضا پگاه (طا‌ها پدر باران)
 • سام درخشانی (نادر، خواهرزاده طاها)
 • الهام چرخنده (زیور)
 • مهران احمدی (شکیب)
 • نیلوفر پارسا (بیتا)
 • سپیده خداوردی (مرضیه خواهر مرتضی)
 • امیر دژاکام (مرتضی)
 • سیاوش خیرابی (فرید)
 • مبینا سادات آتشی (کودکی باران) 
 • مهران رنجبر (کیانوش) 
 • علی یعقوبی (وکیل امیر حسین خرسند)

بازی می‌کنند.

بیوگرافی الهام چرخنده

الهام چرخنده

الهام چرخنده از بازیگران زن کشورمان است که با سریال "آوای باران" به شهرت رسید. الهام چرخنده اصالتا بختیاری است. خانواده سنتی الهام چرخنده از طایفه هفت لنگ است.الهام چرخنده در کاشان در تاریخ  4 تیر 1357 متولد شده است. تحصیلات الهام چرخنده در رشته معماری البته به شکل نیمه تمام گذشته و او از ادامه تحصیل انصراف داد. پس از این ماجرا الهام چرخنده فعالیت های هنری اش را با تدریس طراحی و نقاشی در اصفهان در پیش گرفت. باید بدانید الهام چرخنده بازیگری را به صورت جدی از تئاتر شروع کرد و در سال 1375 وقتی 18 سال بیشتر نداشت برای نخستین بار مقابل دوربین حاضر شد. ترانه سرایی و خوانندگی نیز در کارنامه هنری الهام چرخنده دیده می شود. وی یک آلبوم موسیقی نیز ضبط کرده است.

ازدواج و طلاق های الهام چرخنده

حاصل ازدواج اول الهام چرخنده پسری به نام ارشیاست اما عکسی از همسر او منتشر نشده است.دومین ازدواج الهام چرخنده با فرشید نوابی از بازیگران سینما و تلویزیون در سال 1375 شکل گرفت که پسر دوم خود را به نام ارسطو به دنیا آورد اما زندگی این زوج هنری دوام نیاورد و الهام چرخنده در سال 1392 رسما اعلام کرد که از فرشید نوابی جدا شده است. لازم به ذکر است که این 2 بازیگر در همان سال در سریال "پروانه" که فروردین ماه 92 از شبکه 3 پخش می شد، همبازی بودند.

سیدمحمد درویشی

الهام چرخنده

الهام چرخنده، بازیگر ایرانی برای سومین بار در شهریور 1396با روحانی به نام سیدمحمد درویشی ازدواج کرد و پس از آن به دلیل شغل همسرش ساکن کربلای عراق شد.

ورود الهام چرخنده به عرصه بازیگری

الهام چرخنده بازیگری اش را برای نخستین بار با فیلم عروسی مهتاب به کارگردانی خسرو ملکان آغاز کرد. همچنین سریال داروخانه پرماجرا به کارگردانی رسول نجفیان نخستین کار تلویزیونی این بازیگر کشورمان است که در سال 1379 پخش شد.

فرزندان الهام چرخنده

الهام چرخنده

شایان نام اولین فرزند الهام چرخنده است که این پسر حاصل ازدواج اول این بازیگر سابق کشورمان است. ماحصل ازدواج دوم الهام چرخنده با فرشید نوابی پسری به نام ارسطو است.

ماجرای محجبه شدن الهام چرخنده

الهام چرخنده

این بازیگر ایرانی در نوروز 1393در پوشش چادر به رهبر معظم انقلاب با انشار یک ویدئو فرا رسیدن عید نوروز را تبریک گفت و بدین شکل تغییر حجاب خود را علنی کرد. همین اقدام الهام چرخنده موجب حمایت ها و مخالفت های بسیاری با او شد. الهام چرخنده از آن پس به فعالیت های اجتماعی برای تبلیغات حجاب و چادر پرداخت و به گفته خودش مشکلات بسیاری را در این راه متحمل شد. بسیاری از طرفداران، او را سمبل تبلیغات چادر دانسته و از او حمایت کردند.

حواشی الهام چرخنده

پسر الهام چرخنده درباره مادرش اظهار کرده بود که هم خوشحال است که او مادرش است و هم به داشتنش افتخار می کند. او مادر را همچون چتر نجات برای بچه اش دانست که پشت آدم است در اوج گرفتن و پرواز و اجازه سقوط را نمی دهد./خبرگزاری تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

 • پربازدید
 • پربحث ها
 • ۲۴ ساعت
 • هفته
 • ماه
 • ۲۴ ساعت
 • هفته
 • ماه
روی خط رسانه