قیمت طلا | قیمت طلا امروز در بازار

قیمت طلا قبل از عید کمرشکن شد | قیمت طلا به چند رسید؟

قیمت سکه و قیمت طلا امروز شنبه 26 اسفند ۱۴۰۲ را در جدول زیر مشاهده کنید.

قیمت طلا قبل از عید کمرشکن شد | قیمت طلا به چند رسید؟
کدخبر : 24030
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا  امروز را در ادامه بخوانید.

 

قیمت طلا

بروزرسانی: شنبه 26 اسفند

عنوان نرخ

قیمت (ریال)

طلای 18 عیار / 750

31,077,000

طلای ۲۴ عیار

41,435,000

طلای 18 عیار / 740

30,662,000

طلای دست دوم

30,662,490

آبشده کمتر از کیلو

134,710,000

مثقال طلا

134,760,000

انس طلا

2,169.23

قیمت سکه

سکه امامی تک فروشی

372,580,000

سکه بهار آزادی تک فروشی 

351,050,000

نیم سکه تک فروشی

220,600,000

ربع سکه تک فروشی

137,900,000

سکه گرمی تک فروشی

67,200,000

تمام سکه (قبل 86)

348,000,000

نیم سکه (قبل 86)

159,000,000

ربع سکه (قبل 86)

88,000,000

حباب سکه

حباب سکه امامی

67,970,000

حباب سکه بهار آزادی

47,040,000

حباب نیم سکه

68,470,000

حباب ربع سکه

61,710,000

حباب سکه گرمی

29,700,000

منبع: ایلنا

 

قیمت طلا

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال ۱۴۰۲ بازار حراج سکه طلا هم داغ شده با این حال قیمت ها در معاملات نقدی عصر دیروز نوسان کاهشی نداشتند.نگاهی به خانواده سکه در سایت اتحادیه طلا و جواهر نشان می دهد که روز چهارشنبه قیمت سکه امامی در رقم ۳۶ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین از میان برادرهای کوچک تر قیمت نیم سکه مجددا افزایشی شده بود.به عبارت دیگر  روز سه شنبه ۵۰۰ هزار تومان و روز قبل هم ۳۰۰ هزار تومان بر ارزش خود افزود و به ۲۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

همچنین ربع سکه و سکه گرمی هم هر کدام با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی به ترتیب با ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان فروخته شدند.

در معاملات پشت خطی دو اتفاق توجه سکه بازان را به خود جلب کرد و برخی ها می گفتند این دو موضوع ممکن است بازار طلا و سکه را نوسانی کند.

نخست اینکه قیمت طلا روز چهارشنبه به دلیل کاهش ارزش دلار افزایش یافت، زیرا سرمایه گذاران با وجود انتشار آمار تورم ایالات متحده نسبت به کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه ژوئن امیدوار هستند. قیمت اونس طلا در حال حاضر در محدوده ۲۱۷۱ دلار قرار دارد که در مقایسه با روز قبل تقریبا ۱۳ دلار رشد کرده است.

از سوی دیگر  سکه بازان شب گذشته ادعای فایننشال تایمز در خصوص  مذاکرات محرمانه آمریکا و ایران درباره دریای سرخ را هم رصد کردند. فایننشال تایمز در گزارشی مدعی شده آمریکا و ایران در ژانویه مذاکرات غیرمستقیم درباره تنش‌های دریای سرخ انجام داده‌اند. این مذاکرات در عمان برگزار شده است.

این گفتگو از آن منظر حائز اهمیت است که در صورت انجام، نخستین مذاکرات میان دو کشور در ۱۰ ماه اخیر خواهد بود.

با این حال برخی دیگر باور دارند که بازار ساز با عرضه انواع سکه اجازه صعود قابل توجه را به بازار سکه نخواهد داد.

قیمت طلا

تکنیکالیست‌ها معتقدند سکه بازان در بازار امروز پنجشنبه دو مرز مهم را دنبال خواهند کرد.از یک سو سکه برای رسیدن به مرز ۳۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خیز برداشته است و از طرفی با از دست رفتن مرز ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان امکان عقب نشینی تدریجی تا کف کانال یاد شده محتمل است.

منبع: اقتصاد نیوز

پیش بینی قیمت طلا و سکه فردا ۲۴ اسفند ۱۴۰۲

در بازار آزاد امروز چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۲، قیمت هرگرم طلای ۱۸ عیار نسبت به روز گذشته کاهش یافت و به ۳ میلیون و ۶۱ هزار تومان رسید.

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۳۴ میلیون و ۶۰۰ هزار و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۳۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۲۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سکه یک‌گرمی ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

هر مثقال طلا در بازار داخلی، ۱۳ میلیون و ۱۴۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی ۲۱۵۹ دلار است.

پیش بینی قیمت طلا و سکه

قیمت طلا و سکه آخرین روزهای سال با ضربان‌های کاهشی و افزایشی محدود و در منطقه قیمتی مشخصی معامله می‌شوند. در دو روز گذشته نوسانات کاهشی بازار طلا به جهت افت بیش از ۲۰ دلاری قیمت انس جهانی طلا از سکه بزرگتر بود.

معامله‌گران بازار طلا فریز قیمت دلار در سقف کریدور ۵۰ هزار تومانی و شروع ماه رمضان را دلیل درجا زدن قیمت طلا و سکه در منطقه‌ای مشخص عنوان می‌کنند.

روز گذشته با وجود افزایش محدود قیمت دلار قیمت طلا کاهش داشت. به اعتقاد فعالان این بازار نوسانات قیمت طلا و سکه حاکی از روند خنثی در بازار است. با این وجود تحلیلگران فنی قیمت‌های فعلی در این بازار را منطقه تعادلی می‌دانند.

منبع: نبض بازار

بالاترین قیمت طلا طی ۵ ماه گذشته

قیمت طلا در روز جمعه در حدود بالاترین رقم طی ۵ ماه گذشته معامله می‌شود. اظهارات جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا در مورد کاهش نرخ بهره تا اواسط سال جاری میلادی، از قیمت این فلز گرانبها حمایت کرده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۹ درصد کاهش به ۲۱۵۷ دلار و ۹۸ سنت رسید. معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش ۰.۰۲ درصدی به ۲۱۶۴ دلار و ۷۰ سنت رسیده است.

قیمت طلا بیش از ۳.۵ درصد طی یک هفته گذشته افزایش یافته. و در آستانه بیشترین افزایش هفتگی از اواسط اکتبر یعنی آغاز تشدید تنش‌ها بین رژیم صهیونیستی و حماس قرار دارد. به علاوه، طلا سومین افزایش قیمت پیاپی هفتگی را تجربه می‌کند.

تحلیلگران عقیده دارند بزرگترین عامل افزایش قیمت طلا انتظار کاهش زود هنگام نرخ بهره بانک مرکزی آمریکاست. پاول گفت فدرال رزرو به زودی اطمینان لازم را در مورد پایین آمدن تورم و آغاز کاهش نرخ بهره در ماه‌های آینده به دست می‌آورد.

تاجران انتظار دارند نرخ بهره ۲۵ واحد پایین بیاید. و ۷۵ درصد احتمال می‌دهند این اتفاق اولین بار در ماه ژوئن بیفتد. پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده. و تمایل برای خرید آن را بالا می‌برد.

از طرف دیگر، دلار در آستانه بیشترین کاهش قیمت هفتگی از ابتدای سال جاری میلادی قرار دارد. و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده است. تمرکز بازار در حال حاضر به اطلاعات اشتغال آمریکا معطوف شده که قرار است امروز منتشر شود.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۰۵ درصد کاهش به ۲۴ دلار و ۵۷ سنت رسید. و پلاتین با یک کاهش ۰.۱۴ درصدی ۹۱۹ دلار و ۸۱ سنت معامله می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه